Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Kartka z kalendarza: Odblaskowa wycieczka rowerowa z policjantami!

Już październik, a my wracamy do radosnych wspomnień dotyczących wydarzeń, które miały miejsce dwa tygodnie temu, kiedy do naszej szkoły przybyli goście, którzy swoją obecnością wzbudzili wielkie zainteresowanie. Byli to policjanci z komisariatu w Niepołomicach, którzy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Drogowego spotkali się z uczniami klas I-III i mieli dla nich mnóstwo niespodzianek! Najpierw odbyła się krótka prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawdzenie znajomości podstawowych przepisów, a następnie uczniowie pod opieką policjantów udali się na krótką wycieczkę przemierzając ulice wzdłuż budynku szkolnego. Radości nie było końca, ponieważ za środek transportu posłużyły rowery – dla naszych uczniów szczególnie bliskie, bo z radością wspominamy zaszczytne miejsce zdobyte w majowym konkursie „Rowerowy Maj”.
Dziękujemy policjantom Komisariatu Policji w Niepołomicach za ten pełen emocji dzień i niespodziankę, którą otrzyma dwóch uczniów naszej szkoły, by móc bezpiecznie poruszać się po drogach.
Koordynatorki akcji „Odblaskowa szkoła”
Beata Walczyk, Mariola Grochot, Dorota Tomala, Justyna Bielec
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Odblaskowo dla Niepodległej

Odblaskowo dla Niepodległej!
Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły podejmują działania w ramach akcji ODBLASKOWA SZKOŁA 2018


Pola Chwały 2018

O, Historio! Mieliśmy Cię na wyciągnięcie dłoni! Damy dworu, średniowieczne grupy rekonstrukcyjne, pokazy klimat innych minionych epok! To wszystko mogli zobaczyć i poczuć uczestnicy sobotniej wycieczki, którzy udali się do Niepołomic, by uczestniczyć w XII Otwartych Spotkaniach Wargamingowych, które już od kilku lat zrzeszają pasjonatów historii i sprawiają, że każdy bywalec może czynnie zaangażować się w prezentowane sceny. Powitani przez prowadzącego na dziedzińcu Zamku Królewskiego, mieliśmy okazję zobaczyć osobliwą prezentację wojska, postrzelać z prawdziwego łuku, posłuchać opowieści osadników, którzy za miejsce swojego postoju wybrali dzisiejszy teren wokół parku i Izby Regionalnej, a także zachwycić się strojami i fryzurami prezentowanych epok. Napojeni historią stwierdziliśmy, że potrzeba nam więcej takich wydarzeń. No, cóż – wstąpił w nas duch epoki.
Justyna Bielec, Danuta Dudek-Wilk, Michał Golonka
Aby poczuć atmosferę zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Twardowski - tajemnice polskich legend

24 września 2018 roku uczniowie uczęszczający do Świetlicy szkolnej wzięli udział w spektaklu pt.: „Pan Twardowski – tajemnice polskich legend” Sztuka z dużą dozą humoru pokazała perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomości i potyczki z Diabłem oraz samą Panią Twardowską. Pouczająca, zabawna, pełna zarówno magii jak i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych. Opowieść wciągnęła młodą widownię w atmosferę tajemniczych legend, a doskonała gra aktorów, scenografia, barwne kostiumy, zagwarantowały fantastyczną zabawę i niezapomniane wrażenia. Uczniowie w trakcie spektaklu mieli okazję wcielić się w rolę małych diabłów. Bawiliśmy się świetnie!!!!!
Wychowawcy świetlicy:  Katarzyna Kaźmierczak Danuta Dudek-Wilk Magdalena Kosińska
Aby poczuć atmosferę zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Sprzątanie świata 2018 na odblaskowo!

