Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Tak świętowaliśmy niepodległość!

Ojczyzna to nie tylko kraj urodzenia, ostoja dla uczuć zdefiniowanych, jako miłość i patriotyzm. Ojczyzna to wspólne kultywowanie tradycji, pamięć o przeszłości… Ojczyzna to my!
Świętowanie rozpoczęliśmy już od piątku, tj. 8.11, kiedy zebrani w budynku klas 0-III, a następnie 4-8, odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” – włączając się tym samym do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Po uroczystym odśpiewaniu tej bliskiej sercu każdego Polaka pieśni, wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez uczniów klas V-VII.
To nie był koniec świętowania! Kontynuację obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości mogliśmy zobaczyć na wieczornicy patriotycznej, która odbyła się 9 listopada w kościele parafialnym w Woli Batorskiej. Do współpracy przy organizacji tej ważnej uroczystości zaprosiliśmy animatora kultury p. Janusza Rojka oraz starszego chorążego sztabowego p. Mirosława Noska. W rolach głównych wystąpili młodzi artyści – uczniowie naszej szkoły, którzy piękną poezją i śpiewem udowodnili, że patriotyzm jest najpiękniejszą wartością… Opiekę artystyczno-muzyczna nad programem roztoczyli p. Justyna Bielec, p. Mariola Grochot i p. Aleksander Ostrowski.
To były chwile, które w piękny sposób pokazały, że Ojczyzna to dobro wspólne, o które należy dbać na każdym kroku.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Szkolne Dni Europejskie

Europa da się lubić? U nas w szkole na pewno tak! Festiwal smaków, obcojęzyczne piosenki, przebrania i...wielkie zaangażowanie całej społeczności! To wszystko definiuje Szkolne Dni Europejskie, które odbywały się od 26.10 do 28.10.2019 r. i pokazały, że kreatywność naszych podopiecznych nie zna granic! Polska powieściopisarka, Maria Dąbrowska, powiedziała kiedyś, że “wartość Polaka mierzy się stosunkiem do tego, co polskim nie jest”. Musimy pamiętać, że patriotyzm to nie tylko miłość i przywiązanie do własnej ojczyzny, ale i szacunek do innych narodów. Ojczyznę szczerze kochamy, ale pamiętamy, że oprócz tego, że jesteśmy Polakami, nazywamy siebie także Europejczykami.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

#Szkoła Pamięta

Pamięć o historii jest obowiązkiem każdego. To ona kształtuje przyszłe pokolenia, pozwala na zrozumienie teraźniejszości i snucie planów na przyszłość. Kształtowanie postaw patriotycznych to ważny cel, więc nie mogliśmy nie wziąć udziału w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta", której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach.
Klasa Vb przygotowała wystawę pamiątek z okresu II wojny światowej, a na zajęciach rozwijających z j. polskiego chętni uczniowie podzielili się opowieściami rodzinnymi, które dotyczyły ich krewnych. Całość dopełniła prezentacja wspominająca tych, którzy zmarli w 2018 r., a swoim życiem udowodnili, że miano bohatera jest tożsame z ich osobą... Nie zapomnieliśmy oczywiście o zasłużonych dla społeczności lokalnej. Na zakończenie obejrzeliśmy slajdy z uroczystej wieczornicy, która odbyła się rok temu. Pamięć bohaterów uczcili także uczniowie uczęszczający na zajęcia plastyczne, którzy pod opieką p. Marioli Grochot zadbali o groby zasłużonych i wybrali się na cmentarz wojskowy w Woli Batorskiej.
Historio! Ty jesteś nauczycielką życia!
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Pasowanie na czytelnika

Pierwszoklasiści z Woli Batorskiej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Dzień 25 października 2019 roku w naszej szkole był ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu odbyło się pasowanie na czytelnika. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas 0-III, nauczyciele oraz rodzice. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz rozwijania ich umiejętności czytania. W pięknej scenerii i bajkowym klimacie licznie zgromadzona publiczność obejrzała inscenizację „Kłótnia wróżek” przygotowaną przez dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe z klas. Przenieśliśmy się do świata bajkowych postaci, poznaliśmy kłótliwe wróżki, mądrych skrzatów, krasnoludki, Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Dziewczynkę z zapałkami i Panią w sukni balowej, Jasia i Małgosię, cudną Śnieżkę, smutną Gerdę i Kaja oraz piękną i mroźną Królową Śniegu. Wszyscy byli zachwyceni zdolnościami aktorskimi uczniów którzy pokazali, że za nic mają tremę a na sali gimnastycznej przez dłuższą chwilę słychać było gromkie brawa społeczności szkolnej. Po przedstawieniu nowi czytelnicy otrzymali zakładki z prośbami książki. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem piosenki przez wszystkich uczestników akademii. Wesoły refren piosenki, którą wymyśliły dzieci z klasy IIA podczas zajęć świetlicowych wszystkim wpadł w ucho: „Twoja biblioteka na Ciebie czeka, przecież to najlepszy przyjaciel człowieka”
Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz

Informacja dotycząca prac remontowych prowadzonych aktualnie w budynku Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej

