Finałowe działania w ramach "Odblaskowej Szkoły 2017"Mimo deszczowej pogody społeczność naszej szkoły postanowiła zorganizować finałowe działania w ramach „Odblaskowej Szkoły 2017”, na które zostali zaproszeni znamienici goście: pan Burmistrz naszej Gminy Adam Twardowski, Małopolski Inspektor Transportu Drogowego Paweł Kucharczyk oraz Telewizja Kraków.
Pierwszym z nich było spotkanie z Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego połączone z ciekawą prezentacją dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w trakcie której uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które Inspektorzy udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Wszyscy uczniowie otrzymali również opaski odblaskowe z krokodylkiem.
Kolejnym działaniem było otwarcia nowo wybudowanej drogi asfaltowej przyległej bezpośrednio do szkoły z zatoczką dla rodziców typu „kiss & ride”, której dokonali zaproszeni goście. Pani dyrektor Anna Gąsłowska dziękując powiedziała: „długo czekaliście na tę drogę, ale już ją mamy i dzisiaj otwieramy. Bardzo się cieszę, ponieważ droga dzieci do szkoły stanie się jeszcze bardziej bezpieczna ze względu na szeroki chodnik. Cieszę się, że jest to kolejny krok do tego żeby uczniowie byli bezpieczni, to bardzo ważne, bo bezpieczeństwo naszych dzieci jest jednym z najważniejszych priorytetów pracy naszej szkoły. Bardzo dziękuję władzom Miasta i Gminy za pomoc wsparcie oraz przekazane środki na budowę tej drogi”.
Pogoda nie zachęcała do plenerowego „Odblaskowego happeningu” ale zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Wola Batorska z panem Prezesem Tomaszem Tomalą na czele czekali na uczniów. Barwny korowód wyposażony w kamizelki odblaskowe i transparenty na czele z panią Dyrektor, nauczycielami, i zaproszonym gośćmi ruszyli w drogę. Na placu przed strażnicą na uczestników tej akcji czekały wozy bojowe, pokaz sprzętu gaśniczego oraz pokaz ratownictwa drogowego. Na koniec zaprzyjaźnieni z naszą szkołą od wielu lat Strażacy z naszej miejscowości przygotowali słodkie łakocie, o których zawsze pamiętają.
To był dla nas wszystkich uczestników dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

Kliknij tu i zobacz:

Odblaskowe sadzenie drzewek

Już od kilku lat tradycją kultywowaną przez naszą szkołę stało się sadzenie drzewek w przyszkolnym ogrodzie. I tym razem – mając na uwadze obchodzone 10 października „Święto Drzewa” oraz naszą dbałość o estetykę krajobrazu, przy ogromnej pomocy pana Czesława Szczyligara i Nadleśnictwa Niepołomice - udało nam się wzbogacić teren wokół szkoły o kolejne naturalne nabytki – drzewko czereśni oraz dwie sosny.
W lekcji terenowej uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib oraz klasa IVa wraz z opiekunami, a moment sadzenia poprzedziła krótka dyskusja kierowana przez pana leśniczego. W trakcie rozmowy uczniowie trafnie odpowiadali na pytania, wyjaśniali sens istoty sadzenia drzew. Starsi mogli spróbować swoich sił już w samym kopaniu i sadzeniu drzewek, młodsi zaś pozyskali najprostszy klucz do wiedzy - „pokaż mi, a zapamiętam”.
W tym roku akcja przybrała nieco inny charakter, ponieważ uczniowie i nauczyciele mieli na sobie kamizelki odblaskowe. Mając na uwadze własne bezpieczeństwo wykazali, że dbają także o los naszej planety.
Dziękujemy panu Czesławowi Szczyligarowi za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dzięki Panu i Nadleśnictwu Niepołomice możemy podziwiać, jak nasz przyszkolny teren z roku na rok staje się piękniejszy.
Organizatorzy akcji Grażyna Rosiak i Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowe "Sprzątanie Świata 2017"

W bieżącym roku szkolnym ponownie włączyliśmy się we wrześniowa ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”, która przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Jej celem była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zaktywizowanie lokalnych społeczności do działań na rzecz środowiska. Nasza młodzież i nauczyciele nie pozostali obojętni na ten problem. Uczniowie ubrani w odblaskowe kamizelki pod opieką wychowawców wyruszyli porządkować pobocza chodników i dróg, rowy melioracyjne oraz otwarte tereny zieleni. Wszyscy chętnie zbierali porzucone śmieci, wśród których były puszki, butelki szklane i plastikowe oraz różnorodne opakowania po produktach żywnościowych. Zauważyliśmy, że z roku na rok mamy coraz mniej śmieci w naszej miejscowości. Śmieci w oddzielnych workach zostały złożone na miejsce odbioru odpadów przy naszej szkole. W ten sposób stały się one surowcem do recyklingu. Trwamy w przekonaniu , że dzięki tej inicjatywie nasza wieś będzie w najbliższej przyszłości od nich wolna. Mamy również nadzieję, że dzięki tej akcji nasi uczniowie zachęcili nie tylko siebie, ale i osoby dorosłe do noszenia kamizelek odblaskowych w warunkach złej widoczności i po zmierzchu. Sprzątanie Świata to wspólna dla nas lekcja poszanowania środowiska.

