Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

Akcja "Zbieraj makulaturę - ratuj konie"


Uczniowie, rodzice i wychowawcy klas po raz kolejny włączyli się do akcji zbiórki surowców wtórnych w ramach programu ekologicznego Klubu Gaja. Uczestnicząc w akcji pomagamy wspólnie w uratowaniu kolejnych koni, ponieważ przesyłane pieniądze ze sprzedaży makulatury na konto Klubu Gaja są wykorzystywane na wykup młodych koni hodowanych na ubój, koni przeznaczonych na rzeź, które całe życie ciężko pracowały i tych, które wykluczono ze sportu. Stowarzyszenie zapewnia im utrzymanie, opiekę i leczenie, a one nadal pomagają ludziom: w terapii chorych, lekkich jazdach rekreacyjnych lub pracach w gospodarstwach. Akcja uczy nas wszystkich odpowiedzialności za korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i promuje poszanowanie praw zwierząt.
W ciągu trwającej 10 lat akcji Klub Gaja przy współpracy z różnymi środowiskami uratował już 54 konie. W listopadzie bieżącego roku nasza szkoła zebrała 1380 kg makulatury, 87 kg sprzętu RTV, 40 kg puszek aluminiowych i 72 kg nakrętek i butelek plastikowych.
Opiekun i uczestnicy kółka ekologicznego dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji na rzecz niesienia pomocy w uratowaniu kolejnych koni.

Mikołajki 2013


Jak co roku, tak i tym razem w dniu 6 grudnia do naszej szkoły zawitał MIKOŁAJ.
Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku. W tym roku Mikołaj odwiedził również dzieci na świetlicy szkolnej, zostawiając tam ogromny wór prezentów. Jak było super zobacz na zdjęciach .

Kliknij tu i zobacz Mikołajki klasowe
Kliknij tu i zobacz Mikołaj na świetlicy szkolnej

Co może w świetlicy szkolnej mały człowiek

W naszej szkole jest takie miejsce, z którego dzieci niechętnie wracają do domu. To nasza świetlica szkolna, do której uczęszczają uczniowie klas I – III. To właśnie tu dzieci, zwłaszcza te w młodszym wieku szkolnym, ujawniają swoje pierwsze talenty i pasje, są twórcze i kreatywne, nastawione na tworzenie czegoś nowego, nie obawiają się porażki, ćwiczą, poszukują - słowem rozwijają twórcze podejście do rozwiązywania czekających je zadań. Praca z nimi to wyzwanie i wielka przyjemność.
Wśród wielu różnorodnych form pracy świetlicowej dzieci uwielbiają zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym, zabawy ruchowe, gry edukacyjne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zajęcia w pracowni internetowej oraz projekcje filmów.
Nasi uczniowie mają czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystają z licznych edukacyjnych gier planszowych i zabawek dydaktycznych zgromadzonych w świetlicy w ramach realizacji projektu „Radosna szkoła”.
Każdego dnia mogą korzystać z pomocy nauczyciela w odrabianiu lekcji oraz w utrwalaniu wiadomości zdobytych na zajęciach lekcyjnych. Oprócz tego uczestniczą w różnego rodzaju konkursach organizowanych w ramach zajęć ze znajomości zasad ortografii, umiejętność liczenia, wiedzy ogólnej, zasad dobrego wychowania i bezpieczeństwa na drodze.
Teraz czekamy na Św. Mikołaja z nadzieją, że przyniesie naszym grzecznym uczniom nowe pomoce dydaktyczne i zabawki.


Uroczysty apel na zakończenie konkursu Odblaskowa Szkoła

W dniu 31.10.2013 r. odbył się uroczysty apel kończący działania konkursowe akcji „Odblaskowa Szkoła”, podczas którego pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursach. Każda klasa otrzymała również kalendarz Odblaskowej Szkoły, który będzie przypominał naszym uczniom przez cały rok o konieczności noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków. Uczniowie klasy IV, do słów wiersza Marceliny Żuchowicz, który zwyciężył w szkolnym konkursie na poetyckim zaśpiewali piosenkę w stylu rap, która stała się hitem tegorocznej  Odblaskowej Szkoły. Po apelu odbyła się DebataWypadki drogowe – porozmawiajmy” .  Na zakończenie  została przeprowadzona akcja "Bezpieczny rower".
Działania konkursowe już zakończyliśmy, ale dla nas Odblaskowa Szkoła trwa każdego dnia i będzie trwała przez cały rok i zawsze, ponieważ bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze.

