Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

Święto Konstytucji 3 Maja

Dokładnie 226 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Schyłek XVIII w. przyniósł 3 rozbiory i utratę niepodległości na 123 lata. Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, Konstytucja Majowa była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu.

Kliknij tu i zobacz:


Finał akcji "Książka - oknem na świat"

Jak zachęcić dzieci do czytania? Wielu dorosłych głowi się nad znalezieniem odpowiedzi na to pytanie. Uczniów naszej szkoły to nie dotyczy.Chętnie sięgają po książkę odwiedzając bibliotekę szkolną, która dzięki uczestnictwu w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i programie "Książki naszych marzeń" wzbogaciła i uatrakcyjniła swój księgozbiór. Co więcej, postanowili zrealizować nietypowy pomysł. 26 kwietnia wraz z nauczycielami zorganizowali akcję szkolnego bicia rekordu w czytaniu bez przerwy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele czytali swoje ulubione książki przez 7 godzin i 24 minuty. Akcja rozpoczęła się o 7 rano, całość została sfilmowana, a każdy uczestnik otrzymał czerwony, symboliczny kwiat. W akcji wzięło udział aż 107 uczniów. Dla niektórych przełamanie tremy, czytanie do kamery, przed zgromadzoną w holu szkoły publicznością było nie lada wyzwaniem.
Uczestnicy akcji zapewniają, że "książka jest oknem na świat" i że nie tylko 23 kwietnia - w Światowy Dzień Książki - trzeba odnaleźć w sobie coś z książkowego mola.

Wszystkim dziękujemy za udziala w akcji i promowanie czytelnictwa

Kliknij tu i zobacz:


"Książka - oknem na świat"

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i praw autorskich. Święto Książek zorganizowano jako uczczenie daty śmierci wielkich pisarzy: Cervantesa, Szekspira, de la Vegi. W holu naszej szkoły już od dziś można zobaczyć instalację, która zachęca do sięgnięcia po książkę – szczególnie teraz; w te wieczory, kiedy za oknem ponuro, zimno, a wiosny wciąż nie widać.
W przyszłym tygodniu, we środę będziemy próbowali pobić szkolny rekord czytania bez przerwy! Zależy nam na tym, aby chęć czytania opanowała wszystkich. Liczymy, że dzięki tej akcji każdy – i uczeń i rodzic – staną się książkowymi molami. W związku z tym już dziś zachęcamy do przygotowania się do tej inicjatywy.
Od godziny 7 rano do 15 w szkolnym holu, na babcinym bujanym fotelu, będziemy czytali przyniesione przez Was książki – książki, które pożeracie z zachwytem i całemu światu pragniecie je polecić. W biciu rekordu ważne będzie, aby nawet na sekundę nie przestać czytać. Pomysł ten będzie więc wymagał od nas zaangażowania, czujności i otwartości. Całe wydarzenie nagramy, aby nie było wątpliwości, że padł rekord.
Liczymy na Was!!! 26 kwietnia przyjdź do szkoły z ukochaną lekturą i bądź gotowy do włączenia się do akcji!!!
Każdy uczestnik otrzyma symboliczną różę – ta tradycja pochodzi z Katalonii, czerwona róża to symbol krwi smoka pokonanego przez świętego Jerzego.

Szkolni koordynatorzy akcji
Anna Dragan, Magdalena Kosińska, Andrzej Gąsłowski


Powiatowy Turniej Szachowy "Krok do sukcesu"

W poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach młodzi szachiści z naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swych dotychczasowych umiejętności biorąc udział w Powiatowym Turnieju Szachowym „Krok do sukcesu” zorganizowanym przez UKS „Goniec” Staniątki. Turniej składał się z 7 rund rozgrywanych w systemie szwajcarskim, a do poszczególnych partii program komputerowy dobierał zawodników według poziomu gry.
Tego rodzaju zmagania wymagały więc od młodych pasjonatów „sztuki szachowej” ogromnej koncentracji, odporności psychicznej i świetnej kondycji fizycznej. Każdy ruch musiał być bowiem poprzedzony dogłębną analizą.
Po zaciętych i wyrównanych partiach, na podium stanęli: Wiktor Kachniarz kl. IIc oraz Jakub Sieradzki kl. IIIb, którzy otrzymali wyróżnienie w klasyfikacji generalnej turnieju i zostali nagrodzeni medalami. Natomiast statuetki dla najlepszych zawodników naszej szkoły otrzymali: Daria Piepiora kl. Ia, Alicja Różeńska kl. IIb, Antoni Mazurek kl. IIc oraz Igor Kopeć kl. IIIc.

Serdecznie gratulujemy! BRAWO!

Kliknij tu i zobacz:


I Małopolski Finałowy Turniej Szachowy w Krakowie z projektu "Edukacja przez szachy"

Realizując ogólnopolski projekt „Edukacja przez szachy w szkole” 5 kwietnia 2017 r. nasi mali szachiści wzięli udział w wyjątkowym Turnieju Szachowym. Zawody odbyły się w małej hali Tauron Arena w Krakowie w sześciu oddzielnych grupach: klasy pierwsze, klasy drugie, klasy trzecie z podziałem na dziewczynki i chłopców.
Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10 minut na partię. Była to wielka impreza, w której wzięło udział 405 uczniów wraz z opiekunami z 52 szkół z terenu Małopolski. Przebieg turnieju sędziowało aż 12 sędziów szachowych. Udział w takiej uroczystości to ogromny wysiłek intelektualno - emocjonalny dla zawodników i niezapomniane doświadczenie.
Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów; z klasy pierwszej Piotr Słoczyński, Michał Maciejewski; z klasy drugiej Wiktor Kachniarz, Antoni Mazurek, Alicja Różeńska, Maciek Dąbrowski; z klasy trzeciej Jakub Sieradzki i Igor Kopeć.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy! BRAWO!

