Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Eksperci od przyrody!

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Przyrodniczy” wzięło udział 39 reprezentantów z klas od IV do VII. Największą wiedzą przyrodniczą i wysokimi wynikami mogą poszczycić się następujący uczniowie: Wiktoria Szewczyk - Dyplom Laureata, Lena German, Oliwia Hyrc, Karol Henke, Natalia Krzyżak, Jan Radzik - Dyplomy Wyróżnienia.
Naszym laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody

Mamy kolejny sukces! Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GEO - PLANETA rozstrzygnięty!

Piękna nasza Polska cała...To popularne zdanie znane jest niemal każdemu. Wielu z nas wie wiele na temat kraju, w którym mieszka, ale są tacy, którzy wiedzą najwięcej! Nie są to ogólnikowe hasła, lecz konkretna wiedza, którą trzeba gruntownie przyswoić i zapamiętać.
To właśnie do tej drugiej grupy zaliczają się reprezentanci naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo wysoki wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO – PLANETA, w kategorii „Młodzik”. Takimi wiadomościami może się pochwalić: uczennica klasy VI – Gabriela Stachowiak , która zajęła II miejsce w konkursie oraz Jan Radzik – uczeń klasy VI, który uzyskał bardzo wysoki wynik.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody

Spotkanie w realu, czyli o życiu "na niby"

Relacje międzyludzkie są w dzisiejszych czasach skarbem, który trzeba strzec i pielęgnować. Czyha na nie ktoś, kto coraz częściej panuje nad jednostką ludzką. To Szanowny Pan Internet – pierwszorzędny pomocnik, wuj „dobra rada”, ale i dręczyciel – pochłaniacz czasu i ktoś, kto stawia na wygodę, pomocnik – bo chce wiele zrobić za nas.
O relacjach prawdziwych i tych „na niby” mogliśmy się dowiedzieć uczestnicząc w przedstawieniu edukacyjno-profilaktycznym w wykonaniu Pana Piotra Ślęzaka z Interwencji Artystycznej ALPMIM z Krakowa, zatytułowanym Spotkanie w realu. Była to sztuka niecodzienna, ponieważ istotę przedstawienia stanowił tzw. teatr przedmiotu. Spektakl poruszał problem cyberprzemocy i życia w tzw. wirtualnym świecie. 
Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Akcja "Rowerowy maj" rozpoczęta!

Z wielkim zapałem uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”, której głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia. Akcja rozpoczęła się dnia 7 maja 2018 r. uroczystym apelem z udziałem całej społeczności szkolnej. Gośćmi specjalnymi byli policjanci, którzy przypomnieli zebranym o niezbędnych elementach wyposażenia każdego roweru oraz o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym.
Koordynatorkami akcji w naszej placówce są panie: Karolina Puchała, Agata Zawadzka, Mariola Grochot.

Trzymamy kciuki za naszych Uczniów!
Kliknij tu i zobacz:
  • fotki z tego wydarzenia

Powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 27 kwietnia 2018 r. na terenie Solnego Miasta oraz miasteczka rowerowego przy ulicy Jedynaka w Wieliczce odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W eliminacjach uczestniczyło 12 drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 zespołów gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego. W ramach zawodów uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz doskonałym opanowaniem jazdy rowerem na wytyczonym odcinku miasteczka rowerowego wyposażonego w znaki pionowe i poziome oraz sygnalizację świetlną. Tym samym uczniowie mieli wykazać się praktyczną znajomością zasad ruchu drogowego.
Drużyna naszej szkoły w składzie: Szewczyk Wiktoria, Chytkowska Anna, Sekunda Kacper i Trzepla Karol zdobyła wysokie IV miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Andrzej Gąsłowski nauczyciel techniki, opiekun drużyny
Kliknij tu i zobacz:

Cyberprzemoc i inne zagrożenia

Wszechobecny dostęp do Internetu jest nie tylko domeną XXI wieku, ale i znakiem rozpoznawczym młodego pokolenia. Ludzie młodzi, nie bacząc na szkodliwość niektórych przekazów płynących wprost z witryn internetowych skłonni są do kopiowania różnego rodzaju zachowań.
Demoralizacja – to pojęcie, które dotyczy dziś nie tylko świata rzeczywistego, ale i wirtualnego, gdzie coraz częściej mnożą się zachowania określane mianem cyberprzemocy.
Uczniowie klas od V-VII uczestniczyli w spotkaniu przygotowanym przez Powiatową Komendę Policji w Wieliczce, które dotyczyło tej tematyki i odpowiedzialności karnej nieletnich Nie tylko cyberprzemoc była tematem tego spotkania. W drugiej części prelegenci przybliżyli temat demoralizacji wśród młodzieży, której przejawami są np.: palenie tytoniu, picie alkoholu, wulgaryzmy, przemoc fizyczna i słowna, wymuszenia, wandalizm, narkomania, lekceważenie obowiązku szkolnego itp.
To spotkanie było ważnym elementem profilaktyki wśród uczniów, uświadomiło zebranym, że należy mieć świadomość konsekwencji swoich czynów.
Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody

