Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice Uczniów naszej Szkoły
W roku szkolnym 2019/20 do klas 0 – VIII w naszej szkole będzie uczęszczało 310 uczniów w 17 oddziałach klasowych (w tym 2 klasy zerowe – 46 uczniów a do klas IV –VIII 166 uczniów) mając do dyspozycji 10 sal lekcyjnych pełnowymiarowych, 2 sale o mniejszym wymiarze i salę gimnastyczną.
W związku z brakiem możliwości przeniesienia siedziby Przedszkola spowodowanym koniecznością unieważnieniem przetargu (ze względu na bardzo wysoki wzrost kosztów inwestycji) wystąpi brak co najmniej 4 sal, a to spowoduje konieczność organizacji pracy szkoły w systemie dwuzmianowym. W aspekcie społecznym trudno sobie wyobrazić (w XXI wieku) powrót do kształcenia w szkole w systemie dwuzmianowym, szczególnie kiedy w odległości kilkuset metrów istnieje niewykorzystany gminny budynek szkolny, wyposażony w niezbędny sprzęt, który i tak należy utrzymywać w odpowiednim stanie technicznym.
Aby zapewnić optymalne warunki pracy w szkole Organ Prowadzący na wniosek Dyrektora Szkoły zaopiniowany pozytywnie przez Radę Rodziców, po uzyskaniu zgody Kuratorium Oświaty postanowił Uchwałą Rady Miejskiej zorganizować od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2020 r. zajęcia lekcyjne dla uczniów klas IV - VIII w budynku po gimnazjum.
Organem Prowadzącym Szkołę Podstawową zlokalizowaną w dwóch budynkach jest nadal Gmina Niepołomice, szkoła posiada jedną: Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Dyrektora.
Budynek po gimnazjum i teren wokół niego jest aktualnie remontowany i pozwoli zapewnić odpowiednie i bezpieczne warunki nauki w systemie jednozmianowym dla około 200 uczniów. Uczniowie będą korzystać ze szkolnej sali gimnastycznej oraz z infrastruktury sportowej KS Batory. W budynku macierzystym szkoły pozostaną klasy 0 – III tj. 8 oddziałów.
Zaproponowane rozwiązanie pozwala zaprojektować funkcjonowanie szkoły w systemie jednozmianowym co wydaje się być warunkiem koniecznym do nowoczesnego i efektywnego kształcenia młodych ludzi i nie powoduje konieczności przemieszczania się nauczycieli.
Oficjalna informacja zostaje Państwu przedstawiona do wiadomości dopiero po opublikowaniu w dniu 7 sierpnia 2019r. Uchwały Rady Miejskiej nr X/113/19  w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Anna Gąsłowska

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/19

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/19 odbędzie się 19 czerwca 2019.

Porządek:
9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
10.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
około 11.30 - spotkania z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !XIV Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny rozstrzygnięty

W dniu 5 czerwca 2019 roku, komisja w składzie:
 • Pani Marta Kożuch – pedagog w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
 • Pan Andrzej Gąsłowski – nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
 • Pan Konrad Lembas – pracownik Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice
odbyła posiedzenie celem oceny nadesłanych na Konkurs prac. Po finałach szkolnych do etapu gminnego zakwalifikowały się: 23 prace ze szkół podstawowych.
Kliknij tu i zobacz

Zapraszamy na Piknik!

Serdecznie zapraszamy na PIKNIK RODZINNY

który odbędzie się 8 czerwca 2019 r.
od godziny 15.00
na terenach sportowych przy naszej szkole.

