Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

Szkolny konkurs poetycki rozstrzygnięty

Poezja ma moc, czyli Szkolny konkurs poetycki rozstrzygnięty. Oto laureaci 
W kategorii klas 1-3 
  1. Natalia Sosnowska kl.1a
  2. Michalina Antończyk kl. 1a
  3. Aniela Suma kl.2a
  4. Jan Mleko kl.2a
  5. Daria Mazur kl. 2a
Klasy 4-8
  1. Justyna Różeńska kl. 5b
  2. Alicja Różeńska kl. 7b
  3. Natasza Klejdysz kl. 7a
  4. Hanna Janusz kl. 7b
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!
Szkolni Organizatorzy Konkursu
Dorota Tomala, Renata Marszałek, Marzena Solarz,Justyna Bielec

Konkurs "Alfik humanistyczny"

Ogólnopolski Konkurs „Alfik Humanistyczny” został rozstrzygnięty!
W grudniu 2021r. uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 29 osób. Niestety, trudna sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła uczniom klas VIII b i VIII c uczestnictwo w konkursie. Cieszy nas jednak niezmiernie fakt, że dziesięcioro spośród uczestników osiągnęło wysokie wyniki (powyżej 100p. na 150 możliwych).
Najwyższy wynik punktowy zdobył uczeń klasy VIIIa Norbert Figiel-132,5p.(trzecie miejsce w województwie wśród uczniów klas VIII).Na duże uznanie zasługują również uczennice Alicja Różeńska z klasy VIIb, która uzyskując 122,5p. zajęła pierwsze miejsce w województwie w grupie wiekowej uczniów klas VII oraz Zuzanna Domagała z klasy VI z wynikiem 117,5p. (szóste miejsce w województwie wśród uczniów klas VI). Wymienione osoby otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy. Uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki, składamy serdeczne gratulacje, a wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku!

Szkolni Organizatorzy Konkursu
Marzena Solarz, Justyna Bielec

Mamy kolejny sukces w konkursach przedmiotowych

Z ogromną przyjemnością informuję, że uczeń naszej szkoły Norbert Figiel zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów

Andrzej Gąsłowski Nauczyciel fizyki

Życzenia świąteczne i noworoczne

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice!
Za oknem puch biały, przed nami czas tak długo wyczekiwany! Już dziś wieść niesie się z daleka, że każdy na życzenia czeka!
Staropolskim obyczajem już teraz je składamy, wszystko, co najlepsze, dla Was dzisiaj mamy!

Zapraszamy do obejrzenia świątecznych życzeń od
Dyrekcji, Przedstawicieli Grona Pedagogicznego
dla Uczniów, Rodziców, Pracowników i Sympatyków naszej szkoły!


Konkurs Pieśni Patriotycznej 2021

To już po raz szósty w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Organizatorem konkursu była świetlica szkolna, a w przesłuchaniach mogły brać udział dzieci z całej szkoły. Tym razem przesłuchania poprzedził występ taneczny dzieci uczęszczających na świetlicowe zajęcia rytmiczne. Dzieci pokazały jak aktywnie można słuchać muzyki w utworze pt. Marsz Radeckiego.
W tym roku nasz konkurs przebiegał w nietypowy sposób. Obok występów ma żywo w szkole, w konkursie brały udział nagrania pieśni przesłane przez dzieci. Nie zabrakło też czasu na wspólne śpiewanie pieśni. Jury miało trudne zadanie, gdyż wszystkie występy były piękne i wzruszające. Wszystkim odważnym dziękujemy i gratulujemy!
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Cieszę się, że są w naszej szkole dzieci, które pomimo wielkie tremy, pamiętają o naszych tradycjach i chętnie śpiewają polskie pieśni patriotyczne.
Danuta Wilk
Kliknij tu i zobacz

Wycieczka klas 8 do Wadowic i Oświęcimia w ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę"

W ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w 2021 roku, 62 uczniów klas ósmych naszej szkoły wraz z opiekunami, pojechało w październiku na wycieczkę z Biurem Podróży BISON TOURS do Oświęcimia i Wadowic.
OŚWIĘCIM MIEJSCE PAMIĘCI - MUZEUM AUSCHWITZ I
„To się stało, a więc może znów się zdarzyć… Może się zdarzyć wszędzie” Primo Levi
W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzili Miejsce Pamięci - Muzeum Auschwitz I, największy hitlerowski obóz koncentracyjny i zagłady Żydów oraz innych nacji podczas II Wojny Światowej. W hołdzie i dowodzie pamięci, upamiętniając wszystkie ofiary, które w Auschwitz zostały na zawsze, uczniowie złożyli zapalone znicze pod Ścianą Straceń, która znajduje się na dziedzińcu bloku 11.
AUSCHWITZ II - BIRKENAU
„Spodziewali się najgorszego, ale nie tego, co niewyobrażalne" Charlotte Delbo
Następnie udaliśmy się do drugiego obozu Auschwitz II-Birkenau - Brzezinka, największego z całego kompleksu, utworzonego w 1941 r. na terenie odległej od Oświęcimia o 3 km wsi Brzezinka, z której wysiedlono polską ludność, a zabrane im domostwa rozebrano.
WADOWICE
„Tu w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło”. Św. Jan Paweł II
Wycieczka do Wadowic była symboliczną podróżą przez życie Jana Pawła II. W Wadowicach, miejscu urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Polaka, uczniowie zwiedzili miejsca, które odegrały w życiu Ojca Świętego ogromną rolę. Zobaczyli dom, w którym się wychowywał i mieszkał późniejszy ojciec święty, zwiedzili rynek i skosztowali słynnej „kremówki papieskiej”. W czasie całodniowego wyjazdu uczestniczyli również we wspólnym gorący posiłek w formie dwu-daniowego obiadu.
Wyjazd ten pozwolił uczniom zapoznać się z historią Polski w aspekcie historycznym i patriotycznym. Rozbudził w nich uczucia patriotyczne poprzez kontakt z miejscami pamięci narodowej oraz wojennymi kartami naszej historii. Poszerzył wiedzę dotyczącą sylwetki Papieża Jana Pawła II, wzbogacił wiadomości. Dodatkowo pozwolił odbudować więzi rówieśnicze po okresie nauczania zdalnego związanego z epidemią Covid-19 oraz wzajemnie zintegrować się uczniom wszystkich klas ósmych.
Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego za przyznanie dofinansowania w wysokości 70% kosztów wyjazdu, Pani Monice Mazur z Wydziału Edukacji UMiG Niepołomice za wsparcie w realizacji projektu, wyrozumiałość i dobre serce. Szczególne podziękowania składamy Pani dyrektor Annie Gąsłowskiej za zaproszenie klas ósmych do uczestnictwa w/w projekcie. Opiekunom wycieczki: Paniom: Agnieszce Kołodziej, Kindze Marciniak-Czuprynie, Grażynie Woźniak-Rosiak oraz Panu wicedyrektorowi Maciejowi Kowancowi za opiekę podczas wyjazdu i za poświęcony czas. Panu Karolowi Krawczykowi z Biura Podróży BISON-TOURS za zaangażowanie w organizację wyjazdu i pełen profesjonalizm, Pani Gabrieli Todor pilotowi naszej wycieczki za promienny uśmiech i serdeczność oraz Panu Lucjanowi kierowcy autokaru, za wzorową dbałość o nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz niezwykłą uczynność w trakcie podróży.
Uczniowie klas ósmych wraz z Rodzicami
Kliknij tu i zobacz

Wizyta w teatrze

Historię przemiany zatwardziałego egoisty, który nie lubił świąt, mogli dziś poznać uczniowie z kl. 7a i 7b, którzy udali się na spektakl „Opowieść wigilijna" i odwiedzili Teatr Współczesny w Krakowie. Przedstawienie wzbudziło w nas same pozytywne emocje i skłoniło do wielu rozważań, które będą towarzyszyły nam w czasie omawiania lektury. Po spektaklu mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych, w czasie których tworzywo sztuki teatralnej stało się dla nas bardziej zrozumiałe. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych! Siódmoklasiści spisali się na medal!
Justyna Bielec, Magdalena Kosińska, Natalia Kożuch
Kliknij tu i zobacz

Certyfikat


Certyfikat Wielkiego Serca!
Dyplom ozdobi ściany budynku kl. 0-3 i 4-8. Dziękujemy całej społeczności - Uczniom kl. 0-8, Nauczycielom i Rodzicom za ogromny odzew! 

Samorząd Uczniowski

Tak świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości

Droga do wolności!
Miłość do Ojczyzny można wyrażać na różne sposoby! Zapraszamy do obejrzenia montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klas starszych naszej szkoły oraz lekcji historii "Co to jest Niepodległość?" w wykonaniu uczniów klas III. Dziękujemy aktorom teatru cieni, recytatorom, chórowi, Ali, Hani i innym występującym, którzy słowem i śpiewem pokazali trudną drogę do wolności naszej Ojczyzny! Jesteśmy dumni z naszych uczniów!
Dziękujemy Panu Januszowi Rojkowi za współorganizację tego wydarzenia.

Mamy to! Budżet Obywatelski 2022


Z wielką radością informujemy, że zgłoszony przez naszą szkołę do Budżetu Obywatelskiego Gminy Niepołomice na rok 2022 projekt "Modernizacja pracowni komputerowej drogą do cyfryzacji szkoły” uzyskał wymaganą liczbę głosów i został zakwalifikowany do realizacji.
Rodzicom, Uczniom, Przyjaciołom szkoły serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos!. To dzięki Państwa zaangażowaniu stało się to możliwe.

Dyrektor szkoły
Anna Gąsłowska

Narodowe Święto Niepodległości

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, dzień ustawowo wolny od pracy i zajęć. W związku z powyższym obchody tego święta odbędą się w naszej szkole w dniu poprzedzającym, tj.10 listopada. O godz. 11.11 cała społeczność przystąpi do akcji MEN „Szkoła do hymnu”- w salach lekcyjnych odśpiewamy hymn państwowy. Po tym wydarzeniu (o godz. 12.00) zapraszamy na apel upamiętniający 103. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym roku ze względu na pandemię akademia odbędzie się w formie on-line.
W dniu 11 listopada w kościele parafialnym Msza św. za Ojczyznę, a po niej uroczysta wieczornica "Drogi do wolności" przygotowana przez uczniów naszej szkoły.

Dyrektor Szkoły
Anna Gąsłowska

Wygenerowano w sekund: 0.03
925,202 Unikalnych wizyt