Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Bal to był jakich mało, czyli Świetlicowy Bal Karnawałowy

Taniec ma same zalety: obiera za cel aktywność fizyczną, więc wpływa na zdrowie, wyzwala pozytywne emocje – dlatego warto cieszyć się nim w większej grupie.
Każdy czas jest dobry, by tańczyć, ale my znamy ten najlepszy – to okres karnawału, dlatego też 9 lutego uczniowie z klas I-IV uczestniczyli w balu zorganizowanym przez świetlicę szkolną i…tańczyli, tańczyli, tańczyli! Impreza odbyła się na sali gimnastycznej, a poprowadzona została fachowo, bo przez profesjonalnych wodzirejów, znających temat z każdej strony. Nie ma prawdziwego balu bez stosownych i różnorodnych strojów, dlatego była to kwestia niemal nadrzędna! Już na przerwach poprzedzających godzinę rozpoczynającą bal dało się zauważyć wzmożony ruch w okolicach toalet, bowiem każdy z wielką precyzją przeistaczał się w wybraną przez siebie postać. Uczniowie spisali się na medal! Na balu mogliśmy podziwiać tańczącego Harry’ego Pottera, jednorożce, które uciekły wprost z odległej krainy, a także bardziej lub mniej znane księżniczki, wojowników i zwierzęta. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach proponowanych przez prowadzących, a także próbowali swych sił w różnego rodzaju zmaganiach. Wielką niespodzianką były atrakcje, jakimi, co jakiś czas, byli zaskakiwani uczestnicy balu. Hitem tego radosnego dnia było pieniężne konfetti, które w rytm piosenki pokryło spory kawałek sali gimnastycznej.
Kiedy pokłady energii tańczących zostały wyczerpane, każdy mógł w spokoju pożegnać się z kolegami i koleżankami, bo…przed nami ferie!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Talenty są wśród nas!

5 i 6 lutego 2018 roku grupa reprezentantów z naszej szkoły wzięła udział w 63 Gminnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym w Domu Kultury w Woli Batorskiej. Uczestnicy pokazali, że chcieć to móc i godnie zaprezentowali szkołę. Mimo emocji, które są nieodłącznym elementem ważnych wydarzeń, konkurencji – która zaprezentowała wysoki poziom w zmaganiach, ale dzięki – pozytywnemu nastawieniu, wierze we własne możliwości i doskonałemu przygotowaniu udało się osiągnąć sukcesy!
W kategorii klas IV-VII:
Aleksandra Czopik (kl. IVd) – III miejsce
Wiktoria Szewczyk (kl.VI) – wyróżnienie
Emilia Wilk (kl. IVd) – wyróżnienie
W kategorii klas I-III
Alicja Różeńska (kl. IIIb) – wyróżnienie
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy, by ich talent rozkwitał i dał się poznawać w każdej odsłonie!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Mała retencja - duża sprawa. A o co właściwie chodzi?

W styczniu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do gminnego pilotażowego projektu EPICURO, współfinansowanego z programu Europa dla Obywateli Unii Europejskiej. Głównym celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem retencjonowania (magazynowania) wody opadowej w obrębie małej zlewni.
Zajęcia pozwolą uczniom na zdobycie nowej wiedzy z zakresu alternatywnego zagospodarowywania wód opadowych w celu spowolnienia ich spływu przez retencję, która jest jednym ze sposobów przeciwdziałania skutkom nawalnych deszczów, jak i długotrwałych susz. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przypomnienia treści dotyczących obiegu wody na Ziemi. Ponadto zapoznano uczniów z nowymi pojęciami, takim jak: retencja wody - zlewnia. W dalszej części uczniowie, metodą „ burza mózgów ”, podawali czynniki naturalne i antropogeniczne mogące wpływać na wielkość retencji w zlewni. W końcowej fazie zajęć wymienialiśmy wspólnie cele przyświecające rozwojowi małej retencji.  Zajęcia zakończyły się wypełnieniem testu wielokrotnego wyboru w zespołach dwuosobowych.
Taka forma pozwoliła na utrwalenie wiadomości zdobytych na zajęciach, a także sprawdziła wiedzę pozyskaną przez uczniów dotyczącą nowego dla nich zagadnienia.
Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody
Kliknij tu i zobacz:

Dzień Patrona

2 lutego 2018r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość szczególna: obchodziliśmy bowiem Dzień Patrona Szkoły – Wincentego Witosa. Cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz uczniowie klas I – VII, zgromadzili się tego dnia w sali gimnastycznej, gdzie miały miejsce obchody naszego święta.
Na początku uczniowie klasy drugiej, przygotowani przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, panią Marię Macieja wspaniale zatańczyli poloneza. Następnie uczniowie klasy piątej przedstawili najważniejsze fakty z życia naszego Patrona oraz największe dokonania tego wybitnego działacza ruchu ludowego. Wreszcie nadszedł moment, na który wszyscy najbardziej czekali. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Batorskiej, które zaszczyciły nas tego dnia swoją obecnością, zaprezentowały kilka z pieśni ludowych związanych z naszym Patronem oraz regionem niepołomickim. Całości uroczystości dopełniło wręczenie nagród laureatom szeregu konkursów związanych z postacią Wincentego Witosa. Nagrody wręczała osobiście Pani Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska.
Michał Golonka nauczyciel języka polskiego
Kliknij tu i zobacz:

