Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

Świąteczne spotkanie

Święta i koniec roku to czas podsumowań. Chwile dobroci, radości i nadziei na lepsze jutro. Często małe gesty przypominają nam o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Uczniowie klas 4-8 w dniu poprzedzającym przerwę świąteczną mogli obejrzeć krótkie przedstawienie przygotowane przez członków Koła teatralno-literackiego. Była to świąteczna opowieść o pewnym zgorzkniałym starcu, który na wzór znanego z literatury Ebenezera Scrooge'a przeszedł przemianę i zrozumiał ideę pomocy drugiemu. Całość została przepełniona świątecznymi pastorałkami i wprowadziła w świąteczny nastrój. Potem nastąpiły występy wokalne uczniów i ... nauczycieli! Bawiliśmy się wspaniale! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Życzenia świąteczne i noworoczne

SZANOWNI PAŃSTWO!

Niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Państwa okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia.
Niech bliskość wyjątkowych osób dostarczy siły na podjęcie wyzwań Nowego 2024 Roku i mierzenia się ze wszystkim z czym przyjdzie się zmierzyć.
Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

Anna Gąsłowska

Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej

30 listopada 2023 r. to kolejny ważny dzień dla naszych pierwszaków - wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie teatralne „Niedokończone zaklęcie”. Ciekawe przedstawienie z udziałem bohaterów przyszłych lektur – Detektywem Pozytywką, Cukierkiem z Marcelem oraz postaciami z baśni zostało przygotowane z uczniami z klas trzecich w ramach zajęć świetlicowych gdzie nasza wspólna praca, dyskusje, próby, dobór kostiumów dały nam dużo dobrych emocji oraz poczucia satysfakcji i integracji. W uroczystości ważną rolę odgrywają zawsze starsi koledzy – w tym roku była to Ola i Nikola z klasy VIA. Dziewczynki pomagały w prowadzeniu ceremonii, zadbały o wystrój i dekoracje sceny oraz wręczały pierwszakom pamiątkowe książki oraz zakładki.
Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów literackich. Polecamy duży wybór nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej ważnej bibliotecznej uroczystości!
Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz

Świętujemy Niepodległość!

10 listopada uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt."Legenda o białym orle” przygotowanym przez kółko teatralno-literackie. Po wystąpieniu młodych aktorów przyszedł czas na wspólne śpiewy pieśni patriotycznych. Ten wyjątkowy czas kolejny raz uświadomił nam, że pamięć o trudnej historii naszego kraju powinniśmy pielęgnować na każdym kroku.
Justyna Bielec, Mariola Grochot
Kliknij tu i zobacz

Świętujemy Dzień Niepodległości

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzealnej na Zamku Królewskim w Niepołomicach pt. "Kto ty jesteś Polak mały". W otoczeniu pięknych obrazów i rzeźb aktywnie brali udział w interaktywnych zajęciach patriotycznych z elementami historii. Poznali legendę "O Lechu, Czechu i Rusie", atrybuty władzy, znaczenie kolorów na polskiej fladze i wykonały kotyliony na Święto Niepodległości. Ponadto zwiedzili wystawę Włodzimierza Puchalskiego i salę łowiecką. Z flagą biało-czerwoną dumnie przemaszerowali pod pomnik w centrum miasta, gdzie co roku mieszkańcy gminy Niepołomice uczestniczą w Narodowym Święcie Niepodległości
Maria Macieja, Beata Walczyk
Kliknij tu i zobacz

Dbamy o planetę - sadzimy drzewa

Uczniowie klasy 4a i 4b naszej szkoły włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Święto Drzewa”, którego inicjatorem jest Klub Gaja. Szkoła od wielu lat wspiera działania na rzecz klimatu angażując się w sadzenie drzew, które możemy realizować dzięki wsparciu Nadleśnictwa Niepołomice. W tym roku wzbogaciliśmy teren wokół szkoły o kolejne sadzonki buku i klonu. Możliwość udziału w tym przedsięwzięciu dała naszym podopiecznym poczucie satysfakcji, odpowiedzialności i troski o naszą planetę. Akcja ta jest przedsięwzięciem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim edukacyjnym.
Wychowawcy klas IVa, IVb
Kliknij tu i zobacz