W programie:
 • Mecz: rodzice – rodzice kontra nauczyciele gimnazjum
 • Uczta dla podniebienia – ciasta, ciasteczka i inne przysmaki, które każdemu dodadzą skrzydeł każdemu
 • Nauczyciele w mucholocie – wokalna niespodzianka dla najmłodszych
 • Pokazy lotnicze (paralotnie, motolotnie, spadochrony)
 • List do świata, czyli wyjątkowe balony z helem
 • Czytanie uskrzydla – bicie rekordu
 • Konkursowy pokaz mody – najbardziej oryginalny latający strój
 • Konkurs „Moja okolica widziana z lotu ptaka”
 • Loteria fantowa – Wspinamy się po marzenia – ścianka wspinaczkowa w naszej szkole!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Z kulturą na bardzo dobry, czyli XII Gminny Konkurs "Savoir-vivre?" - znam, stosuję!

Dobre wychowanie nigdy nie przejdzie do lamusa. Gesty, sposób wypowiadania się, dbałość o odpowiednie zachowanie przy stole – te i inne hasła stanowią o człowieku. Kultury nigdy za wiele, dlatego 16.05.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej odbył się XII Gminny Konkurs „Savoir-vivre? – znam, stosuję”. W tegorocznej edycji o tytuł walczyło sześć szkół. Grupy reprezentujące daną placówkę miały za zadanie odczytać wcześniej przygotowany wiersz nt. „Grzeczności i kultury na co dzień”, w którym należało użyć magicznych słów: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością zasad dobrego wychowania w specjalnie przygotowanym teście, a grupa - dbając o zasady wzorowej współpracy - miała za zadanie przygotować „Szkolny Kodeks Dobrego Wychowania”
Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i udowodnili, że wiadomości nabyte w czasie przygotowania do konkursu znalazły swe odzwierciedlenie w praktyce. Jak co roku, wspierało nas jury, które poprzez zaangażowanie w konkurs pozwala na doskonalenie kolejnych edycji. Zmagania odbyły się pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice – Pana Romana Ptaka. Miło nam poinformować, że nasza szkoła zdobyła I miejsce! Na miejscu II znalazła się Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Suchorabie, a III należało do Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za rozpowszechnianie idei naszego konkursu. Wierzymy, że kultura i dobre wychowanie będą obecne w każdym domu i szkole.
Zapraszamy za rok!
Maria Grabowska, Justyna Bielec

Konkurs literacko-plastyczny


Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny Cztery Pory Roku Piórem i Pędzlem Malowane po raz kolejny został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych uczących w naszej szkole. Głównym celem konkursu jest ukazanie piękna zmieniającej się przyrody w twórczości literackiej i plastycznej uczniów.
Konkurs, tak jak co roku, składał się z dwóch niezależnych od siebie części - literackiej i plastycznej. W części literackiej wzięli udział uczniowie klas IV– VIII. Temat brzmiał: To była niezapomniana przygoda! Uczestnicy za zadanie mieli ułożyć opowiadanie lub sprawozdanie dotyczące wybranej pory roku. W pracy powinni także uwzględnić elementy opisu przyrody.
Temat części plastycznej przeznaczonej dla klas I-VII to: Krajobraz ulubionej pory roku. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką na kartce formatu A4.
W rywalizacji wzięło udział siedem szkół podstawowych z terenu gminy.
Marzena Solarz, Michał Golonka
Kliknij tu i zobacz

Wycieczka klasy VII w Góry Świętokrzyskie

W dniach od 8 do 10.05.2019r. uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Solarz oraz pani Magdaleny Kosińskiej przebywali na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Zwiedziliśmy między innymi: Jaskinię Raj, ruiny średniowiecznego zamku królewskiego w Chęcinach podziwialiśmy rozległą panoramę Gór Świętokrzyskich. W Parku Miniatur w Krajnie obejrzeliśmy makiety budowli z całego świata. Odwiedziliśmy kapliczkę i źródełko u stóp pasma-Łysicy, odbyliśmy wyprawę na Łysą Górę, nazywaną też Świętym Krzyżem a z platformy widokowej pod szczytem podziwialiśmy rozległe gołoborze. Byliśmy z wizytą w Osadzie Średniowiecznej gdzie kosztowaliśmy wypiekanych nad ogniskiem podpłomyków z żurawiną oraz w stolicy Gór Świętokrzyskich. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj sprawozdanie z wycieczki i obejrzyj album fotograficzny.
Uczniowie klasy VII z wychowawcą
Kliknij tu i zobacz

Informacja dla Rodziców przyszłych klas zerowych i pierwszych

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłych klas 0 i I na spotkanie z Dyrektorem Szkoły i Wychowawcami, które odbędzie się dnia 22.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej w sali nr 3
klasa 0 - godz. 18:00
klasa I - godz. 19:00

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Anna Gąsłowska

Nasza szkoła - Szkołą Młodych Patriotów!