ZNAMY JUŻ WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ALFIK HUMANISTYCZNY"

W grudniu 2017r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny z rzędu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Humanistyczny”. W zmaganiach konkursowych uczestniczyły 33 osoby z klas III-VII, z czego aż 17 osiągnęło wysokie wyniki (powyżej 100p.). Najwyższą lokatę zdobyła uczennica klasy IVb Dobrawa Rutka (145p. na 150 możliwych), uplasowała się ona na 4 miejscu w województwie. Na uznanie zasługują również uczniowie Igor Kopeć z klasy IVc , który uzyskał 137p. oraz Lena German z klasy VII z wynikiem 134,5p. Osoby te otrzymają nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratuluję wysokich wyników i zapraszam do udziału w konkursie za rok.
Marzena Solarz Szkolny Organizator Konkursu


Kartka z kalendarza

Puk, puk… To luty zapukał do naszych drzwi. Powinien być mroźny, lecz czy taki będzie? Może dorówna swojemu poprzednikowi i zaskoczy nas mieszaniną różnych pór roku? Mijają kolejne tygodnie, lecz warto zatrzymać się i przypomnieć sobie o tym, co miało miejsce niedawno…

Najpiękniejsze wspomnienia to te, które dzielimy z innymi. Chwile, gdy jednoczymy się razem, by świętować ważne wydarzenia. Takim momentem było spotkanie jasełkowe zorganizowane 14 stycznia 2018 w Domu Kultury w Woli Batorskiej – połączone ze wspólnym kolędowaniem, w czasie którego uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka przygotowane pod kierownictwem pani Doroty Tomali oraz pani Marioli Grochot.
Przedstawienie, w którym wzięli udział uczniowie z różnych klas, przypomniało wszystkim historię narodzenia Jezusa – tak głęboko zakorzenioną w naszej tradycji i kulturze. Grę aktorską urozmaiciła prezentacja pełniąca rolę scenografii, a całość stanowiły dialogi przeplatane kolędami i pastorałkami.
W taki sposób powitaliśmy 2018 rok. Jaki będzie? To wielka tajemnica, ale niechaj przyniesie same piękne chwile, które potem zamienią się w miłe wspomnienia…
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

22 stycznia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy animatora z grupy „Zaelektryzowani” z Lublina, który wykorzystując elementy wykładu i doświadczenia zaprezentował uczestnikom spotkania niecodzienne eksperymenty fizyczno – chemiczne. W ramach spektaklu zostały przeprowadzone następujące doświadczenia: rura Bernoullego, lewitujące piłki, wpływ działania siły odśrodkowej, zabawy z helem, propanem, butanem, wodorem, płonąca dłoń.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, trzymały w emocjach podczas wykonywania eksperymentów, pobudzały do myślenia, pozwoliły na aktywny udział uczniów oraz rozbudziły wśród nich ciekawość z zakresu przyrody. Pokazały, że nauka poprzez naoczną obserwację jest jedną z najbardziej wartościowych metod przekazywania wiedzy.


Kliknij tu i zobacz:


Życzenia świąteczna

SZANOWNI PAŃSTWO!

Niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Państwa okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia.
Niech bliskość wyjątkowych osób dostarczy siły na podjęcie wyzwań Nowego Roku i mierzenia się ze wszystkim z czym przyjdzie się zmierzyć.
Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

Anna Gąsłowska

Kolejny raz Nasza Szkoła wśród najlepszych!

Jury VIII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” nagrodziło podjęte przez naszą szkołę działania w zakresie bezpieczeństwa na drodze przyznając nam tym razem pierwsze miejsce w gminie Niepołomice, powiecie wielickimV premiowane miejsce wśród 355 szkół podstawowych województwa małopolskiego zakwalifikowanych do konkursu. Uroczystość rozdania nagród na którą reprezentacja naszej szkoły została zaproszona odbyła się 13 grudnia 2017 r. w ICE KRAKÓW CONGRESS CENTRE.

Serdecznie gratulujemy!
wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom zaangażowanym w tegoroczną akcję a szczególnie jej koordynatorom p. Beacie Walczyk, p. Dorocie Tomali i p. Marioli Grochot


Kliknij tu i zobacz fotki z rozdania nagród


Świąteczne wydania gazetki szkolnej "Szkolne Wieści"

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - grudzień 2017


Święto Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”
– Święto Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej
Miękki, puchaty, z kokardką – to jedna z najbardziej lubianych przytulanek, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Święto sympatycznego misia postanowiliśmy uczcić także w naszej szkole.
27 listopada pluszowe misie opanowały bibliotekę szkolną. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia dzieciom z kl. I-III prezentacji multimedialnej na temat historii misia, dzieci zapoznały się z najbardziej znanymi bajkowymi niedźwiadkami. Następnie uczennice z klasy siódmej czytały najpiękniejsze fragmenty „Kubusia Puchatka”. Na koniec dzieci narysowały swojego ukochanego misia. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku – miodek i ciasteczka. Dzień ten był bardzo radosny i wyjątkowy, dziękujemy dzieciom za przybycie do biblioteki i wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.
Nauczyciele bibliotekarze
Kliknij tu i zobacz:


Wygenerowano w sekund: 0.00
576,521 Unikalnych wizyt