Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

UWAGA! Nowe wydanie gazetki "Szkolne wieści"

Już jest!
Zobacz pierwsze w roku szkolnym 2018/19 wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - październik 2018


Uwaga Konkurs fotograficzny

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w I Konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Kapliczki w Woli Batorskiej"
Kliknij tu i zobacz szczegóły

W odblaskach odkryliśmy piękno Puszczy Niepołomickiej!

Jesień to pora roku, która potrafi zachwycać bogactwem kolorów i cieszyć się różnorodnością darów, jakie daje nam las. Aby obejrzeć je z bliska, dotknąć, powąchać najlepiej wybrać się do pobliskiego lasu, co też uczynili pewnego wrześniowego dnia uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami. Przed wyjściem przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a następnie w odblaskowych kamizelkach wyruszyli w kierunku Puszczy Niepołomickiej. Będąc na miejscu, dzieci odbyły długi spacer po lesie, który oczarował ich swoim pięknem. Pod nogami słał się kolorowy szeleszczący dywan, spod którego wyłaniały się kapelusze różnorakich grzybów. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać te jadalne i niejadalne. Obwody brzozy, dębu, sosny, klonu zostały dokładnie zmierzone przez uczniów miarką centymetrową. Czasami dało się słyszeć śpiew ptaków. Dzieci podczas wyprawy leśnej zbierały skarby jesieni: żołędzie, kolorowe liście, korę drzew. Wykorzystają je do stworzenia „Leśnej galerii” oraz wykonania prac plastycznych. Wędrówka leśnymi dróżkami była doskonałą okazją do obserwacji naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Uczniowie bogatsi o nowe doświadczenia i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Przez cały czas trwania wyprawy, bezpieczeństwo było dla nas kwestią priorytetową, ponieważ jest to aspekt, na który należy zwracać uwagę w każdej sytuacji!
Wychowawcy klas II: Dorota Tomala, Monika Piechnik
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Kartka z kalendarza: Odblaskowa wycieczka rowerowa z policjantami!

Już październik, a my wracamy do radosnych wspomnień dotyczących wydarzeń, które miały miejsce dwa tygodnie temu, kiedy do naszej szkoły przybyli goście, którzy swoją obecnością wzbudzili wielkie zainteresowanie. Byli to policjanci z komisariatu w Niepołomicach, którzy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Drogowego spotkali się z uczniami klas I-III i mieli dla nich mnóstwo niespodzianek! Najpierw odbyła się krótka prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawdzenie znajomości podstawowych przepisów, a następnie uczniowie pod opieką policjantów udali się na krótką wycieczkę przemierzając ulice wzdłuż budynku szkolnego. Radości nie było końca, ponieważ za środek transportu posłużyły rowery – dla naszych uczniów szczególnie bliskie, bo z radością wspominamy zaszczytne miejsce zdobyte w majowym konkursie „Rowerowy Maj”.
Dziękujemy policjantom Komisariatu Policji w Niepołomicach za ten pełen emocji dzień i niespodziankę, którą otrzyma dwóch uczniów naszej szkoły, by móc bezpiecznie poruszać się po drogach.
Koordynatorki akcji „Odblaskowa szkoła”
Beata Walczyk, Mariola Grochot, Dorota Tomala, Justyna Bielec
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Odblaskowo dla Niepodległej

Odblaskowo dla Niepodległej!
Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły podejmują działania w ramach akcji ODBLASKOWA SZKOŁA 2018


Pola Chwały 2018

O, Historio! Mieliśmy Cię na wyciągnięcie dłoni! Damy dworu, średniowieczne grupy rekonstrukcyjne, pokazy klimat innych minionych epok! To wszystko mogli zobaczyć i poczuć uczestnicy sobotniej wycieczki, którzy udali się do Niepołomic, by uczestniczyć w XII Otwartych Spotkaniach Wargamingowych, które już od kilku lat zrzeszają pasjonatów historii i sprawiają, że każdy bywalec może czynnie zaangażować się w prezentowane sceny. Powitani przez prowadzącego na dziedzińcu Zamku Królewskiego, mieliśmy okazję zobaczyć osobliwą prezentację wojska, postrzelać z prawdziwego łuku, posłuchać opowieści osadników, którzy za miejsce swojego postoju wybrali dzisiejszy teren wokół parku i Izby Regionalnej, a także zachwycić się strojami i fryzurami prezentowanych epok. Napojeni historią stwierdziliśmy, że potrzeba nam więcej takich wydarzeń. No, cóż – wstąpił w nas duch epoki.
Justyna Bielec, Danuta Dudek-Wilk, Michał Golonka
Aby poczuć atmosferę zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Twardowski - tajemnice polskich legend