Wiosenny pokaz mody, czyli nasza recepta na doskonałą zabawę

Jest taki dzień, kiedy radość widać na każdym kroku. Dzień, który napawa optymizmem i pogodą ducha. Każdy czeka na niego z utęsknieniem. Ale co jeśli nie przychodzi, mimo że data w kalendarzu wyraźnie na niego wskazuje? Zima tego roku ewidentnie nie pozwoliła nam o sobie zapomnieć. Aby ją pożegnać i należycie powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami wymyślił niezawodny sposób, który sprawił, że zarówno w naszych sercach, jak i na zewnątrz nastąpił nagły wzrost temperatury.
W szkole odbył się wielki wiosenny pokaz mody, który został poprowadzony przez samorząd uczniowski pod okiem swoich opiekunów. Zaprezentowano najróżniejsze kreacje, które pogrupowane zostały w kilka kategorii – modę „zawodową”, sportową, ekologiczną, szkolną i rodzinną. Wśród poszczególnych grup, osoby chętne przebrały się za przedstawicieli różnych zawodów, rodziców z małym dzieckiem, sportowców, cheerleaderki lub kibiców. Dumnie prezentowali swoje stroje uczniowie z niezliczoną ilością ściągawek i ci, którzy wybrali modę ekologiczną. Nie zabrakło także stylizacji typowo wiosennej, która najpełniej dała się zauważyć w strojach zwiastujących tę najpiękniejszą porę roku. W całej zabawie uczestniczyli także nauczyciele, którzy - w kapeluszach na głowach - zaprezentowali swoje przebrania w rytm radosnej muzyki. To był niezapomniany dzień. Uśmiechy na ustach uczniów i tysiące pozytywnych komentarzy tylko utwierdziły w przekonaniu, że razem możemy się świetnie bawić. Jak to było? Muzyka łączy pokolenia? Do tego śmiało można dodać, że wspólne akcje także!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego
Kliknij tu i zobacz:

Świąteczne wydania gazetki szkolnej "Szkolne Wieści"

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - marzec 2018


Julia Brzezińska najlepsza w gminie Niepołomice!

Uczennica naszej szkoły Julia Brzezińska z klasy IV c zajęła pierwsze miejsce w historycznym konkursie wiedzy o Marszałku Józefie Pilsudskim, który odbył się 16 marca w Szkole Podstawowej w Zagórzu. Celem konkursu jest rozbudzanie u dzieci i młodzieży zainteresowania postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kształtowanie postawy patriotyzmu i świadomości narodowej. Julia okazała się najlepsza spośród uczestników konkursu z gminy Niepołomice w kategorii klas IV – V.
Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się w maju.
Nauczyciel historii Michał Golonka


Rekrutacja do klas zerowych i pierwszych na rok szkolny 2018/19

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej informuje, że w dniach 19 - 23 marca 2018r. trwa rekrutacja do klas zerowych i pierwszych na rok szkolny 2018/19.
Sekretariat szkoły zaprasza zainteresowanych Rodziców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.
Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły pod numerem telefonu 12 281 60 05 lub email: szkolawb@poczta.fm

Podstawą zapisania dziecka do szkoły jest złożenie kompletnych dokumentów wymienionych w pkt. 6 procedury obowiązującej przy zapisywaniu dziecka.

Więcej informacji oraz druki do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA

Serdecznie zapraszamy!


Biała Szkoła Rytro 2018

W dniach 5 - 9 2018r. w Domu Wczasów Dziecięcych w Rytrze przebywała 28 osobowa grupa uczniów klasy Ia i 4d. W ośrodku czekały nas ładne pokoje, smaczne i zdrowe posiłki, zawsze życzliwy personel i … zimowa pogoda.
„Powiedz mi, zapomnę, pokaż, może zapamiętam, zaangażuj mnie w to, a zrozumiem”.
To chińskie przysłowie znakomicie oddaje sytuacje wielu uczniów, którzy mają problemy z przyswojeniem wiedzy. Biała Szkoła to ciekawa forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczycieli i uczniów.
Program Białej Szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie mieli okazję poznać historię regionu. Nie zabrakło atrakcji na wieczór gdy uczniowie śpiewali, brali udział w konkursach, czytali książki czy oglądali film.
Pobyt na Białej Szkole w Rytrze dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. Dzieci, które wyjechały na Białą Szkołę uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności.
Walczyk Beata, Piechnik Monika opiekunowie
Kliknij tu i zobacz:

Wygenerowano w sekund: 0.00
593,093 Unikalnych wizyt