Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Zaproszenie dla Rodziców Uczniów klas I - III

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów klas I - III naszej szkoły

Serdecznie zapraszamy Rodziców Uczniów klas I - III do wspólnego czytania wierszy dzieciom w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", które odbędzie się we środę 7 grudnia 2016r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

Bibliotekarze oraz Nauczyciele nauczania zintegrowanego


Marsz Trzeźwości

18 listopada 2016 r. 8- osobowa delegacja uczniów z klasy VI po raz pierwszy uczestniczyła w marszu trzeźwości, który odbył się ulicami miasta Niepołomice w ramach kampanii „No Promil - No Problem”. Podczas marszu uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół nieśli białe balony, transparenty, plakaty, które promowały trzeźwość wśród kierowców. Działania te mają za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że na tego typu zachowania nigdy nie będzie społecznego przyzwolenia.

Kliknij tu i zobacz:


Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna, na którą złożyła się przede wszystkim lekcja historii przygotowana przez czwartoklasistów. W krótkiej i zwięzłej formie przedstawili oni najważniejsze fakty i wydarzenia związane z walką o niepodległość naszego narodu. Nie zabrakło także wierszy patriotycznych recytowanych przez uczniów. Doniosłość niezwykle ważnego dla każdego Polaka wydarzenia, jakim jest Święto Niepodległości podkreślona została przez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Świetlica szkolna także uświetniła obchody Święta Niepodległości. Już w pierwszym tygodniu listopada na świetlicy panował patriotyczny nastrój. Zorganizowano cykl zajęć pod hasłem: Polska nasza Ojczyzna z wykorzystaniem zbiorów biblioteki szkolnej. Zorganizowano I Świetlicowy Konkurs Pieśni Patriotycznych, którego głównym celem było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, upamiętnienie pięknych pieśni oraz rozwijanie talentów muzycznych wśród uczniów. Dzieci przygotowały utwory z repertuaru pieśni patriotycznych i żołnierskich. Jury oceniło poprawność intonacyjną, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez świetlicę szkolną.
Gratulujemy muzycznych osiągnięć wszystkim uczestnikom.
Nad całością prac związanych z przygotowaniem tych wydarzeń czuwali wychowawcy klas czwartych Mariola Grochot i Michał Golonka oraz nauczyciele prowadzący zajęcia świetlicowe.

Kliknij tu i zobacz:


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

W dniu 16 listopada 2016r. (środa) odbędą się zebrania z rodzicami.
  • Klasy I - III o godz. 17.00 - 18.00
  • Klasy IV - VI o godz. 18.00 - 19.00
Godz. 19.00 - 20.00 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


II edycji akcji promującej zainteresowanie książką i twórczością poetycką "Wiersze do szuflady"

Zamiast ukrywać swoje talenty poetyckie przynoście swoje wiersze do biblioteki szkolnej do specjalnie w tym celu przygotowanej szuflady!

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w II edycji akcji promującej zainteresowanie książką i twórczością poetycką „Wiersze do szuflady”.
W tym roku szkolnym każdy miesiąc będzie miał swoje hasło z kalendarium „Mądra szkoła czyta dzieciom” i do tego hasła przez cały miesiąc tworzymy wiersze:
Listopad – światowy dzień życzliwości
Grudzień – zima z książką
Styczeń – w rodzinnym kręgu
Luty – zakochani są wśród nas
Marzec – w teatrze życia
Kwiecień – podróż po baśniowym świecie
Maj – wiosna w sercu i za oknem
Czerwiec – z uśmiechem na ustach
Co miesiąc autor najpiękniejszego wiersza zostanie nagrodzony a nagrodzone wiersze zostaną opublikowane w gazetce szkolnej.

