Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Święto Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”
– Święto Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej
Miękki, puchaty, z kokardką – to jedna z najbardziej lubianych przytulanek, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Święto sympatycznego misia postanowiliśmy uczcić także w naszej szkole.
27 listopada pluszowe misie opanowały bibliotekę szkolną. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia dzieciom z kl. I-III prezentacji multimedialnej na temat historii misia, dzieci zapoznały się z najbardziej znanymi bajkowymi niedźwiadkami. Następnie uczennice z klasy siódmej czytały najpiękniejsze fragmenty „Kubusia Puchatka”. Na koniec dzieci narysowały swojego ukochanego misia. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku – miodek i ciasteczka. Dzień ten był bardzo radosny i wyjątkowy, dziękujemy dzieciom za przybycie do biblioteki i wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.
Nauczyciele bibliotekarze
Kliknij tu i zobacz:


Muzealna lekcja patriotyzmu


W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 0 i klasy II ze swoimi wychowawcami p.p. Karoliną Puchałą i Marią Macieją uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzealnej pt. „Kto ty jesteś ? Polak mały!” organizowanej przez Muzeum Niepołomickie.
Zajęcia przeprowadzone były w komnatach zamkowych wśród galerii malarstwa i dostarczyły dodatkowej wiedzy historycznej. Uczniowie utrwalili wiadomości nt. powstania państwa polskiego, obejrzeli pouczający film o symbolach narodowych – fladze, godle i hymnie państwowym, wzięli również udział w krótkiej inscenizacji o Lechu, Czechu i Rusie. Mieli możliwość podziwiać dokumenty, i pieczęcie na których widniał orzeł z czasów piastowskich. Na koniec wykonali biało-czerwone okolicznościowe kotyliony.
Lekcja muzealna w doskonały sposób utrwaliła pojęcia i symbole tak ważne dla każdej Polki i Polaka.
W drodze na zajęcia, na trakcie królewskim uczniowie spotkali przebywającego w Niepołomicach kardynała Angelo Comastri - Wikariusza Generalnego Państwa Watykańskiego. Niecodzienny Gość z życzliwym uśmiechem wręczył każdemu pamiątkowy obrazek przedstawiający wizerunek papieża Jana Pawła II z relikwią wielkiego Polaka i Świętego.
Było to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
Karolina Puchała, Maria Macieja

Kliknij tu i zobacz:

Niezwykła lekcja przyrody

17 października 2017r. uczniowie z klasy 0 oraz z klasy II wybrali się na wycieczkę do Puszczy Niepołomickiej. Biorąc aktywnie udział w akcji „Odblaskowa Szkoła” oraz pragnąc wdrożyć uczniów do korzystania z elementów odblaskowych, promując jednocześnie wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym, cała grupa ubrana w kamizelki odblaskowe raźno ruszyła do lasu.
W pięknych okolicznościach przyrody najpierw odbyła się krótka powtórka z bezpieczeństwa w ruchu drogowym i właściwego zachowania się w lesie. Następnie uczniowie wyposażeni w lupy, kompasy, lornetki maszerowali ścieżką edukacyjną odkrywając tajemnice lasu – poszukując żołędzi, szyszek, grzybów, rozpoznając drzewa po liściach, korze i owocach. Podczas drogi wszyscy uważnie rozglądali się, aby zaobserwować poznane warstwy lasu oraz zmiany, które zaszły tam jesienią. Wytężali słuch, by usłyszeć odgłosy mieszkających w lesie zwierząt. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe i różnorodne odblaski, cały czas dobrze widoczni, uczniowie mieli niezwykłą okazję wykorzystać swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w praktyce.  
Wychowawcy klas Maria Macieja, Karolina Puchała
Kliknij tu i zobacz:


Uroczysta akademia z okazji "Święta Niepodległości"

Społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas czwartych pod kierunkiem swoich nauczycieli p. Justyny Bielec, p. Michała Golonki i p. Marioli Grochot przygotowali okolicznościową akademię wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zebrali się wyremontowanej sali gimnastycznej i z dużym zainteresowaniem wysłuchali przygotowany montaż słowno-muzyczny. 
Organizatorzy uroczystości
Kliknij tu i zobacz:


Konkurs "Dziecko też potrafi pomóc"

