Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Spotkanie autorskie z Panią Krystyną Mirek

Czy wiecie, że pisanie może być lekarstwem na wiele emocjonalnych dolegliwości i pomaga spełniać marzenia? Uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w ubiegły czwartek w spotkaniu z wyjątkowym gościem – Panią Krystyną Mirek, która opowiedziała o swojej pasji. Autorka wielu powieści obyczajowych porozmawiała z nami nie tylko o swojej pracy, ale także marzeniach! Wszyscy z zaciekawieniem zadawali pytania i mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji na temat tego, co tak naprawdę jest ważne w dążeniu do celu.
Dziękujemy Pani Krystynie za życzliwość, ciepło, dobre rady i za to, że zgodziła się przyjąć nasze zaproszenie. Tymczasem przed młodymi miłośnikami pisania wyzwanie, bo niebawem pojawią się zasady konkursu, który ujawni prawdziwe literackie talenty!
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Płyniemy po ...... zwycięstwo!

I stało się! Na kolejną wiadomość nie musieliśmy długo czekać, bo 12 lutego w Wieliczce (Solne Miasto) odbyły się zawody w pływaniu na szczeblu powiatu, gdzie nasi uczniowie zdobyli w pływaniu indywidualnym kolejne sukcesy!
II miejsce Jan Radzik i kwalifikacje do zawodów wojewódzkich oraz Jan CichońIV miejsce
Chłopcy pobili swoje rekordy życiowe! Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Agata Zawadzka
Kliknij tu i zobacz

Sukcesy sportowe w zawodach gminnych

Puk, puk! Mamy prawdziwych miłośników sportów wodnych!
Reprezentanci sportów wodnych wzięli udział w zawodach gminnych w pływaniu indywidualnym i pokazali, że chcieć, to móc! Mamy kolejne sukcesy sportowe!
  • Jan RadzikII miejsce w klasyku
  • Jan CichońIII miejsce w stylu dowolnym
  • Mateusz Szczupacki uzyskał VII miejsce w stylu dowolnym
Gratulujemy!
Agata Zawadzka

Turniej wiedzy o Wincentym Witosie

Wincenty Witos – jeden z Ojców Niepodległości, patriota, człowiek, który swoim życiem pokazał, że warto dążyć do celu. Uczniowie z klas V-VIII uczcili patrona i z tej okazji 24 stycznia (tuż przed feriami) wzięli udział w „Turnieju wiedzy o Wincentym Witosie”, którego forma sprawiła, że wszyscy zebrani na uroczystości uczestniczyli w emocjonującej walce, jaka rozgrywała się między reprezentantami poszczególnych klas. Celem wydarzenia było propagowanie wiedzy o patronie, a także kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Uczestnicy turnieju wzięli udział w rozgrywkach podzielonych na pięć rund. Musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności Wincentego Witosa, umiejętnościami społecznymi, sprawnością fizyczną (jedna z konkurencji dotyczyła ćwiczeń gimnastycznych przypisanych do konkretnych cyfr, które potem utworzyły datę), a także talentem plastycznym, który musiał się ujawnić w ciągu 15 minut, bowiem tematem ostatniego zadania był projekt logo Samorządu uczniowskiego! Na zakończenie wytypowano zwycięzców, którzy udowodnili, że w grupie siła!
Poszczególne pozycje zajęły: I miejsce – klasy V, II miejsce – klasa VIII, III miejsce – klasy VI Uczestnicy turnieju spisali się na medal, a sama forma konkursu łącząca historię, język polski i wychowanie fizyczne udowodniła, że taka mieszanka sprawdza się idealnie. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z podejmowanych wyzwań.
Michał Golonka, Agata Zawadzka, Justyna Bielec

Sukcesy w 65. Gminnym Konkursie Recytatorskim

Mamy kolejny sukces! Serdecznie gratulujemy uczennicom naszej szkoły, które wzięły udział w 65. Konkursie Recytatorskim i swoim wystąpieniem podbiły serca jury! Miło nam poinformować, że Natasza Klejdysz (Va) zdobyła III miejsce w konkursie, a Alicja Różeńska (Vb) oraz Emilia Wilk (VId) otrzymały wyróżnienie!
Uczniowie z klas I-III są także wielbicielami słowa mówionego, dlatego i w tej kategorii mamy sukcesy! Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy III – Justyna Różeńska.
Niech moc poezji będzie z Wami!
Justyna Bielec

