Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Dzień Patrona

Co roku w styczniu społeczność naszej szkoły świętuje Dzień Patrona, nie inaczej było i w tym roku. W ostatni czwartek tego miesiąca odbyła się uroczysta akademia poświęcona Wincentemu Witosowi – patronowi naszej szkoły. W szkolnym święcie udział wzięli zaproszeni goście: sołtys Woli Batorskiej Bolesław Porębski oraz członkinie ludowego zespołu pieśni i tańca „Nasza Wola”.
Pani Dyrektor Anna Gąsłowska na wstępie przywołała osobę i działalność wielkiego Polaka – Wincentego Witosa.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierownictwem p. p. Marii Macieji i Michała Golonki, składał się z inscenizacji teatralnej przybliżającej sylwetkę Witosa oraz ideały przyświecające mu w życiu. Całości dopełniły recytacje utworów patriotycznych przygotowane przez uczniów klas szóstych oraz pokaz tańców ludowych zaprezentowany przez pierwszoklasistów.
Wincenty Witos był człowiekiem niezwykle ceniącym sobie kulturę i tradycje ludowe. Wartości, którym hołdował, zbieżne są z ideami przyświecającymi paniom tworzącym zespół regionalny „Nasza Wola”. Uczniowie naszej szkoły mieli tego dnia niepowtarzalną możliwość wysłuchania kilku pieśni ludowych zaśpiewanych specjalnie dla nich, mogli także poznać historię zespołu.
Dzień ten był przede wszystkim wyrazem hołdu dla Patrona, który dzięki swej odwadze, sile i determinacji na trwałe wpłynął na losy naszej ojczyzny.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tego wydarzenia


Życzenia świąteczne

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i samych szczęśliwych dni w Nowym 2014 Roku dla Dyrekcji szkoły, Koleżanek i Kolegów nauczycieli, Pań i Pana z administracji oraz wszystkich Uczniów, Sympatyków i Przyjaciół naszej szkoły

życzy administrator strony Andrzej Gąsłowski.


Jasełka 2013

20 grudnia 2013 r. to szczególny dzień, na który czekała cała społeczność naszej szkoły. Tego dnia szkolna grupa teatralna prowadzona przez p.p. Dorotę Tomalę i Mariolę Grochot przedstawiła szkolne Jasełka. Tegoroczna inscenizacja była bardziej współczesna. Oprócz tradycyjnych postaci jasełkowych do szopy Nowonarodzonego Zbawiciela przybyli: policjant, budowlaniec, lekarz, przedstawiciel władzy lokalnej deklarując pomoc w rozwiązywaniu Jego doczesnych problemów.
Do betlejemskiej stajenki przybywali z wesołą kolędą uczniowie wszystkich klas biorąc udział w szkolnym konkursie kolęd. Wszyscy kolędnicy zostali nagrodzeni słodkościami. Pod choinką noworoczną na wszystkie dzieci czekał wspaniały prezent - ,,Piłkarzyki – polska arena’’ ufundowany przez zaprzyjaźnioną z naszą szkołą firmę ,,MARSEN’’, za który serdecznie dziękujemy.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tego wydarzenia


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dzień 20 grudnia 2013 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalony na podstawie atr. 74 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela Dz. U. z 2006r. nr 97 poz. 674 ze zmianami.
W tym dniu szkoła organizuje:
  • 8.00 - 14.00 - zajęcia opiekuńcze na świetlicy szkolnej
  • 14.00 - 15.30 - wigilie klasowe
  • 16.00 - 18.00 - Jasełka szkolne
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły na przedstawienie jasełkowe.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Kolejny raz nasza szkoła wśród X najlepszych szkół małopolski w konkursie "Odblaskowa Szkoła"!

Jury IV Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” nagrodziło podjęte przez naszą szkołę działania w zakresie bezpieczeństwa na drodze przyznając nam 1015 punktów i X premiowane miejsce wśród 194 szkół zakwalifikowanych do konkursu. Jesteśmy III-cią najlepsza szkołą w powiecie wielickim i w gminie Niepołomice. Otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 2000 zł oraz Certyfikat potwierdzający aktywność szkoły w zakresie dbania o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły.
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom odbyło się w dniu 17 grudnia 2013 roku w hali klubu sportowego Wisła połączone występem kabaretu i koncertem zespołu LEMON.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc!
Szkolni koordynatorzy konkursu Beata Walczyk, Andrzej Gąsłowski

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tej imprezy


Akcja "Zbieraj makulaturę - ratuj konie"


Uczniowie, rodzice i wychowawcy klas po raz kolejny włączyli się do akcji zbiórki surowców wtórnych w ramach programu ekologicznego Klubu Gaja. Uczestnicząc w akcji pomagamy wspólnie w uratowaniu kolejnych koni, ponieważ przesyłane pieniądze ze sprzedaży makulatury na konto Klubu Gaja są wykorzystywane na wykup młodych koni hodowanych na ubój, koni przeznaczonych na rzeź, które całe życie ciężko pracowały i tych, które wykluczono ze sportu. Stowarzyszenie zapewnia im utrzymanie, opiekę i leczenie, a one nadal pomagają ludziom: w terapii chorych, lekkich jazdach rekreacyjnych lub pracach w gospodarstwach. Akcja uczy nas wszystkich odpowiedzialności za korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i promuje poszanowanie praw zwierząt.
W ciągu trwającej 10 lat akcji Klub Gaja przy współpracy z różnymi środowiskami uratował już 54 konie. W listopadzie bieżącego roku nasza szkoła zebrała 1380 kg makulatury, 87 kg sprzętu RTV, 40 kg puszek aluminiowych i 72 kg nakrętek i butelek plastikowych.
Opiekun i uczestnicy kółka ekologicznego dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji na rzecz niesienia pomocy w uratowaniu kolejnych koni.