Ślubowanie klas pierwszych


Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych. Jest to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich oraz święto całej szkoły. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych.
Uroczystość rozpoczęła się wejściem pierwszoklasistów. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny bogaty w treści patriotyczne oraz prezentujący znajomość przez uczniów zasad bezpieczeństwa. Część artystyczną poprowadziły uczennice z klasy III.
Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia, którego symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Anna Gąsłowska. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej 6 października 2023 r. zabrzmiały doniosłe słowa roty ślubowania.
Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki i zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Maria Macieja, Beata Walczyk
Kliknij tu i zobacz

Gratulacje dla Justyny Różeńskiej!

Z radością informujemy o wielkim sukcesie uczennicy naszej szkoły, Justyny Różeńskiej, która zajęła II miejsce (kat. klas 7, dziewczęta) w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w rozgrywkach szachowych, które odbyły się 26.09.23 r. w Spodku w Katowicach. Gratulujemy! Justynko, niech Twoja pasja nie gaśnie i przynosi kolejne sukcesy!
Kliknij tu i zobacz
Justyna Bielec


Sztuka ma moc!

W środę, 20 września uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami udali się na wspaniały spektakl „Teatralne ABC”, który pozwolił im w ciekawy sposób zrozumieć to, jak ważna jest kwestia kultury osobistej w teatrze. Oglądając dzieje pewnego urwisa, który został przeniesiony do teatralnego świata, mogli towarzyszyć mu w jego emocjach i rozterkach!
Przestawienie „Teatralne ABC” zostało przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza, a obejrzeliśmy je w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.
Justyna Szymańska
Kliknij tu i zobacz

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023-24 - informacja dla Uczniów i Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
4 września rozpoczynamy NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024 w tym dniu:
 • godz. 8.00 - Msza św. w kościele parafialnym
 • godz. 9.00 - uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny
Apel rozpoczynający nowy rok szkolny odbędzie się dla wszystkich uczniów naszej szkoły tj. dla kl 0-8 w budynku szkoły 597. Miejsce spotkania sala gimnastyczna. Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami klas:
 • uczniowie klas 0 - 3 w salach lekcyjnych
 • uczniowie klas 4 - 8 na sali gimnastycznej w budynku szkoły 597
W dniu 4 września nie planujemy przejścia uczniów klas 4 - 8 do budynku 734.
Odbiór podręczników dla klas 4-8 nastąpi we wtorek 5 września w budynku szkoły 734.

Informacje dla Rodziców:
 • Od 4 września rozpoczynają się zajęcia świetlicowe. Ze względów organizacyjnych Rodziców uczniów klas 2 i 3 proszę do dn 5.09.2023 r. o uaktualnienie wniosków dotyczących korzystania dzieci z zajęć świetlicowych (wniosek należy pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki Zapisy dziecka do szkoły i przesłać drogą elektroniczną lub dostarczyć osobiście do Wychowawcy klasy).
 • Od 5 września dla uczniów klas 0-3 istnieje możliwość odpłatnego korzystania z obiadów (przygotowywanych przez Przedszkole w Woli Batorskiej), zgłoszenia będą przyjmować Wychowawcy klas).
Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom, życzę by nowy rok szkolny był dla Nas wszystkich źródłem radości, satysfakcji i sukcesów.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły
Anna Gąsłowska


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2022/23 odbędzie się 23 czerwca 2023 r.  tj. piątek
Porządek dnia:
 • godz. 8.00 - Msza św. dla klas 0-3
 • godz. 9.00 - uroczysty apel na sali gimnastycznej - (budynek 597)
 • godz. 10.30 - spotkania z wychowawcami - klasy 0-3
 • godz. 9.00 - Msza św. dla klas 4-8
 • godz. 10.30 -11.00 - spotkania z wychowawcami - klasy 4-8
 • godz. 11.00 - uroczysty apel - sala gimnastyczna - (budynek 734)
Ze względu na remont drogi Wychowawców klas 4-8 proszę o nadzór przy przejściu dzieci z kościoła do budynku 734.

Anna Gąsłowska Dyrektor Szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,100,653 Unikalnych wizyt