"Alfik Humanistyczny" został rozstrzygnięty

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny”, przeprowadzonego po raz kolejny w naszej szkole przez nauczycieli języka polskiego. Niezmiernie cieszy fakt, że na 41 osób biorących udział w konkursowych zmaganiach , aż 15 uzyskało wynik wyższy niż 100p.(na 150 możliwych do zdobycia ). Najwyższe lokaty:
  • Adam Chudy-116,25p.( szóste miejsce w województwie w grupie wiekowej uczniów klas czwartych),
  • Hubert Bożek-135p.(siódme miejsce w województwie w grupie wiekowej uczniów klas piątych),
  • Gabriela Stachowiak-141,25p.(dziesiąte miejsce w województwie w grupie wiekowej uczniów klas ósmych).
Najwyższy punktowy wynik spośród uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie, uzyskała uczennica klasy IIIb Justyna Różeńska-142,5p.(dwudzieste dziewiąte miejsce w województwie w grupie wiekowej uczniów klas trzecich).
Wyżej wymienione osoby otrzymają dyplomy i nagrody książkowe podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników!
Szkolni Organizatorzy Konkursu Marzena Solarz, Justyna Bielec

"Alfik Humanistyczny" został rozstrzygnięty

Szkolny Wieczorek Filmowy

Kino dobre na wszystko! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej 17.01.2020 r. wzięli udział w Wieczorku Bajkowym zorganizowanym przez Samorząd uczniowski i Radę Rodziców. Celem wydarzenia było wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, integracja społeczności szkolnej, a także promowanie zasad kulturalnego zachowania. W wieczorku uczestniczyło aż 79 uczniów z klas 0-III, którzy zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć drugą część popularnej produkcji dla dzieci Sekretne życie zwierzaków domowych. Każdy, już przy wejściu, otrzymał specjalną fluorescencyjną opaskę, która nie tylko radowała najmłodszych, ale i świeciła w ciemności. Kiedy z sali wydobywał się głośny śmiech, Rada Rodziców działająca w naszej szkole przygotowywała popcorn, aby uczestnicy mogli poczuć się jak w prawdziwym kinie.
Wydarzenie zostało zorganizowane w szkole już po raz drugi (w grudniu 2019 r. w podobnym wieczorku uczestniczyli uczniowie z klas IV-VIII) i pokazało, że takie chwile dla dzieci to odskocznia od codzienności i mile spędzony początek weekendu. Nawet w piątek wieczorem najmłodsi chętnie przybyli do szkoły! Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania - Dyrekcji, Nauczycielom i niezastąpionej Radzie Rodziców. Nie zapominamy także o tych, bez których taki wieczorek by się nie odbył – to uczniowie królowali tego dnia.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Mamy laureatów!

Kiedy za oknem styczeń, w naszych sercach maj!
Z radością informujemy, że uczniowie klasy Vb – Maja Włodarczyk oraz Rafał Mazur uzyskali tytuły laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej! Wysoki wynik Mai, a zaraz po Niej Rafała pozwolił na zdobycie specjalnego dyplomu laureata.
Cieszymy się, bo niemal wszyscy uczniowie biorący udział w olimpiadzie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Serdecznie gratulujemy uczestnikom!
Uczniowie, którzy zaraz po laureatach znaleźli się w czołówce i uzyskali wysoki wynik to: Zuzanna Gądek-Dziki (VIb), Natasza Klejdysz (Va), Gabriel Gracz (VIa), Monika Bachórz (Va), Hubert Bożek (Vb), Adam Kuliński (Va), Adrian Dąbroś (VIa). Gratulujemy także Alicji Różeńskiej (Vb), która zdobyła wyróżnienie w I Gminnym Konkursie Literackim „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” zorganizowanym z okazji 130-lecia szkoły w Staniątkach.
Niech Wasz talent rozkwita, a wiara we własne możliwości sprawia, że będziecie śmiało podejmować nowe wyzwania!
Justyna Bielec

Ogólnopolska kampania społeczna pt. "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj"

Święta, święta i po świętach…
Ale świąteczne pocztówki wysłane przez dzieci z naszej szkoły na pewno ucieszyły nie jedno serce. Wysyłanie kartek z życzeniami świątecznymi to stara i trochę zapomniana tradycja. W dzisiejszych czasach w dobie Internetu zastąpiona przez maile i sms-y.
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. W ramach akcji nasi uczniowie otrzymali darmowe kartki świąteczne, własnoręcznie je wypisali (ci najmłodsi z pomocą nauczycieli i rodziców) a następnie zostały wysłane swoim najbliższym. Akcja miała również zachęcać, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe – miejmy nadzieję że to się udało.
Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz

Życzenia świąteczne i noworoczne

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas przepełniony radością i ciepłą atmosferą. Niech będą one wyjątkowe, a chwile spędzone razem z rodziną magiczne i niezapomniane. Niech ten czas napełni Wszystkich pozytywną energią i spokojem ducha.
Szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym 2020 Roku
życzy Anna Gąsłowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej wraz z całą Społecznością szkolną


Wygenerowano w sekund: 0.33
682,986 Unikalnych wizyt