24 września 2018 roku uczniowie uczęszczający do Świetlicy szkolnej wzięli udział w spektaklu pt.: „Pan Twardowski – tajemnice polskich legend” Sztuka z dużą dozą humoru pokazała perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomości i potyczki z Diabłem oraz samą Panią Twardowską. Pouczająca, zabawna, pełna zarówno magii jak i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych. Opowieść wciągnęła młodą widownię w atmosferę tajemniczych legend, a doskonała gra aktorów, scenografia, barwne kostiumy, zagwarantowały fantastyczną zabawę i niezapomniane wrażenia. Uczniowie w trakcie spektaklu mieli okazję wcielić się w rolę małych diabłów. Bawiliśmy się świetnie!!!!!
Wychowawcy świetlicy:  Katarzyna Kaźmierczak Danuta Dudek-Wilk Magdalena Kosińska
Aby poczuć atmosferę zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Sprzątanie świata 2018 na odblaskowo!

Czyste otoczenie – ważna to sprawa, dlatego naszym uczniom nie brakuje zapału i chęci do tego, by uprzątnąć najbliższą okolicę. Okazją do wielkiego porządkowania stała się obchodzona co roku - 21 września - Akcja Sprzątania Świata – Polska 2018. W tym roku owe przedsięwzięcie miało szczególny wydźwięk, bo obchodziło jubileusz 25-lecia, i odbyło się pod hasłem: „Akcja – segregacja!”. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice – za które serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice – wyruszyli, by posprzątać okolicę. Nie bylibyśmy wzorowymi uczestnikami ruchu drogowego, gdybyśmy nie założyli odblaskowych kamizelek, dlatego też – w tym dniu – był to najważniejszy element naszego ubioru. Świeciliśmy zarówno blaskiem, jak i przykładem! Ku naszej radości – śmieci było mniej niż w roku ubiegłym, co świadczy o większej świadomości dbania o środowisko - poczynając od najbliższej okolicy. Jedynym problemem, a tym samym miejscem, które sprawiło, że nasze worki nieco się zapełniły były rowy melioracyjne. W tej kwestii wzywamy do poprawy i obiecujemy, że dokonamy kontroli za rok 😉
Aby poczuć atmosferę zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Ulotka informacyjna o naszej szkole

Już jest!
ulotka informacyjna o naszej szkole INFORMATOR 2018/19


Odblaskowe Drzewo Talentów

Trzymamy się tradycji z lat ubiegłych, dlatego wrzesień w naszej szkole to nie tylko miesiąc, w którym rozpoczynamy nowy rok szkolny, ale także czas na planowanie działań związanych z hasłem priorytetowym, jakim od zawsze jest bezpieczeństwo. W klasie IVa i IVb na języku polskim oraz godzinie wychowawczej powstało Odblaskowe Drzewo Talentów. Fluorescencyjne kolory miały przypomnieć o tym, jak ważne jest bycie widocznym na drodze, a zapisane hasła nawiązywały do umiejętności i planów uczniów, a także podsumowały Międzynarodowy Dzień Kropki, który od kilku lat związany jest z odkrywaniem talentów i wiarą we własne możliwości. Aby podkreślić to święto, niektórzy postanowili założyć kropkowaty strój, a klasa IVb do kropkowych zabaw wykorzystała aplikację internetową Quiver. Takim sposobem zakropkowaliśmy salę numer 4 bawiliśmy się świetnie!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo
Dnia 17.09.2018 roku zapraszamy Rodziców na spotkanie:
  • z Dyrektorem Szkoły o godz. 17.30 na sali gimnastycznej
  • z wychowawcami klas I-VIII o godz. 18.00
  • Rad Klasowych rodziców z klas I - VIII z Dyrektorem Szkoły o godz. 19.30 w sali nr 10
  • Rodziców Uczniów uczęszczających na świetlicę z nauczycielami prowadzącymi zajęcia świetlicowe o godz. 19.30 w sali nr 3
Serdecznie zapraszamy


Wygenerowano w sekund: 0.00
612,184 Unikalnych wizyt