Koordynatorzy konkursu Beata Walczyk, Andrzej Gąsłowski

Kliknij tu i zobacz film "Bezpieczne rowery"


Odblaskowy Różaniec

     
25 października w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" odbył się w Kościele Parafialnym w Woli Batorskiej "Odblaskowy Różaniec" w intencji ofiar wypadków na drodze, którego pomysłodawca był ks. Marcin Rozmus. Wszyscy uczestniczący w nabożeństwie uczniowie, nauczyciele, służba liturgiczna a także kapłani na znak solidarności z ofiarami wypadków na drodze i ich rodzinami założyli odblaskowe kamizelki. Ks. Marcin przygotował specjalną dekorację w formie świecącego odblaskowego różańca, która pozostanie w Kościele do końca października przypominając wszystkim o tym specjalnym nabożeństwie.

Koordynatorzy konkursu Beata Walczyk, Andrzej Gąsłowski

Kliknij tu i zobacz film "Odblaskowy Różaniec"


Bezpieczna Szkoła dla Bezpiecznej Szkoły - to kolejne działanie na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych

     
W dniu 23 października 2013 r. w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła uczniowie klasy VIb pod opieką pani Dyrektor Anny Gąsłowskiej i p. Beaty Walczyk udali się na wycieczkę do Szkoły Nauki Jazdy „Auto – Zebra” w Niepołomicach. Uczniowie wysłuchali bardzo interesującego wykładu przygotowanego przez pana instruktora i wykładowcę Wiesława Deca pt. Uczeń bezpieczny na drodze, utrwalili wiadomości dotyczące poruszania się pieszego po drodze w dużym mieście i na wsi. W swoim wystąpieniu Pan instruktor wielokrotnie wskazywał na potrzebę noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków.
Dziękujemy właścicielom Szkoły Nauki Jazdy „Auto - Zebra”, „Transmet”, „DeWeRo”i „Kraszan” za możliwość pokazania naszym uczniom prawdziwej i bezpiecznej szkoły nauki jazdy.
Oczywiście to nie wszystkie działania, o pozostałych napiszemy w kolejnym newsie.

Koordynatorzy konkursu Beata Walczyk, Andrzej Gąsłowski

Kliknij tu i zobacz film "Bezpieczna Szkoła dla Bezpicznej Szkoły"
Kliknij tu i zobacz film Happenning "Z odblaskiem na cztery pory roku"


Święto Drzewa dla klimatu 2013


Od 10 lat nasza szkoła wytrwale, z nieustającym entuzjazmem bierze udział w obchodach Święta Drzewa. 10 października uczniowie pod patronatem i czujnym okiem Nadleśnictwa Niepołomice sadzili maleńkie dęby czerwone i miniaturową wierzbę pienną - iwa. Pan leśniczy nadzorował przebieg akcji, udzielając uczestnikom wielu cennych wskazówek dotyczących sposobu sadzenia drzew, głębokości dołków, a także samej pielęgnacji. Następnie w grupie najmłodszych klas przeprowadził pogadankę na temat „Znaczenia drzew i lasów”.

Kliknij tu i zobacz fotki z tej akcji


Podejmujemy kolejne działania w ramach konkursu "Odblaskowa Szkoła"

3 października 2013 r. podsumowaliśmy "Tydzień bezpieczeństwa" w naszej szkole, w którym zorganizowaliśmy wiele ciekawych spotkań, warsztatów, i akcji propagujących i podnoszących szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
Zorganizowaliśmy między innymi:
  • próbną ewakuację szkoły pod nadzorem Panów strażaków, która zakończyła się pełnym sukcesem
  • warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadzili nasi starsi koledzy z Gimnazjum im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej oraz profesjonalni ratownicy z OSP
  • "Odblaskowy Patrol Drogowy" złożony z uczniów naszej szkoły, Pani Dyrektor oraz przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej, który sprawdzał czy uczniowie używają kamizelek odblaskowych a kierowcy stosują się do obowiązujących zasad organizacji ruchu na parkingu i drodze do szkoły. Wzorowi kierowcy otrzymywali w prezencie Dyplomy uznania a mniej wzorowi musieli zjeść w "nagrodę" ćwiartkę cytryny
  • wernisaż prac literackich i plastycznych uczniów o tematyce bezpieczeństwa
  • spotkanie z Panem Julianem Terczyńskim właścicielem firmy ubezpieczeniowej, który objął honorowy patronat nad całą imprezą i podarował wszystkim uczniom odblaskowe upominki
Oczywiście to nie wszystkie działania, o pozostałych napiszemy w kolejnym newsie.