W dn. 15.10.2019r. Pan Burmistrz MiG Niepołomice podpisał umowę z wykonawcą remontu związanego z uruchomieniem w budynku szkoły Klubu Malucha. Firma ta dostała również zlecenie wymiany drzwi wejściowych do budynku szkoły wraz z podjazdem i podejściem, które w obecnej formie nie spełniają obowiązujących standardów i norm BHP.
W pierwotnej wersji prace remontowe miały rozpocząć się 21.10.2019r. i dotyczyć 3 sal na parterze budynku szkoły. Prace te nie wprowadzały żadnych zmian organizacyjnych w pracy szkoły.
Aby całkowicie oddzielić strefę remontu od części użytkowej szkoły została wykonana ścianka izolująca kurz i hałas związany z pracami remontowymi.
Jednak na skutek analizy prognozy pogody kierownictwo firmy poinformowało mnie w dniu 22.10.2019 roku, że prace dotyczące wymiany drzwi wejściowych wraz z podejściem i podjazdem będą wykonywane równolegle z pozostałymi pracami. W związku z tym poinformowałam rodziców o wyłączeniu z użytkowania drzwi wejściowych do budynku szkoły i zmianie organizacji wejścia do szkoły przez drzwi od strony Orlika.
Aby zapewnić odpowiednie warunki pracy w szkole 23.10 w godz. popołudniowych ustaliłam z kierownictwem firmy aby najbardziej uciążliwe prace związane z hałasem były wykonywane po godz. 13.00 (po zakończeniu zajęć lekcyjnych). Ustalenie to zostało uwzględnione i wykonane przez pracowników firmy następnego dnia o godz. 9.00.
Z informacji uzyskanych od Pana Burmistrza wynika, że całkowite zakończenie prac remontowych jest przewidywane na połowę grudnia 2019r.
Szanowni Państwo!
Po raz kolejny informuję:
  • do dn. 31.08. 2020r. Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej funkcjonuje w strukturze, klasy 0-3 w budynku Wola Batorska 597 a klasy 4-8 w budynku Wola Batorska 734.
  • bieżący remont finansowany jest ze środków własnych Gminy a nie z dotacji Programu Maluch+ co pozwala na zmianę lokalizacji Klubu Malucha i powrotu uczniów szkoły do wyremontowanych sal na parterze budynku szkoły.
W związku z tym, że szkoła nie jest stroną w realizowanym projekcie Klub Malucha pytania o dokładniejsze informacje związane z samym funkcjonowaniem Klubu proszę kierować do dyrektora Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej lub do Organu Prowadzącego.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska

Informacja dla Rodziców

Młodzież dla klimatu

Młodzi górą! 18.10.2019 r. uczniowie z klasy VId oraz przedstawiciele z klasy VIa, VII i VIII wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez p. Magdalenę Klarenbach pt. "Młodzież dla klimatu". Na początku spotkania uczniowie zostali zapoznani z programem samej organizacji, a następnie dowiedzieli się, czym tak naprawdę jest zjawisko zwane efektem cieplarnianym. W dalszej części warsztatów przyszedł czas na naukę tego, jak działa globalne ocieplenie oraz jakie są jego skutki. Zgromadzeni na spotkaniu mieli okazję posłuchać nt. historii 15-letniej dziewczynki, która wystąpiła na konferencji młodzieżowej dotyczącej klimatu, która odbyła się w zeszłym roku w Katowicach. Następnie uczniowie, używając własnej kreatywności, musieli wymyślić działania mające na celu pomoc środowisku wokół szkoły i nie tylko. Trzy godziny warsztatów upłynęły w miłej atmosferze i na rozmowach na tematy, na które powinno się rozmawiać nie tylko "od święta".
Grażyna Woźniak-Rosiak
Kliknij tu i zobacz

Święto KEN

Atlas uczniów? Tak, posiadamy taką klasyfikację! W miniony wtorek krótkim i zabawnym skeczem przygotowanym przez Samorząd uczniowski, klasę Vb i VIa uczciliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej. Był uśmiech, dobry nastrój i... niespodzianka! Pragniemy serdecznie podziękować Dyrektorowi Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder, Panu Tomaszowi Donatowiczowi, za obecność i piękny list. Pogimanazjalny budynek łączy pokolenia, a my postaramyt się jak najlepiej wypełnić karty jego historii...
J.Bielec, SU
Kliknij tu i zobacz

Takie lekcje lubimy...

W środę (23 października) uczniowie klasy VIII mieli okazję przeżyć niezwykłą lekcję wiedzy o społeczeństwie. Ich gościem była Radna Miasta i Gminy Niepołomice - p. Karolina Marzec. Spotkanie poświęcone było samorządowi terytorialnemu, społeczności lokalnej, a przede wszystkim budżetowi obywatelskiemu. Mamy nadzieję, że ta niecodzienna lekcja pozostanie na długo w naszej pamięci...
Damian Mazur nauczyciel WOS
Kliknij tu i zobacz

Mamy II miejsce w gminie w Powiatowej Szachowej Lidze Szkolnej!

Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły, którzy w Powiatowej Szachowej Lidze Szkolnej w klasyfikacji drużynowej  wywalczyli II miejsce.
Gratulacje! Brawo!
Kosińska Magdalena, Macieja Maria
Kliknij tu i zobacz

W Święto Drzewa sadzimy drzewa ze Słodziakami!

Co nam dają drzewa? Są miłe dla oka, oczyszczają powietrze, chronią przed palącym słońcem w upalny dzień, dają materiał na budowę domu i smaczne owoce. Gang Słodziaków przybliża dzieciom tematykę ochrony środowiska.
Sadzeniem drzew zajmują się Słodziaki w ostatnim rozdziale książki opowiadającej o przygodach Gangu Słodziaków oraz uczniowie klasy IIB, którzy doskonale zdają sobie sprawę z kluczowej roli drzew dla klimatu.
Korzystając z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klasy IIb udali się na szkolne podwórko aby posadzić drzewa.
Kosińska Magdalena, Marszałek Renata
Kliknij tu i zobacz

Wygenerowano w sekund: 0.04
672,891 Unikalnych wizyt