Dbałość o tradycję, ale i pielęgnowanie pamięci o minionych wydarzeniach w kontekście współczesności – to zadanie dla każdego, kto na hasło ojczyzna odpowiada Polska.
Ten rok był szczególny dla każdego Polaka, bo – wydaje się, że nie tak dawno – obchodziliśmy 100 – lecie odzyskania niepodległości. Niemal wszędzie odbywały się tematyczne wydarzenia: koncerty, wieczornice, przedstawienia.
Dbając o to, by należycie uczcić rok, który mianowany został Rokiem dla Niepodległej nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskim konkursie pod nazwą Szkoła Młodych Patriotów, który trwał od września 2018 r. do marca 2019 r. Organizatorem przedsięwzięcia było Studium Prawa Europejskiego, a sam konkurs miał formę projektu. Konkursy literackie i plastyczne, uroczysta wieczornica, konwersatoria przeprowadzane na lekcjach, quizy, prezentacje i spotkanie autorskie – to wszystko pozwoliło na zdobycie upragnionego certyfikatu!
Ogłaszamy, że jesteśmy Szkołą Młodych Patriotów!
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w różnorodne akcje, które pozwoliły nam na uzyskanie tego tytułu!
Justyna Bielec szkolny koordynator projektu

Uczennica naszej szkoły laureatką Małopolskiego Konkursu Geograficznego!

Wiedza, determinacja i praca, to główne czynniki, które gwarantują sukces. Przekonała się o tym uczennica naszej szkoły Oliwia Hyrc, która otrzymała tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2018/2019.
Oliwia jest uczennicą klasy VIII i znalazła się w grupie tych, którzy podczas etapu wojewódzkiego zdobyli co najmniej 85% punktów.
Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się 3 kwietnia 2019 roku Auli Głównej Uniwersytetu w Pedagogicznego w Krakowie, a wszyscy zaproszeni mieli okazję posłuchać referatu wygłoszonego przez dr Karolinę Smętkiewicz nt: "Recepty na sukces i dynamicznego rozwoju lokalnego małego miasta, którego przykładem jest Uzdrowisko Termalne „Uniejów” w woj. łódzkim.
W uroczystości uczestniczyli rodzice i opiekunowie naukowi.
Sukces Oliwii, który poprzedzony był doskonałym przygotowaniem potwierdza znaną maksymę, że chcieć to móc

Grażyna Rosiak

Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice Uczniów naszej Szkoły
Serdecznie dziękujemy Wszystkim tym, którzy podczas naszej akcji protestacyjnej o lepszą szkołę, o godność i szacunek dla zawodu Nauczyciela okazali nam swoje wsparcie. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie przejawy życzliwości, których doświadczyliśmy w tych trudnych dla nas chwilach.
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej

Zgodnie z informacją Komitetu Strajkowego nauczyciele naszej szkoły zawieszają akcję strajkową.
Zajęcia dydaktyczne w naszej szkole zostają wznowione od 6.05.2019r. zgodnie zobowiązującym planem lekcji.
Zgodnie z ustalonym Kalendarzem Roku Szkolnego 2018-2019 dni: 29.04, 30.04, 2.05 tj. poniedziałek, wtorek i czwartek są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (na podstawie rozporządzenia MEN w sprawie organizacji roku szkolnego). W tych dniach szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Anna Gąsłowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
651,614 Unikalnych wizyt