Kliknij tu i zobacz:


"Bajka z jajka" - czyli o świątecznych tradycjach z przymrużeniem oka

12 kwietnia odbył się w naszej szkole apel świąteczny, w ramach którego uczniowie klas trzecich zaprezentowali zebranym humorystyczny spektakl. Zabawne kurczaki, które przybyły na naszą planetę chciały poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Uczniowie barwnie, w formie rymowanych wierszyków przybliżyli im nastrój i historię świątecznych obyczajów. Występy uczniów przeplatane były skocznymi, porywającymi do wspólnego śpiewania piosenkami.
Radosny humor udzielił się wszystkim. A największą atrakcją była niespodzianka, jaką zgotowali wszystkim dyngusiarze. Każdy został spryskany wodą, aby szczęście go nie opuszczało. Po spektaklu pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia.
Apel zakończyła miła uroczystość wręczenia nagród. Medalami uhonorowano uczniów – naszych zdolnych, młodych szachistów, którzy brali udział w Powiatowym Turnieju Szachowym na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Ponadto organizatorki szkolnego konkursu z języka angielskiego na najbardziej pomysłowe hasło obrazkowe do słownika przyznały nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Wszystkie prace, które brały udział w tym konkursie zachwycały kreatywnością, estetyką wykonania i oryginalnością.

Kliknij tu i zobacz:


MISTRZOWIE ORTOGRAFII SĄ WŚRÓD NAS

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi z rzędu udowodnili, że trudna polska ortografia nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Cztery osoby, wyłonione drogą eliminacji wewnątrzszkolnych, reprezentowały naszą placówkę w finale XVI Gminnego Konkursu Ortograficznego. Aż trzy spośród nich znalazły się w gronie laureatów.
Uczeń klasy IIIc Julian Pasisz okazał się najlepszy w swojej grupie wiekowej, zajmując I miejsce i zdobywając zaszczytny tytuł Gminnego Mistrza Ortografii. Uczeń klasy Vb Krzysztof Warecki zajął II miejsce w kategorii wiekowej klas V-VI, a Lena German z klasy VI zdobyła wyróżnienie.
Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno Julian jak i Krzysztof rywalizowali nie tylko z rówieśnikami, ale również z kolegami i koleżankami o rok starszymi od siebie. Całej trójce laureatów serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych potyczkach ortograficznych.

Szkolny koordynator konkursu
Marzena Solarz


Wielkanocne wydanie Gazetki szkolnej

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - kwiecień 2017


Profilaktyczne przedstawienie w Międzynarodowym Dniu Teatru

W dniu 27 marca - w Międzynarodowym Dniu Teatru - w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Słodkie niebezpieczeństwo".
Spektakl ten został przygotowany przez uczniów klas trzecich w ramach programu "Szkoła dobrych obyczajów". Scenariusz powstał w oparciu o książkę Agnieszki Grzelak "Cukierki". Głównym celem tego przedstawienia było uświadomienie młodym widzom, że muszą wiedzieć, jak mówić "nie" obcym ludziom. Ta wczesna profilaktyka uzależnień jest niezwykle istotnym elementem wychowania. Uczniowie dzięki odegranym scenom i piosenkom poznali historię niebezpiecznego czarodzieja Sopucha. Metaforyczna opowieść pokazała dzieciom, że w codziennych kontaktach z obcymi osobami nie pomogą czary ani zaklęcia, ale że muszą zachowywać się według reguł, które zapewnią im bezpieczeństwo. W przedstawieniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas od 1 do 3 oraz goście - uczniowie zerówki.

Kliknij tu i zobacz:


Dzień Otwarty dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

W dniu 15 marca 2017r. (środa) od godz. 17.00 do godz. 18.00 szkoła organizuje DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW.
Zaplanowane na ten dzień zostały konsultacje dotyczące zagadnień wychowawczo – dydaktycznych.

Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Dzień Kobiet

Zgodnie z tradycją 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Były życzenia, kwiaty, słodycze. Dziewczynki obdarowane zostały przez swoich kolegów drobnymi upominkami. Odbył się też uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas piątych pod kierunkiem wychowawczyń-pani Agaty Zawadzkiej i pani Marzeny Solarz. Uczestnicy wysłuchali wierszy, inscenizacji i aforyzmów na temat kobiet. Obejrzeli również humorystyczną scenkę, w której w zabawny sposób wykorzystano popularne polskie przysłowia. Apel stał się także doskonałą okazją do zaprezentowania talentów muzycznych niektórych uczniów. Publiczność z przyjemnością wysłuchała wiązanki melodii zagranej na akordeonie przez uczennicę klasy Vb Gabrielę Stachowiak. Uroczystość natomiast zakończył występ ucznia klasy Va Mateusza Kosińskiego, który zaśpiewał z własnym akompaniamentem gitarowym popularny utwór zespołu Happysad „Zanim pójdę”.
Mamy nadzieję, że był to miły i wesoły dzień, który na długo zostanie w pamięci całej społeczności naszej szkoły.

Kliknij tu i zobacz:


Wygenerowano w sekund: 0.06
1,086,549 Unikalnych wizyt