W dniach 9.10 – 27.10.2017r. w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” został zorganizowany szkolny konkurs biblioteczny „Dziecko też potrafi pomóc”. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej na podstawie przeczytanej książki „Mali Bohaterowie” B. Gawryluk. Uczniowie klas IIIA oraz IIIB z zaciekawieniem wysłuchali historie małych bohaterów – Przemka, Ady, Sandry, Marty, Karolinki, małego Damiana oraz dużego Damiana – którzy wiedzieli jak się zachować kiedy potrzebna była pomoc. Uratowali życie ludziom, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie. Młodszym dzieciom na zajęciach świetlicowych również czytano fragmenty książki, a przy okazji utrwalono numery alarmowe - 112 (ogólny), 997 (policja), 998 (straż pożarna), 999 (pogotowie). Ogółem, na konkurs wpłynęło 39 prac.
Komisja wyróżniła prace następujących osób: I miejsce – Natalia Stankiewicz – IA, II miejsce – Natalia Biernat – IIIA, III miejsce – Justyna Różeńska – IB.
Wyróżnienia otrzymali:Zuzanna Cieluch IIIA, Oliwia Sumara IIIB, Piotr Stopka IIIA, Katarzyna Porębska IIIB, Emilia Kosińska IIIA, Hanna Janusz IIIB, Dominika Kuźmicz IIIA, Justyna Maślaniec IIIB, Alicja Różeńska IIIB, Mikołaj Szewczyk IIIA  
Nauczyciel bibliotekarz Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowy "Marsz trzeźwości"

27 października 2017 roku ośmioosobowa delegacja uczniów z klasy VII po raz drugi uczestniczyła w marszu trzeźwości, który odbył się ulicami miasta Niepołomice w ramach kampanii „No promil – no problem”.
Podczas marszu uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół nieśli białe balony, transparenty i plakaty, które promowały trzeźwość wśród kierowców. Działania te mają za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że na tego typu zachowania nigdy nie będzie społecznego przyzwolenia. 
Nauczyciel przyrody Grażyna Rosiak

Kliknij tu i zobacz:


Finałowe działania w ramach "Odblaskowej Szkoły 2017"Mimo deszczowej pogody społeczność naszej szkoły postanowiła zorganizować finałowe działania w ramach „Odblaskowej Szkoły 2017”, na które zostali zaproszeni znamienici goście: pan Burmistrz naszej Gminy Adam Twardowski, Małopolski Inspektor Transportu Drogowego Paweł Kucharczyk oraz Telewizja Kraków.
Pierwszym z nich było spotkanie z Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego połączone z ciekawą prezentacją dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w trakcie której uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które Inspektorzy udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Wszyscy uczniowie otrzymali również opaski odblaskowe z krokodylkiem.
Kolejnym działaniem było otwarcia nowo wybudowanej drogi asfaltowej przyległej bezpośrednio do szkoły z zatoczką dla rodziców typu „kiss & ride”, której dokonali zaproszeni goście. Pani dyrektor Anna Gąsłowska dziękując powiedziała: „długo czekaliście na tę drogę, ale już ją mamy i dzisiaj otwieramy. Bardzo się cieszę, ponieważ droga dzieci do szkoły stanie się jeszcze bardziej bezpieczna ze względu na szeroki chodnik. Cieszę się, że jest to kolejny krok do tego żeby uczniowie byli bezpieczni, to bardzo ważne, bo bezpieczeństwo naszych dzieci jest jednym z najważniejszych priorytetów pracy naszej szkoły. Bardzo dziękuję władzom Miasta i Gminy za pomoc wsparcie oraz przekazane środki na budowę tej drogi”.
Pogoda nie zachęcała do plenerowego „Odblaskowego happeningu” ale zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Wola Batorska z panem Prezesem Tomaszem Tomalą na czele czekali na uczniów. Barwny korowód wyposażony w kamizelki odblaskowe i transparenty na czele z panią Dyrektor, nauczycielami, i zaproszonym gośćmi ruszyli w drogę. Na placu przed strażnicą na uczestników tej akcji czekały wozy bojowe, pokaz sprzętu gaśniczego oraz pokaz ratownictwa drogowego. Na koniec zaprzyjaźnieni z naszą szkołą od wielu lat Strażacy z naszej miejscowości przygotowali słodkie łakocie, o których zawsze pamiętają.
To był dla nas wszystkich uczestników dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

Kliknij tu i zobacz:

Odblaskowe sadzenie drzewek

Już od kilku lat tradycją kultywowaną przez naszą szkołę stało się sadzenie drzewek w przyszkolnym ogrodzie. I tym razem – mając na uwadze obchodzone 10 października „Święto Drzewa” oraz naszą dbałość o estetykę krajobrazu, przy ogromnej pomocy pana Czesława Szczyligara i Nadleśnictwa Niepołomice - udało nam się wzbogacić teren wokół szkoły o kolejne naturalne nabytki – drzewko czereśni oraz dwie sosny.
W lekcji terenowej uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib oraz klasa IVa wraz z opiekunami, a moment sadzenia poprzedziła krótka dyskusja kierowana przez pana leśniczego. W trakcie rozmowy uczniowie trafnie odpowiadali na pytania, wyjaśniali sens istoty sadzenia drzew. Starsi mogli spróbować swoich sił już w samym kopaniu i sadzeniu drzewek, młodsi zaś pozyskali najprostszy klucz do wiedzy - „pokaż mi, a zapamiętam”.
W tym roku akcja przybrała nieco inny charakter, ponieważ uczniowie i nauczyciele mieli na sobie kamizelki odblaskowe. Mając na uwadze własne bezpieczeństwo wykazali, że dbają także o los naszej planety.
Dziękujemy panu Czesławowi Szczyligarowi za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dzięki Panu i Nadleśnictwu Niepołomice możemy podziwiać, jak nasz przyszkolny teren z roku na rok staje się piękniejszy.
Organizatorzy akcji Grażyna Rosiak i Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowe "Sprzątanie Świata 2017"

W bieżącym roku szkolnym ponownie włączyliśmy się we wrześniowa ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”, która przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Jej celem była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zaktywizowanie lokalnych społeczności do działań na rzecz środowiska. Nasza młodzież i nauczyciele nie pozostali obojętni na ten problem. Uczniowie ubrani w odblaskowe kamizelki pod opieką wychowawców wyruszyli porządkować pobocza chodników i dróg, rowy melioracyjne oraz otwarte tereny zieleni. Wszyscy chętnie zbierali porzucone śmieci, wśród których były puszki, butelki szklane i plastikowe oraz różnorodne opakowania po produktach żywnościowych. Zauważyliśmy, że z roku na rok mamy coraz mniej śmieci w naszej miejscowości. Śmieci w oddzielnych workach zostały złożone na miejsce odbioru odpadów przy naszej szkole. W ten sposób stały się one surowcem do recyklingu. Trwamy w przekonaniu , że dzięki tej inicjatywie nasza wieś będzie w najbliższej przyszłości od nich wolna. Mamy również nadzieję, że dzięki tej akcji nasi uczniowie zachęcili nie tylko siebie, ale i osoby dorosłe do noszenia kamizelek odblaskowych w warunkach złej widoczności i po zmierzchu. Sprzątanie Świata to wspólna dla nas lekcja poszanowania środowiska.

Organizator akcji Grażyna Rosiak
Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowy prezent w technice 3D

Rodzice uczniów z klasy 3b, mając na uwadze bezpieczeństwo swoich dzieci, wspierają bardzo aktywnie akcję "Odblaskowej Szkoły". Pewnego dnia zrobili nam ogromną niespodziankę i wręczyli klasie odblaskowy rower wykonany z użyciem drukarki 3D. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, każdy z nas chciał dotknąć i podziwiać ten cudowny prezent. Jak się okazało nasz nowy odblaskowy rower- symbol bezpieczeństwa mógł stać samodzielnie, podpierając się odblaskową podpórką. Aby być jeszcze bardziej widoczni postanowiliśmy założyć odblaskowe stroje, które dodały jeszcze większego blasku. Ten piękny gest ze strony rodziców na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wychowawca Katarzyna Kaźmierczak

Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowy "Dzień Chłopaka"

29 września 2017 r., klasa IIIb postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i właśnie dlatego świętowała Dzień Chłopaka w nieco nietypowy sposób, czyli odblaskowo.
Aby podkreślić, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo na drodze, postanowiliśmy zademonstrować swoje poparcie dla noszenia wszelkiego rodzaju odblasków właśnie w tak wyjątkowym dniu. Wszyscy z radością prezentowali swoje odblaskowe stroje. Chłopcy otrzymali od swoich koleżanek między innymi słodycze i odblaskowe prezenty, które sprawiły im wiele radości.
To był bardzo wyjątkowy i odblaskowy dzień w nasze klasie!!!

Wychowawca Katarzyna Kaźmierczak

Kliknij tu i zobacz:


Wygenerowano w sekund: 0.00
559,786 Unikalnych wizyt