Mikołajki 2013


Jak co roku, tak i tym razem w dniu 6 grudnia do naszej szkoły zawitał MIKOŁAJ.
Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku. W tym roku Mikołaj odwiedził również dzieci na świetlicy szkolnej, zostawiając tam ogromny wór prezentów. Jak było super zobacz na zdjęciach .

Kliknij tu i zobacz Mikołajki klasowe
Kliknij tu i zobacz Mikołaj na świetlicy szkolnej

Co może w świetlicy szkolnej mały człowiek

W naszej szkole jest takie miejsce, z którego dzieci niechętnie wracają do domu. To nasza świetlica szkolna, do której uczęszczają uczniowie klas I – III. To właśnie tu dzieci, zwłaszcza te w młodszym wieku szkolnym, ujawniają swoje pierwsze talenty i pasje, są twórcze i kreatywne, nastawione na tworzenie czegoś nowego, nie obawiają się porażki, ćwiczą, poszukują - słowem rozwijają twórcze podejście do rozwiązywania czekających je zadań. Praca z nimi to wyzwanie i wielka przyjemność.
Wśród wielu różnorodnych form pracy świetlicowej dzieci uwielbiają zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym, zabawy ruchowe, gry edukacyjne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zajęcia w pracowni internetowej oraz projekcje filmów.
Nasi uczniowie mają czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystają z licznych edukacyjnych gier planszowych i zabawek dydaktycznych zgromadzonych w świetlicy w ramach realizacji projektu „Radosna szkoła”.
Każdego dnia mogą korzystać z pomocy nauczyciela w odrabianiu lekcji oraz w utrwalaniu wiadomości zdobytych na zajęciach lekcyjnych. Oprócz tego uczestniczą w różnego rodzaju konkursach organizowanych w ramach zajęć ze znajomości zasad ortografii, umiejętność liczenia, wiedzy ogólnej, zasad dobrego wychowania i bezpieczeństwa na drodze.
Teraz czekamy na Św. Mikołaja z nadzieją, że przyniesie naszym grzecznym uczniom nowe pomoce dydaktyczne i zabawki.


Uroczysty apel na zakończenie konkursu Odblaskowa Szkoła

W dniu 31.10.2013 r. odbył się uroczysty apel kończący działania konkursowe akcji „Odblaskowa Szkoła”, podczas którego pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursach. Każda klasa otrzymała również kalendarz Odblaskowej Szkoły, który będzie przypominał naszym uczniom przez cały rok o konieczności noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków. Uczniowie klasy IV, do słów wiersza Marceliny Żuchowicz, który zwyciężył w szkolnym konkursie na poetyckim zaśpiewali piosenkę w stylu rap, która stała się hitem tegorocznej  Odblaskowej Szkoły. Po apelu odbyła się DebataWypadki drogowe – porozmawiajmy” .  Na zakończenie  została przeprowadzona akcja "Bezpieczny rower".
Działania konkursowe już zakończyliśmy, ale dla nas Odblaskowa Szkoła trwa każdego dnia i będzie trwała przez cały rok i zawsze, ponieważ bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze.

Koordynatorzy konkursu Beata Walczyk, Andrzej Gąsłowski

Kliknij tu i zobacz film "Bezpieczne rowery"


Odblaskowy Różaniec

     
25 października w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" odbył się w Kościele Parafialnym w Woli Batorskiej "Odblaskowy Różaniec" w intencji ofiar wypadków na drodze, którego pomysłodawca był ks. Marcin Rozmus. Wszyscy uczestniczący w nabożeństwie uczniowie, nauczyciele, służba liturgiczna a także kapłani na znak solidarności z ofiarami wypadków na drodze i ich rodzinami założyli odblaskowe kamizelki. Ks. Marcin przygotował specjalną dekorację w formie świecącego odblaskowego różańca, która pozostanie w Kościele do końca października przypominając wszystkim o tym specjalnym nabożeństwie.

Koordynatorzy konkursu Beata Walczyk, Andrzej Gąsłowski

Kliknij tu i zobacz film "Odblaskowy Różaniec"


Bezpieczna Szkoła dla Bezpiecznej Szkoły - to kolejne działanie na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych

     
W dniu 23 października 2013 r. w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła uczniowie klasy VIb pod opieką pani Dyrektor Anny Gąsłowskiej i p. Beaty Walczyk udali się na wycieczkę do Szkoły Nauki Jazdy „Auto – Zebra” w Niepołomicach. Uczniowie wysłuchali bardzo interesującego wykładu przygotowanego przez pana instruktora i wykładowcę Wiesława Deca pt. Uczeń bezpieczny na drodze, utrwalili wiadomości dotyczące poruszania się pieszego po drodze w dużym mieście i na wsi. W swoim wystąpieniu Pan instruktor wielokrotnie wskazywał na potrzebę noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków.
Dziękujemy właścicielom Szkoły Nauki Jazdy „Auto - Zebra”, „Transmet”, „DeWeRo”i „Kraszan” za możliwość pokazania naszym uczniom prawdziwej i bezpiecznej szkoły nauki jazdy.
Oczywiście to nie wszystkie działania, o pozostałych napiszemy w kolejnym newsie.

Koordynatorzy konkursu Beata Walczyk, Andrzej Gąsłowski

Kliknij tu i zobacz film "Bezpieczna Szkoła dla Bezpicznej Szkoły"
Kliknij tu i zobacz film Happenning "Z odblaskiem na cztery pory roku"


Wygenerowano w sekund: 0.02
743,178 Unikalnych wizyt