Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

Żywa lekcja przyrody - węże

28 listopada 2012 roku uczniowie klas od I do VI brali udział w żywej lekcji przyrody, która dotyczyła spotkania z wężami. W naszej szkole gościli: boa tęczowy o imieniu Julek-kulek, węże królewskie Jasio i Stasio, pyton królewski o imieniu Marcel oraz 10- letnia, ważąca 7 kg boa dusiciel o imieniu Karolinka oraz pyton tygrysi.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tego spotkania


Finał konkursu "Odblaskowa szkoła 2012"

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, którego celem jest promowanie bezpieczeństra na drodze poprzez podejmowanie róznych działań. Wśród ponad 230 szkół podstawowych biorących udział w konkursie nasza szkoła zajęła wysokie 16 miejsce (w roku 2011 premiowane 7 miejsce).
W tym roku uczniowie klas pierwszych zostali zaopatrzeni w kamizelki odblaskowemu fundowane przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, w elementy odblaskowe podarowane przez sponsorów. Przedstawiciele Straży Miejskiej przeprowadzili szkolenie jak bezpiecznie poruszać się po drodze a Strażacy warsztaty na temat udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z podejmowanych działń w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła 2012"


Konkurs plastyczny EKO- LAS

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej wzięli udział w konkursie plastycznym EKO- LAS, który odbył się w ramach projektu „Wdrażanie projektów współpracy” współfinansowanego prze Unię Europejską.
Celem tego konkursu było zachęcania oraz utrwalanie zachowań sprzyjających ochronie środowiska naturalnego. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych szkół podstawowych z następujących gmin: Bochnia, Kazimierza Wielka, Koszyce, Niepołomice, Nowe Brzesko, Rzezawa, Szczurowa.
Na konkurs napłynęło łącznie 197 prac (76 prac z terenu Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O. CENOMA” oraz 121prac z obszaru Lokalnej Grupy Działań Stowarzyszenie Wspólnota Królewskiej Puszczy).
29 października o godzinie 12.00 w Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego EKO- LAS. Z naszej szkoły aż 6-cioro uczniów zdobyło wyróżnienia, są to: Martyna Figiel, Kamila Mirek, Aniela Kołakowska, Natalia Hyrc, Klaudia Piekarz, Wiktoria Rzepecka. Laureatom wręczono nagrody i upominki oraz vouchery na obóz ekologiczny. Po części oficjalnej młodzież wraz z opiekunami zwiedzała wystawy w Muzeum Niepołomickim, po czym odbył się poczęstunek.


Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

Miło nam poinformować, że nasza szkoła korzysta z Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA Retail i Fundacji Świętego Mikołaja podczas akcji "Na rodzinę można liczyć", prowadzonej we wszystkich sklepach IKEA na terenie Polski w dniach 9.07. – 19.08.2012. IKEA zachęcała swoich klientów do okazywania podczas dowolnych zakupów karty programu IKEA FAMILY, w zamian przekazując po 50 groszy od każdej transakcji na rzecz stypendiów dla uczniów w Polsce.
Nasza szkoła otrzymała 3.000. zł do dyspozycji na stypendia dla zdolnych i jednocześnie zaangażowanych społecznie uczniów. Uczniowie mogli składać wnioski do 26 września 2012 r. Wśród kandydatów komisja wyłoniła ……3……stypendystów. Są to:
  • Manuela Łach
  • Aleksandra Pilch
  • Michał Rojek
Gratulujemy serdecznie naszym utalentowanym uczniom!! Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie www.narodzinemoznaliczyc.pl.