Czyste otoczenie – ważna to sprawa, dlatego naszym uczniom nie brakuje zapału i chęci do tego, by uprzątnąć najbliższą okolicę. Okazją do wielkiego porządkowania stała się obchodzona co roku - 21 września - Akcja Sprzątania Świata – Polska 2018. W tym roku owe przedsięwzięcie miało szczególny wydźwięk, bo obchodziło jubileusz 25-lecia, i odbyło się pod hasłem: „Akcja – segregacja!”. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice – za które serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice – wyruszyli, by posprzątać okolicę. Nie bylibyśmy wzorowymi uczestnikami ruchu drogowego, gdybyśmy nie założyli odblaskowych kamizelek, dlatego też – w tym dniu – był to najważniejszy element naszego ubioru. Świeciliśmy zarówno blaskiem, jak i przykładem! Ku naszej radości – śmieci było mniej niż w roku ubiegłym, co świadczy o większej świadomości dbania o środowisko - poczynając od najbliższej okolicy. Jedynym problemem, a tym samym miejscem, które sprawiło, że nasze worki nieco się zapełniły były rowy melioracyjne. W tej kwestii wzywamy do poprawy i obiecujemy, że dokonamy kontroli za rok 😉
Aby poczuć atmosferę zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Ulotka informacyjna o naszej szkole

Już jest!
ulotka informacyjna o naszej szkole INFORMATOR 2018/19


Odblaskowe Drzewo Talentów

Trzymamy się tradycji z lat ubiegłych, dlatego wrzesień w naszej szkole to nie tylko miesiąc, w którym rozpoczynamy nowy rok szkolny, ale także czas na planowanie działań związanych z hasłem priorytetowym, jakim od zawsze jest bezpieczeństwo. W klasie IVa i IVb na języku polskim oraz godzinie wychowawczej powstało Odblaskowe Drzewo Talentów. Fluorescencyjne kolory miały przypomnieć o tym, jak ważne jest bycie widocznym na drodze, a zapisane hasła nawiązywały do umiejętności i planów uczniów, a także podsumowały Międzynarodowy Dzień Kropki, który od kilku lat związany jest z odkrywaniem talentów i wiarą we własne możliwości. Aby podkreślić to święto, niektórzy postanowili założyć kropkowaty strój, a klasa IVb do kropkowych zabaw wykorzystała aplikację internetową Quiver. Takim sposobem zakropkowaliśmy salę numer 4 bawiliśmy się świetnie!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo
Dnia 17.09.2018 roku zapraszamy Rodziców na spotkanie:
  • z Dyrektorem Szkoły o godz. 17.30 na sali gimnastycznej
  • z wychowawcami klas I-VIII o godz. 18.00
  • Rad Klasowych rodziców z klas I - VIII z Dyrektorem Szkoły o godz. 19.30 w sali nr 10
  • Rodziców Uczniów uczęszczających na świetlicę z nauczycielami prowadzącymi zajęcia świetlicowe o godz. 19.30 w sali nr 3
Serdecznie zapraszamy


Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

3 września 2018 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/19
  • godz. 8.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
  • godz. 9.00 - uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2018/19 w szkole na sali gimnastycznej
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Nauczycielom życzymy optymizmu i satysfakcji z wykonywanej pracy, Uczniom - wielu sukcesów oraz okazji do rozwijania swoich talentów i pasji, a Rodzicom - zadowolenia z osiągnięć ich dzieci.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/18 odbędzie się 22 czerwca 2018.

Porządek:
8.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
9.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
10.30 - spotkania z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !Szkolny Piknik Rodzinny i 100 balonów na 100-lecie Niepodległości

I stało się! Ze 100 balonów białych i 100 czerwonych wypełnionych helem uczniowie naszej szkoły utworzyli wielką flagę na szkolnym boisku, która – na wyznaczony sygnał - uniosła się w powietrze! To nie przypadek, bo tegoroczny Piknik Rodzinny został zorganizowany z nutką patriotyzmu, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez ten wymowny gest skierowaliśmy swoją uwagę w stronę krainy leżącej w sercu Europy, w środku naszych serc!
Aby poczuć atmosferę na pikniku zobacz: fotorelację, film i poczytaj wspomnienia
Kliknij tu i zobacz

Wygenerowano w sekund: 0.00
625,740 Unikalnych wizyt