Ulotka informacyjna o naszej szkole

Już jest!
ulotka informacyjna o naszej szkole INFORMATOR 2018/19

Odblaskowe Drzewo Talentów

Trzymamy się tradycji z lat ubiegłych, dlatego wrzesień w naszej szkole to nie tylko miesiąc, w którym rozpoczynamy nowy rok szkolny, ale także czas na planowanie działań związanych z hasłem priorytetowym, jakim od zawsze jest bezpieczeństwo. W klasie IVa i IVb na języku polskim oraz godzinie wychowawczej powstało Odblaskowe Drzewo Talentów. Fluorescencyjne kolory miały przypomnieć o tym, jak ważne jest bycie widocznym na drodze, a zapisane hasła nawiązywały do umiejętności i planów uczniów, a także podsumowały Międzynarodowy Dzień Kropki, który od kilku lat związany jest z odkrywaniem talentów i wiarą we własne możliwości. Aby podkreślić to święto, niektórzy postanowili założyć kropkowaty strój, a klasa IVb do kropkowych zabaw wykorzystała aplikację internetową Quiver. Takim sposobem zakropkowaliśmy salę numer 4 bawiliśmy się świetnie!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Informacja dla Rodziców

Dnia 17.09.2018 roku zapraszamy Rodziców na spotkanie:
  • z Dyrektorem Szkoły o godz. 17.30 na sali gimnastycznej
  • z wychowawcami klas I-VIII o godz. 18.00
  • Rad Klasowych rodziców z klas I - VIII z Dyrektorem Szkoły o godz. 19.30 w sali nr 10
  • Rodziców Uczniów uczęszczających na świetlicę z nauczycielami prowadzącymi zajęcia świetlicowe o godz. 19.30 w sali nr 3

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

3 września 2018 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/19
  • godz. 8.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
  • godz. 9.00 - uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2018/19 w szkole na sali gimnastycznej
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Nauczycielom życzymy optymizmu i satysfakcji z wykonywanej pracy, Uczniom - wielu sukcesów oraz okazji do rozwijania swoich talentów i pasji, a Rodzicom - zadowolenia z osiągnięć ich dzieci.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/18 odbędzie się 22 czerwca 2018.

Porządek:
8.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
9.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
10.30 - spotkania z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Szkolny Piknik Rodzinny i 100 balonów na 100-lecie Niepodległości

I stało się! Ze 100 balonów białych i 100 czerwonych wypełnionych helem uczniowie naszej szkoły utworzyli wielką flagę na szkolnym boisku, która – na wyznaczony sygnał - uniosła się w powietrze! To nie przypadek, bo tegoroczny Piknik Rodzinny został zorganizowany z nutką patriotyzmu, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez ten wymowny gest skierowaliśmy swoją uwagę w stronę krainy leżącej w sercu Europy, w środku naszych serc!
Aby poczuć atmosferę na pikniku zobacz: fotorelację, film i poczytaj wspomnienia

"Jak nie czytam jak czytam"

Czerwiec powitał nas nie tylko iście wakacyjną pogodą, ale i tygodniem poświęconym czytaniu, które niesie ze sobą tysiące zalet! By w sposób szczególny zwrócić uwagę na tę istotną kwestię, społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt.: ,,Jak nie czytam jak czytam”.
Ideą wydarzenia jest czytanie masowe, a symbolem – pobity przez czytających rekord, dlatego też 8 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na szkolnym podwórku, by skupić się na lekturze swojej ulubionej książki. Kiedy wyznaczony czas minął, przyszła pora na następne zadanie. Wszyscy uczestnicy wzięli głęboki wdech i - na komendę nauczyciela - rozpoczęli głośne odczytanie „Lokomotywy” Tuwima. Jedni z kartek, drudzy z pamięci – nieważne. Grunt to czytać – na wszelkie sposoby i kiedy tylko nadarzy się okazja.
Zapraszamy do fotorelacji i…do świata książek!
Justyna Bielec

Wakacyjne wydanie gazetki szkolnej "Szkolne Wieści"

Już jest!
Zobacz wakacyjne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - czerwiec 2018

III miejsce w gminie!

III miejsce w Gminie!

Gabriela Wilk uczennica klasy V – zdobyła III miejsce w Gminnym Konkursie Multimedialnym „Cztery pory roku w fotografii Włodzimierza Puchalskiego – lato”..
Cieszymy się, że wykorzystywanie technologii informacyjno - komunikacyjnej do celów edukacyjnych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Gabrysi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Grażyna Rosiak

VI Gminny Turniej Gry w Warcaby

Dnia 29 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się VI Gminny Turniej Gry w Warcaby. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Odbył się w dwóch etapach. Etap wstępny obejmował rozgrywki na terenie własnych szkół, celem tych rozgrywek było wyłonienie 3 reprezentantów danej szkoły, którzy awansowali do etapu gminnego. W etapie gminnym uczestniczyło 18 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Niepołomice. Turniej odbył się według systemu szwajcarskiego. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach: indywidualnie i drużynowo. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał sędzia szachowy Stanisław Turecki.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz medalami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Magdalena Kosińska

Z wizytą u misia czyli niezapomniana wycieczka klasy VI

W dniach od 6 do 8 czerwca 2018 r. pod opieką naszej wychowawczyni p. Marzeny Solarz oraz p. Magdaleny Kosińskiej przebywaliśmy na wycieczce w Zakopanem. Stolica Tatr przywitała nas ładną, słoneczną pogodą. Pierwsze swoje kroki skierowaliśmy na tętniące życiem Krupówki. Stamtąd udaliśmy się do starego, drewnianego kościółka na Pęksowym Brzyzku. Odwiedziliśmy również wiele innych ciekawych miejsc, o których piszemy poniżej w naszych "Wspomnieniach z Zakopanego" - koniecznie przeczytaj!
uczniowie klasy VI z wychowawcą