Spotkanie z Rodzicami

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dn. 13.11.2012r. (wtorek) odbędą sią spotkania Wychowawców z Rodzicami:
  • godz. 17.00 - 18.00 klasy I - III
  • godz. 18.00 - 19.00 klasy IV - VI
  • godz. 19.05 - 19.30 Dyrektora Szkoły z Radą Rodziców.
Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


"Warto być widocznym"

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Odblaskowa Szkoła” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. W tym roku nasze działania rozpoczęliśmy od zaopatrzenia najmłodszych uczniów naszej szkoły (kl.I) w kamizelki odblaskowemu fundowane przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice. Podczas uroczystego apelu w dniu 11 października, w którym wzięli udział uczniowie kl.I – III przedstawiciele Straży Miejskiej opowiadali uczniom jak poruszać się po drodze, aby być bezpiecznym, rozdali dzieciom kamizelki oraz inne elementy odblaskowe.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z podejmowanych działń w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła 2012"


Ślubowanie Klas Pierwszych

25.10.2012 roku odbyła sie w naszej szkole uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Niedawni Przedszkolacy stali się Pierwszoklasistami i pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tej uroczystości


Święto Drzewa

Każdego roku 10 października włączamy się w ogólnopolskie obchody „Święta Drzewa”. Tegoroczną akcję rozpoczęliśmy spotkaniem z pracownikiem Nadleśnictwa Niepołomice, który przybliżył uczniom rolę drzewa i lasu w ekosystemie, opowiedział także o niebezpieczeństwach zagrażających lasom i metodach zapobiegania im. Kulminacyjnym punktem programu było wspólne posadzenie drzewka ozdobnego-wierzby całolistnej Hakuro-Nishiki przed budynkiem szkoły. Od kilku lat sadząc nowe drzewka staramy się, aby otoczenie naszej szkoły było zielone, ekologiczne i przyjazne środowisku. Wspomagającymi naszą inicjatywę partnerami programu byli Pani Katarzyna Duda-Jaglarz i Nadleśnictwo Niepołomice. Właścicielka- Szkółki drzew, krzewów owocowych i ozdobnych- w Ochmanowie podarowała naszej szkole już po raz kolejny drzewko ozdobne. Dzięki hojności i życzliwości sponsorów każdego roku wokół naszej szkoły przybywają nowe drzewa.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z akcji


Dzień latawca 2012

Jesienna pogoda zainspirowała nas kolejny raz do zorganizowania w dniu 11 października Świetlicowego Dnia Latawca 2012. Zabawy z latawcami to ciekawa forma zajęć na świeżym powietrzu. Latawiec to najstarszy znany latający przedmiot cięższy od powietrza. Dzieci kochają obserwować latawce, ich lot jest absolutnie fascynujący. Przygotowanie latawców rozwija twórczą postawę dzieci, uczy współpracy i daje wiele satysfakcji.
Uczniowie przynieśli latawce wykonane według własnego projektu. Wykonane zostały w technice „latawiec płaski”, miały różne kształty i ciekawe oryginalne zdobienia. Jury w składzie: p. Magdalena Kosińska, p. Anna Gąsłowska i p. Maria Macieja przydzieliło nagrody i dyplomy. Uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu dokonała pani dyrektor A. Gąsłowska.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z rywalizacji


"Kocham, lubię, szanuję - nie śmiecę" - Sprzątanie Świata 2012

Nasza szkoła, jak co roku przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Przed wyjściem w teren uczniowie klas piątych nawiązując do tegorocznego hasła akcji „Sprzątanie Świata”- „Kocham, lubię, szanuję…..nie śmiecę” przedstawili krótką inscenizację społeczności szkolnej pt. „Śmieci to nie zabawa, ale poważna sprawa”. Odgrywając rolę pragnęli zwrócić uwagę, jak należy postępować, aby chronić środowisko naturalne i czuć się za nie odpowiedzialnym.
Następnie uczestnicy akcji zostali wyposażeni w worki oraz rękawice foliowe i ruszyli w teren. Na zakończenie akcji odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Niepołomice Panem Czesławem Szczyligarem ,który przybliżył uczniom temat zaśmiecania Puszczy Niepołomickiej i rozszerzył ich wiedzę na temat recyklingu.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tej akcji


Spotkanie z Rodzicami!

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dn. 12.09.2012r. (środa) odbędą sią spotkania:
  • godz. 17.30 z Dyrektorem Szkoły 
  • godz. 18.00 z Wychowawcami klas
  • godz. 19.00 Dyrektora Szkoły z Radą Rodziców.
Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Wygenerowano w sekund: 0.03
1,111,225 Unikalnych wizyt