Organizatorzy akcji: Anna Dragan, Magdalena Kosińska, Andrzej Gąsłowski


Pierwsze wydanie gazetki Szkolne Wieści

Już jest!
Zobacz pierwsze wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - wrzesień, pażdziernik 2016


Wycieczka klasy VI do Chorzowa

13 października 2016 r. uczniowie klasy VI gościli w największym i najstarszym polskim planetarium – Planetarium Śląskim - na ciekawych zajęciach astronomicznych pt. „A jednak się kręci...” Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu orientacji na sferze niebieskiej, utrwalali ważne pojęcia: widnokrąg, zenit, Wielki i Mały Wóz oraz Gwiazda Polarna. Ponadto poznawali układ gwiazd i gwiazdozbiorów, które można obserwować na nocnym niebie podczas czterech pór roku.
Drugą część dnia spędziliśmy wędrując alejkami po Chorzowskim Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie poznawali z bliska wygląd zwierząt i ich tryb życia. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły żyrafy, które bardzo chętnie pozowały nam do zdjęć oraz lwy. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Zespół klasy VI z wychowawcą

Kliknij tu i zobacz:


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów naszej Szkoły!

Dzień 31 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Dzień 1 listopada (wtorek) jest dniem ustawowo wolnym.
Dzień 2 listopada (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W czasie dni wolnych od zajęć dydaktycznych tj. 31 października i 2 listopada zapewniamy opiekę świetlicową. Prosimy o zgłoszenie dzieci korzystajacych z opieki do czwartku 27 października u wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły.
Zajęcia świetlicowe organizowane są w godzinach 7.30-17.00.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły
Anna Gąsłowska


Święto Drzewa 2016

Święto Drzewa to szeroko pojęta edukacja oparta na przeciwdziałaniu ekspansji człowieka w środowisko, w którym żyje zwana inaczej rozwojem zrównoważonym oraz przeciwdziałaniu zmian klimatu. Jest to również twórcza współpraca poparta działaniami praktycznymi w postaci sadzenia drzew i ich ochrony. Uczniowie naszej szkoły - Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej w ten właśnie sposób podejmują się rzeczywistych działań na rzecz środowiska naturalnego, które jest naszym wspólnym dobrem. W tym roku, kolejną już akcję rozpoczęliśmy od spotkania z pracownikiem Nadleśnictwa Niepołomice - Panem Czesławem Szczyligarem. Uczniowie naszej szkoły tym razem otrzymali od Nadleśnictwa Niepołomice drzewka owocowe oraz krzew jałowca ze Szkółki drzew i krzewów w Ochmanowie. Pod czujnym okiem leśniczego wspólnie sadziliśmy je na placu szkolnym. Możliwość udziału w tym przedsięwzięciu dała naszym podopiecznym poczucie satysfakcji, odpowiedzialności i spontanicznej radości. W ten oto sposób ogólnopolska akcja - Święto Drzewa – na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń ekologicznych naszej szkoły.

Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody SP Wola Batorska

Kliknij tu i zobacz:


Uroczyste Pasowanie na Czytelnika szkolnej biblioteki

10 października 2016r. uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. W tym to własnie dniu odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika szkolnej biblioteki połączone z krótkim szkoleniem na temat: Jak korzystać z zasobów szkolnej biblioteki?
Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszoklasista otrzymał kolorową zakładkę do książki.

Kliknij tu i zobacz:


Zaproszenie dla Czytelników biblioteki szkolnej

Czytelniku Szkolnej Biblioteki.

Biblioteka naszej szkoły zakwalifikowała się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pragniemy, aby każdy czytelnik miał możliwość współdecydowania o zakupie nowych tytułów. Podaj nam swoje propozycje.
To takie proste:
  1. Jeśli masz jakąś propozycje – znasz jakąś interesującą i ciekawą książkę, którą warto polecić przyjdź do biblioteki.
  2. Na przygotowanej kartce spisz tytuły.
  3. Twoja oferta znajdzie się na naszej liście zakupów.

Odpowiedzialni nauczyciele: M. Kosińska, A. Gąsłowski


Wygenerowano w sekund: 0.00
469,876 Unikalnych wizyt