Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2016/17

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
1 września 2016 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/17
 • godz. 9.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
 • godz. 10.00 - uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2016/17
 • podsumowanie realizacji projektu "Kropla świeżości"
 • otwarcie rewitalizowanych terenów wokoł szkoły
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Nauczycielom życzymy optymizmu i satysfakcji z wykonywanej pracy, Uczniom - wielu sukcesów oraz okazji do rozwijania swoich talentów i pasji, a Rodzicom - zadowolenia z osiągnięć ich dzieci.


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/17

Szanowni Państwo - Rodziece Uczniów naszej szkoły!

Prezentujemy Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2016/17 dla klas I - VI


Kiermasz używanych podręczników

21 czerwca 2016 r. (wtorek) od godziny 14.00 do 18.00 odbędzie się w bibliotece naszej szkoły Kiermasz Używanych Podręczników.
Podczas kiermaszu zostaną udostępnione stanowiska gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Szkoły Podstawowej.
Ceny ustalają sprzedawcy.
Każda książka powinna być opatrzona metryczką z następującymi danymi:
 • Imię i nazwisko ucznia sprzedającego
 • Klasa do której uczęszcza
 • Tytuł książki
 • Sugerowana cena
W kiermaszu pomagają przedstawiciele samorządu uczniowskiego.
Prosimy o właściwe przygotowanie podręczników do sprzedaży (zdjęcie starych okładek, wymazanie gumką popisanych stron i dołączenie kartki z metryczką).
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Odpowiedzialni nauczyciele: M. Kosińska, A. Gąsłowski


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/16 odbędzie się 24 czerwca 2016r.

Porządek:
9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
10.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
11.30 - spotkania z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !Wakacyjne wydanie gazetki szkolnej

Już jest!
Zobacz wakacyjne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - lipiec - sierpień 2016


Piknik 2016

Tegoroczny Piknik szkolny odbył się pod hasłem "TRZYMAJ FORMĘ - ŻYJ ZDROWO" i był wspaniałą zabawą całej społeczności szkolnej.
Uczniowie i Rodzice przygotwali różnego rodzaju niespodzianki związane ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Hitem tegorocznego Pikniku były różnego rodzaju, fantazyjne sałatki owocowe i warzywne przygotowane w ramach konkursu przez Rodziców. Kolejnym oczekiwanym punktem programu był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy żeńską drużyną Pyszczy Niepołomice a żeńska drużyną nauczycieli naszej szkoły.

Kliknij tu i zobacz:

"Zielona szkoła" Ustka 2016

W dniach 30.05 – 4.06.2016r. wybraliśmy sie nad morze, gdzie w ramach "zielonej szkoły" spędziliśmy wspaniałe dni. Od pierwszego do ostatniego dnia towarzyszyła nam wspaniała pogoda i niemal tropikalne temperatury. Czas na zielonej szkole upływał bardzo szybko, ale wykorzystywaliśmy go do maksimum na rejs statkiem pirackim po Morzu Bałtyckim, zwiedzanie latarni morskiej, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, spacery po przepięknej Ustce, grę w piłkę nożną, siatkówkę oraz oczywiście na wypoczynek na plaży. Każdy dzień był niezwykle intensywny, pełen atrakcji i niespodzianek.
Uczestniczyliśmy w niezwykłych lekcjach w plenerze bez ławek, książek i tornistrów, które na długo zapadły nam głęboko w pamięci.
Była to lekcja historii w usteckich bunkrach Bluchera, na której zapoznaliśmy się z historią Ustki, poznaliśmy tragiczne realia czasów drugiej wojny światowej. Zwiedziliśmy bunkry w środku, poznaliśmy warunki w jakich żyli i walczyli żołnierze.
W ramach lekcji przyrody odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie, gdzie poznaliśmy nadmorską florę i faunę. Przeszliśmy po ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym poznając mechanizmy tworzenia się wydm.
Odwiedziliśmy Szymbark, gdzie poznaliśmy historię i tradycje Kaszubów. Zgłębiliśmy tragiczną historię Sybiraków. Po raz kolejny zwiedziliśmy, tym razem polskie, bunkry Gryfa Pomorskiego. Uczestniczyliśmy we wstrząsającej symulacji nalotu bombowego, które to wydarzenie pozwoliło nam lepiej zrozumieć koszmar wojny przeżywany przez naszych rodaków przeszło siedemdziesiąt lat temu.
Zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, która wpisana została do Księgi Rekordów Guinessa oraz odwiedziliśmy niezwykły dom, który postawiony został na dachu! Pełni wrażeń, po długiej podróży, zmęczeni, ale uśmiechnięci i szczęśliwi bezpiecznie wróciliśmy do domów.

Uczestnicy wyjazdu

Kliknij tu i zobacz

Świetlicowy Konkurs Recytatorski

W poniedziałek 6 czerwca, już po raz czwarty, odbył się świetlicowy Konkurs Recytatorski. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie uczęszczający na zajęcia. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczestnicy zaprezentowali bogaty i urozmaicony repertuar. Wśród laureatów znaleźli się:
Klasy pierwsze
 • I miejsce Mateusz Jędrusiak
 • II miejsce Filip Kozłowski
 • III miejsce Wiktoria Pędzich
Klasy drugie
 • I miejsce Wojciech Turkawski
 • II miejsce Karolina Polankiewicz
 • III miejsce Zuzanna Cylny
Klasy trzecie
 • I miejsce Lena Michalska
 • II miejsce Gabriela Wilk
 • III miejsce Julia Gieras
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy Konkursu: Danuta Dudek-Wilk, Grażyna Woźniak–Rosiak, Michał Golonka