Koordynatorzy konkursu Beata Walczyk, Andrzej Gąsłowski

Kliknij tu i zobacz film "Odblaskowy patrol"
Kliknij tu i zobacz film "Najpiękniejsze prace na temat bezpieczeństwa"
Kliknij tu i zobacz Piosenka "Znaczki odblaskowe" w wykonaniu uczniów klasy Ia i Ib


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dzień 14 października 2013 r. (poniedziałek) DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalony na podstawie atr. 74 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela Dz. U. z 2006r. nr 97 poz. 674 ze zmianami.
W tym dniu szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w godz. 8.00 - 16.30.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Sprzątnie Świata-Wola Batorska 2013-Odkrywamy Czystą Polskę

Sprzątanie Świata - Polska 2013” to kolejna pożyteczna inicjatywa, do której przystąpili uczniowie naszej szkoły. Tegoroczna akcja miała na celu zwrócenie uwagi na konieczność „nieśmiecenia”, unikania wytwarzania odpadów, promowania selektywnej zbiórki odpadów a także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbierając zsee i przekazując go do właściwego zagospodarowania „pomagamy” nie tylko środowisku – środki uzyskane ze zbiórek zostaną przeznaczone na cele pomocy innym.
27 września cała społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w prelekcji przygotowanej przez pracowników UMiG Niepołomice na temat selektywnej zbiórki odpadów na terenie naszej gminy. której głównym celem było utrwalenie nawyku prawidłowej segregacji śmieci wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci miały możliwość praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy w tej dziedzinie. Każdy uczeń otrzymał broszurę dotyczącą zasad prawidłowej segregacji śmieci, zorganizowane zostały także konkursy, których zwycięzcy uhonorowani zostali drobnymi upominkami. Dopełnieniem ekologicznego dnia w naszej szkole była akcja Odblaskowe „Sprzątanie Świata”, na którą dzieci pod opieką nauczycieli wyruszyły zaopatrzone nie tylko w worki na śmieci ale także w odblaskowe kamizelki zwiększające bezpieczeństwo pieszych, a tym samym promując obie pożyteczne akcje.
Wszystkim dziękujemy za włączenie się w akcję.


Rozpoczynamy "TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA"

26 września 2013 r. odbyła się w naszej szkole inauguracja "Tygodnia bezpieczeństwa" pod hasłem "Z odblaskiem bezpieczniej". Na uroczysty apel przybyli zaproszeni goście Komendant Straży Miejskiej w Niepołomicach p. Janusz Kaczmarczyk oraz witani gromkimi brawami goście specjalni: członkowie Klubu Motocyklowego na swoich wspaniałych, lśniących maszynach. Po powitaniu i krótkim nawiązaniu do tematu akcji uczniowie klas pierwszych zostali obdarowani kamizelkami odblaskowymi ufundowanymi przez UMiG Niepołomice. Wszyscy pracownicy naszej placówki również otrzymali kamizelki, które podarował ks. Marcin Rozmus. Panowie motocykliści opowiadając o swojej pasji przybliżyli uczniom podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Następnie wszyscy mogli podziwiać wspaniałe maszyny a nawet skorzystać z krótkiej przejażdżki. Na zakończenie wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście utworzyli ogromną odblaskową, czterolistną koniczynkę symbol naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczył wraz z nami wykonany przez Rodziców wielki odblaskowy wąż - szkolna maskotka, która będzie towarzyszyła nam podczas trwania akcji.
Kliknij tu i zobacz film "Z odblaskiem bezpieczniej"
Kliknij tu i zobacz film "Motocykliści promują bezpieczeństwo"
Kliknij tu i zobacz fotki z odblaskowych zajęć w bibliotece i czytelni multimedialnej


Wygenerowano w sekund: 0.04
779,827 Unikalnych wizyt