Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dzień 21 grudnia 2012 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu uczniowie uczestniczą w klasowych spotkaniach wigilijnych  i w przedstawieniu jasełkowym.

Szczegółowa organizacja dnia:
-   8.00 - 12.30 - zajęcia w świetlicy szkolnej
- 12.30 - 13.30 - klasowe spotkania wigilijne
- 13.30 - 14.00 - wspólne kolędowanie
- 14.00 - 15.30 - Jasełka szkolne.
 
Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Jednocześnie informuję, że przerwa świąteczna w zajęciach dydaktycznych trwa do 2 stycznia 2013 r. włącznie.


Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Odblaskowe zajęcia czytelnicze

Jesień jest dobrą porą na zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa dzieci rozpoczynających naukę w najmłodszych klasach.
 Biblioteka szkolna w Woli Batorskiej także postanowiła się włączyć do akcji „Odblaskowa Szkoła” poprzez zorganizowanie „odblaskowych zajęć czytelniczych”. Dzieciom w wieku sześciu-ośmiu lat najłatwiej jest zaszczepić wzorce, którym być może będą hołdować przez całe swoje życie. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady ruchu drogowego: na drodze, na chodniku, na ścieżce rowerowej, kształtować w nich bezpieczne nawyki, takie jak wkładanie kasku na rower czy noszenie odblasków na ulicy. We wzmacnianiu wspomnianych aktywów może pomóc odpowiednio dobrana lektura.
Przeprowadzone zajęcia czytelnicze uświadamiały dzieciom, jakie sytuacje i zachowania mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia.


Dzień Otwarty dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dn. 11.12.2012r. (wtorek) zapraszam na Dzień Otwarty dla Rodziców.
Wszyscy nauczyciele uczący w szkole będą do Państwa dyspozycji w godz. 16.30 - 17.30

Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Żywa lekcja przyrody - węże

28 listopada 2012 roku uczniowie klas od I do VI brali udział w żywej lekcji przyrody, która dotyczyła spotkania z wężami. W naszej szkole gościli: boa tęczowy o imieniu Julek-kulek, węże królewskie Jasio i Stasio, pyton królewski o imieniu Marcel oraz 10- letnia, ważąca 7 kg boa dusiciel o imieniu Karolinka oraz pyton tygrysi.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tego spotkania


Finał konkursu "Odblaskowa szkoła 2012"

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, którego celem jest promowanie bezpieczeństra na drodze poprzez podejmowanie róznych działań. Wśród ponad 230 szkół podstawowych biorących udział w konkursie nasza szkoła zajęła wysokie 16 miejsce (w roku 2011 premiowane 7 miejsce).
W tym roku uczniowie klas pierwszych zostali zaopatrzeni w kamizelki odblaskowemu fundowane przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, w elementy odblaskowe podarowane przez sponsorów. Przedstawiciele Straży Miejskiej przeprowadzili szkolenie jak bezpiecznie poruszać się po drodze a Strażacy warsztaty na temat udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z podejmowanych działń w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła 2012"


Konkurs plastyczny EKO- LAS

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej wzięli udział w konkursie plastycznym EKO- LAS, który odbył się w ramach projektu „Wdrażanie projektów współpracy” współfinansowanego prze Unię Europejską.
Celem tego konkursu było zachęcania oraz utrwalanie zachowań sprzyjających ochronie środowiska naturalnego. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych szkół podstawowych z następujących gmin: Bochnia, Kazimierza Wielka, Koszyce, Niepołomice, Nowe Brzesko, Rzezawa, Szczurowa.
Na konkurs napłynęło łącznie 197 prac (76 prac z terenu Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O. CENOMA” oraz 121prac z obszaru Lokalnej Grupy Działań Stowarzyszenie Wspólnota Królewskiej Puszczy).
29 października o godzinie 12.00 w Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego EKO- LAS. Z naszej szkoły aż 6-cioro uczniów zdobyło wyróżnienia, są to: Martyna Figiel, Kamila Mirek, Aniela Kołakowska, Natalia Hyrc, Klaudia Piekarz, Wiktoria Rzepecka. Laureatom wręczono nagrody i upominki oraz vouchery na obóz ekologiczny. Po części oficjalnej młodzież wraz z opiekunami zwiedzała wystawy w Muzeum Niepołomickim, po czym odbył się poczęstunek.


Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

Miło nam poinformować, że nasza szkoła korzysta z Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA Retail i Fundacji Świętego Mikołaja podczas akcji "Na rodzinę można liczyć", prowadzonej we wszystkich sklepach IKEA na terenie Polski w dniach 9.07. – 19.08.2012. IKEA zachęcała swoich klientów do okazywania podczas dowolnych zakupów karty programu IKEA FAMILY, w zamian przekazując po 50 groszy od każdej transakcji na rzecz stypendiów dla uczniów w Polsce.
Nasza szkoła otrzymała 3.000. zł do dyspozycji na stypendia dla zdolnych i jednocześnie zaangażowanych społecznie uczniów. Uczniowie mogli składać wnioski do 26 września 2012 r. Wśród kandydatów komisja wyłoniła ……3……stypendystów. Są to:
  • Manuela Łach
  • Aleksandra Pilch
  • Michał Rojek
Gratulujemy serdecznie naszym utalentowanym uczniom!! Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie www.narodzinemoznaliczyc.pl.

Spotkanie z Rodzicami

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dn. 13.11.2012r. (wtorek) odbędą sią spotkania Wychowawców z Rodzicami:
  • godz. 17.00 - 18.00 klasy I - III
  • godz. 18.00 - 19.00 klasy IV - VI
  • godz. 19.05 - 19.30 Dyrektora Szkoły z Radą Rodziców.
Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


"Warto być widocznym"

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Odblaskowa Szkoła” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. W tym roku nasze działania rozpoczęliśmy od zaopatrzenia najmłodszych uczniów naszej szkoły (kl.I) w kamizelki odblaskowemu fundowane przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice. Podczas uroczystego apelu w dniu 11 października, w którym wzięli udział uczniowie kl.I – III przedstawiciele Straży Miejskiej opowiadali uczniom jak poruszać się po drodze, aby być bezpiecznym, rozdali dzieciom kamizelki oraz inne elementy odblaskowe.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z podejmowanych działń w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła 2012"


Ślubowanie Klas Pierwszych

25.10.2012 roku odbyła sie w naszej szkole uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Niedawni Przedszkolacy stali się Pierwszoklasistami i pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tej uroczystości


Święto Drzewa

Każdego roku 10 października włączamy się w ogólnopolskie obchody „Święta Drzewa”. Tegoroczną akcję rozpoczęliśmy spotkaniem z pracownikiem Nadleśnictwa Niepołomice, który przybliżył uczniom rolę drzewa i lasu w ekosystemie, opowiedział także o niebezpieczeństwach zagrażających lasom i metodach zapobiegania im. Kulminacyjnym punktem programu było wspólne posadzenie drzewka ozdobnego-wierzby całolistnej Hakuro-Nishiki przed budynkiem szkoły. Od kilku lat sadząc nowe drzewka staramy się, aby otoczenie naszej szkoły było zielone, ekologiczne i przyjazne środowisku. Wspomagającymi naszą inicjatywę partnerami programu byli Pani Katarzyna Duda-Jaglarz i Nadleśnictwo Niepołomice. Właścicielka- Szkółki drzew, krzewów owocowych i ozdobnych- w Ochmanowie podarowała naszej szkole już po raz kolejny drzewko ozdobne. Dzięki hojności i życzliwości sponsorów każdego roku wokół naszej szkoły przybywają nowe drzewa.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z akcji


Wygenerowano w sekund: 0.02
700,190 Unikalnych wizyt