IV Gminny Turniej Gry w Warcaby

30 maja w naszej szkole odbył się IV Gminny Turniej Gry w Warcaby. Uczestnikami turnieju byli najmłodsi uczniowie (kl I-II) szkół podstawowych z gminy Niepołomice. Każda szkoła reprezentowana była przez drużynę składającą się z trzech uczniów. Turniej rozgrywany był systemem „szwajcarskim” (każdy uczeń rozgrywał 7 partii).
Zawodnicy turnieju oceniani byli w dwóch kategoriach: indywidualnie i drużynowo. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał sędzia szachowy – p. Stanisław Turecki.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich: Jakub Sieradzki, Igor Kopeć, Paweł Honzek. Jesteśmy dumni z naszej drużyny, która w kategorii drużynowej wywalczyła znakomite II miejsce. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Niepołomicach a III miejsce Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej: I miejsce - Piotr Wnuk Niepołomice II miejsce - Mateusz Wilk Zabierzów Bocheński, III miejsce - Jakub Sieradzki Wola Batorska.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Kliknij tu i zobacz

Fantastyczna wycieczka klasy IVa


Czas akcji: od 30 maja do 1 czerwca 2016.
Miejsca akcji: Beskid Sądecki, Pieniny
Bohaterowie: Zdobywcy Szczytów (15 uczniów klasy IVa, wychowawca p. Marzena Solarz, p. Monika Piechnik)
Wydarzenia:
Dzień pierwszy - Na szlakach Beskidu Sądeckiego
Na naszą wymarzoną wycieczkę wyjechaliśmy o godzinie 8:00 z placu obok kościoła w Woli Batorskiej. Do Jaworek dotarliśmy po dwóch godzinach podróży. Po rozpakowaniu bagaży udaliśmy się busem do Szczawnicy, a stamtąd żółtym szlakiem powędrowaliśmy w Beskid Sądecki. Najpierw zbyliśmy Bryjarkę, na której znajduje się krzyż podobny do tego na Giewoncie, tylko mniejszy, później odwiedziliśmy schronisko górskie o nazwie Bacówka pod Bereśnikiem, gdzie zjedliśmy pyszne lody i kupiliśmy odznaki górskie. Po powrocie do Szczawnicy udaliśmy się do pijalni, w której próbowaliśmy wód mineralnych, a następnie Drogą Pienińską wzdłuż Grajcarka pomaszerowaliśmy na przystań flisacką nad Dunajcem. Po trudach wędrówki odpoczęliśmy w parku. Wieczór spędziliśmy w ośrodku.
Dzień drugi -Zdobywamy pienińskie szczyty
Po zjedzeniu śniadania bus zawiózł nas do sąsiedniej miejscowości o nazwie Szlachtowa, gdzie czekała już na nas pani przewodniczka, która tego dnia prowadziła nas grzbietem Małych Pienin. Po około dwóch godzinach wędrówki zdobyliśmy Wysoki Wierch (898 m n.p.m.), z którego roztacza się piękny widok na najczęściej odwiedzany przez turystów pieniński szczyt Trzy Korony (982 m n.p.m.), Wysoką (1050 m n.p.m.)- najwyższy szczyt Pienin oraz na Pasmo Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. W oddali dostrzegliśmy też Babią Górę (1725 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego oraz pokryte jeszcze śniegiem szczyty Tatr Bielskich i Wysokich. Po trudach górskiej wędrówki długo odpoczywaliśmy w Schronisku pod Durbaszką. Wycieczkę zakończyliśmy w przepięknym Wąwozie Homole. Wieczorem gospodarze ośrodka, w którym mieszkaliśmy, zrobili nam miłą niespodziankę i przygotowali dla nas góralską biesiadę z grillem, muzyką i tańcami.
Dzień trzeciPożegnanie z górami
Po śniadaniu wyruszyliśmy pieszo do Rezerwatu Biała Woda. Po drodze odwiedziliśmy Muzyczną Owczarnię, w której odbywają się koncerty bluesowe oraz jazzowe. Obejrzeliśmy także zabytkową kapliczkę znajdującą się w pobliżu rezerwatu. Odpoczywaliśmy przy potoku Biała Woda, w bacówce kupiliśmy świeże pyszne oscypki. Doszliśmy aż do Przełęczy Rozdziela, która ma taką nazwę dlatego, ponieważ rozdziela Pieniny od Beskidu Sądeckiego. Po powrocie do ośrodka spakowaliśmy bagaże, a po obiedzie ruszyliśmy busem w drogę powrotną.
Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Pogoda dopisała, wypoczywaliśmy w pięknym miejscu. Największe wrażenie zrobił na nas Wąwóz Homole, gdzie udało nam się spotkać nawet Janosika. Zaprzyjaźniliśmy się także z kotkiem właścicieli ośrodka, którego zabawnie nazwaliśmy Oscypek. W góry wrócimy w następnym roku szkolnym, jeszcze tylko nie ustaliliśmy, które pasmo górskie odwiedzimy. Może będą to Gorce, a może Beskid Śląski…

Zdobywcy Szczytów z wychowawcą M. Solarz

Kliknij tu i zobacz

Ciekawa lekcja przyrody

W naszej szkole gościliśmy pracownika Zakładu Zoologii Środowiskowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Pana Jerzego Kowala, który przeprowadził zajęcia przyrodnicze z uczniami klas czwartych. Tematem zajęć były choroby pasożytnicze. Uczniowie poznawali organizmy pasożytnicze i ich środowiska życia poprzez ciekawie przygotowaną prezentację multimedialną połączoną z obserwacjami za pomocą mikroskopu. Mieli również możliwość obejrzenia naturalnych okazów robaków bytujących w układzie pokarmowym człowieka. Poznali zasady pozwalające unikać chorób pasożytniczych.

Kliknij tu i zobacz

Wygenerowano w sekund: 0.00
437,706 Unikalnych wizyt