Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Szkoła korzysta z platformy Instaling do skutecznej nauki słówek z języków obcych

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły

Justyna Różeńska z klasy 7b oraz Rafał Solarz z 2b zdobyli wspaniałe wyniki w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski!
Justyna Różeńska - 5 miejsce w grupie dziewcząt do lat 13 Rafał Solarz - 11 miejsce w grupie chłopców do lat 9 - zdobyta III kategoria.

Gratulujemy!

Justyna Bielec

Kliknij tu i zobacz

Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W 2023 r. nasza szkoła pozyskała 15.000 zł (12.000 zł z projektu, 3.000 zł wkład własny organu prowadzącego) z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Środki zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, wyposażenia oraz wsparcie realizacji działań promujących czytelnictwo w szkole. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.
Magdalena Kosińska, Andrzej Gąsłowski
Kliknij tu i zobacz

Zaproszenie

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
6.01.2024 r. w kościele parafialnym po mszy św. o godz. 16.30 grupa teatralna naszej Szkoły zaprezentuje krótkie przedstawienie noworoczne, po którym zapraszamy na wspólne kolędowanie.
Serdecznie zapraszam
Anna Gąsłowska Dyrektor Szkoły

Świąteczne spotkanie

Święta i koniec roku to czas podsumowań. Chwile dobroci, radości i nadziei na lepsze jutro. Często małe gesty przypominają nam o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Uczniowie klas 4-8 w dniu poprzedzającym przerwę świąteczną mogli obejrzeć krótkie przedstawienie przygotowane przez członków Koła teatralno-literackiego. Była to świąteczna opowieść o pewnym zgorzkniałym starcu, który na wzór znanego z literatury Ebenezera Scrooge'a przeszedł przemianę i zrozumiał ideę pomocy drugiemu. Całość została przepełniona świątecznymi pastorałkami i wprowadziła w świąteczny nastrój. Potem nastąpiły występy wokalne uczniów i ... nauczycieli! Bawiliśmy się wspaniale! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Życzenia świąteczne i noworoczne

SZANOWNI PAŃSTWO!

Niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Państwa okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia.
Niech bliskość wyjątkowych osób dostarczy siły na podjęcie wyzwań Nowego 2024 Roku i mierzenia się ze wszystkim z czym przyjdzie się zmierzyć.
Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

Anna Gąsłowska

Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej

30 listopada 2023 r. to kolejny ważny dzień dla naszych pierwszaków - wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie teatralne „Niedokończone zaklęcie”. Ciekawe przedstawienie z udziałem bohaterów przyszłych lektur – Detektywem Pozytywką, Cukierkiem z Marcelem oraz postaciami z baśni zostało przygotowane z uczniami z klas trzecich w ramach zajęć świetlicowych gdzie nasza wspólna praca, dyskusje, próby, dobór kostiumów dały nam dużo dobrych emocji oraz poczucia satysfakcji i integracji. W uroczystości ważną rolę odgrywają zawsze starsi koledzy – w tym roku była to Ola i Nikola z klasy VIA. Dziewczynki pomagały w prowadzeniu ceremonii, zadbały o wystrój i dekoracje sceny oraz wręczały pierwszakom pamiątkowe książki oraz zakładki.
Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów literackich. Polecamy duży wybór nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej ważnej bibliotecznej uroczystości!
Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz

Świętujemy Niepodległość!

10 listopada uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt."Legenda o białym orle” przygotowanym przez kółko teatralno-literackie. Po wystąpieniu młodych aktorów przyszedł czas na wspólne śpiewy pieśni patriotycznych. Ten wyjątkowy czas kolejny raz uświadomił nam, że pamięć o trudnej historii naszego kraju powinniśmy pielęgnować na każdym kroku.
Justyna Bielec, Mariola Grochot
Kliknij tu i zobacz

Świętujemy Dzień Niepodległości

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzealnej na Zamku Królewskim w Niepołomicach pt. "Kto ty jesteś Polak mały". W otoczeniu pięknych obrazów i rzeźb aktywnie brali udział w interaktywnych zajęciach patriotycznych z elementami historii. Poznali legendę "O Lechu, Czechu i Rusie", atrybuty władzy, znaczenie kolorów na polskiej fladze i wykonały kotyliony na Święto Niepodległości. Ponadto zwiedzili wystawę Włodzimierza Puchalskiego i salę łowiecką. Z flagą biało-czerwoną dumnie przemaszerowali pod pomnik w centrum miasta, gdzie co roku mieszkańcy gminy Niepołomice uczestniczą w Narodowym Święcie Niepodległości
Maria Macieja, Beata Walczyk
Kliknij tu i zobacz

Dbamy o planetę - sadzimy drzewa

Uczniowie klasy 4a i 4b naszej szkoły włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Święto Drzewa”, którego inicjatorem jest Klub Gaja. Szkoła od wielu lat wspiera działania na rzecz klimatu angażując się w sadzenie drzew, które możemy realizować dzięki wsparciu Nadleśnictwa Niepołomice. W tym roku wzbogaciliśmy teren wokół szkoły o kolejne sadzonki buku i klonu. Możliwość udziału w tym przedsięwzięciu dała naszym podopiecznym poczucie satysfakcji, odpowiedzialności i troski o naszą planetę. Akcja ta jest przedsięwzięciem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim edukacyjnym.
Wychowawcy klas IVa, IVb
Kliknij tu i zobacz

Ślubowanie klas pierwszych


Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych. Jest to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich oraz święto całej szkoły. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych.
Uroczystość rozpoczęła się wejściem pierwszoklasistów. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny bogaty w treści patriotyczne oraz prezentujący znajomość przez uczniów zasad bezpieczeństwa. Część artystyczną poprowadziły uczennice z klasy III.
Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia, którego symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Anna Gąsłowska. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej 6 października 2023 r. zabrzmiały doniosłe słowa roty ślubowania.
Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki i zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Maria Macieja, Beata Walczyk
Kliknij tu i zobacz

Gratulacje dla Justyny Różeńskiej!

Z radością informujemy o wielkim sukcesie uczennicy naszej szkoły, Justyny Różeńskiej, która zajęła II miejsce (kat. klas 7, dziewczęta) w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w rozgrywkach szachowych, które odbyły się 26.09.23 r. w Spodku w Katowicach. Gratulujemy! Justynko, niech Twoja pasja nie gaśnie i przynosi kolejne sukcesy!
Kliknij tu i zobacz
Justyna Bielec


Wygenerowano w sekund: 0.05
1,062,956 Unikalnych wizyt