Organizator akcji Grażyna Rosiak
Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowy prezent w technice 3D

Rodzice uczniów z klasy 3b, mając na uwadze bezpieczeństwo swoich dzieci, wspierają bardzo aktywnie akcję "Odblaskowej Szkoły". Pewnego dnia zrobili nam ogromną niespodziankę i wręczyli klasie odblaskowy rower wykonany z użyciem drukarki 3D. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, każdy z nas chciał dotknąć i podziwiać ten cudowny prezent. Jak się okazało nasz nowy odblaskowy rower- symbol bezpieczeństwa mógł stać samodzielnie, podpierając się odblaskową podpórką. Aby być jeszcze bardziej widoczni postanowiliśmy założyć odblaskowe stroje, które dodały jeszcze większego blasku. Ten piękny gest ze strony rodziców na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wychowawca Katarzyna Kaźmierczak

Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowy "Dzień Chłopaka"

29 września 2017 r., klasa IIIb postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i właśnie dlatego świętowała Dzień Chłopaka w nieco nietypowy sposób, czyli odblaskowo.
Aby podkreślić, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo na drodze, postanowiliśmy zademonstrować swoje poparcie dla noszenia wszelkiego rodzaju odblasków właśnie w tak wyjątkowym dniu. Wszyscy z radością prezentowali swoje odblaskowe stroje. Chłopcy otrzymali od swoich koleżanek między innymi słodycze i odblaskowe prezenty, które sprawiły im wiele radości.
To był bardzo wyjątkowy i odblaskowy dzień w nasze klasie!!!

Wychowawca Katarzyna Kaźmierczak

Kliknij tu i zobacz:


Bezpieczeństwo i niespodzianki ...

29 września uczniowie klas IIIA i IIIB wybrali się na odblaskowy spacer do lasu. Wychodząc na wycieczkę wszyscy uczestnicy byli wzorowo przygotowani, każdy z nich ubrany był w kamizelkę odblaskową. Wycieczka stała się dobrą okazją do sprawdzenia swej wiedzy w praktyce na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy odblaskowej wycieczki mieli możliwość wykazać się również znajomością przepisów dotyczących pieszych i rowerzystów. W czasie spaceru na uczniów czekały miłe niespodzianki……
  • Każdy uczeń mógł wziąć udział w pokazowych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu.
  • Nad bezpieczeństwem grupy czuwała pani policjant, która na bieżąco oceniała praktyczną wiedzę uczniów.
  • I co najważniejsze uczniowie wycieczki za stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa otrzymywali……. mandaty !!!!
Piątkowe lekcje w terenie z tak dużą ilości atrakcji i dobrej zabawy z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. Dzięki temu połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i na każdym kroku pamiętaliśmy o zasadach bezpieczeństwa. Było wesoło , ale i co najważniejsze bezpiecznie.
Wychowawcy Katarzyna Kaźmierczak, Renata Marszałek

Kliknij tu i zobacz:


UWAGA! Nowe wydanie gazetki "Szkolne wieści"

Już jest!
Zobacz VII (ale pierwsze w roku szkolnym 2017/18) wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - wrzesień - październik 2017 z nowym zespołem redakcyjnym


"Pszczoły do szkoły - ludzie do pszczół"

25 września 2017 roku uczniowie klas IV uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z Mistrzem Pszczelarstwa – panem Igorem Pawłykiem z Pasieki „Carnica”. Uczniowie dzięki temu spotkaniu poznali krótką historię pszczół, zapoznali się z ich życiem, poznali zasady i role obowiązujące w rodzinie pszczelej, a także dowiedzieli się, że najważniejszym osobnikiem w ulu jest matka pszczela – królowa. Dzieci miały też okazję zobaczyć rodzinę pszczelą z królowa w ulu demonstracyjnym. Wizyta pszczelarza okazała się bardzo ciekawa, uczniowie byli zainteresowani tematem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadając wiele pytań. Uwieńczeniem wizyty gościa będzie majowe spotkanie w jego pasiece „ Carnica ” w Zagórzu.
Nauczyciel przyrody Grażyna Rosiak

Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowa wycieczka do piekarni

22 września uczniowie klas III wybrali się na odblaskową wycieczkę do piekarni, aby dowiedzieć się jak powstaje chleb? Wędrując do piekarni "Rol-Pex" w kamizelkach odblaskowych zwracaliśmy uwagę na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Na skrzyżowaniu przypomnieliśmy zasady przejścia pieszego na drugą stronę ulicy. A w piekarni….. pani prowadząca zajęcia opowiedziała nam dokładnie jak powstaje chleb i pochwaliła nas, że jesteśmy tacy konsekwentni w noszeniu kamizelek i odblasków. W każdym pomieszczeniu byliśmy dzięki tym atrybutom doskonale widoczni i bezpieczni. Zachęcamy wszystkich do brania z nas przykładu !
Wych. klas III R. Marszałek K.Kaźmierczak

Kliknij tu i zobacz:


Apel "Nie ma śmieci, są surowce"

W dniu 22 września 2017 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie Świata – Polska 2017 ” przygotowany przez uczniów klasy VII pod kierunkiem pani mgr Grażyny Woźniak -Rosiak o tematyce „ Nie ma śmieci – są surowce ”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV – VII wraz z wychowawcami. Podczas apelu została przypomniana historia i idea Sprzątania Świata. Zwrócono uwagę, że akcja zmienia swój charakter, kładąc teraz nacisk na uświadamianie młodym ludziom aby: nie śmiecili, prawidłowo gospodarowali odpadami i inicjowali działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko. W drugiej części apelu uczniowie wcielając się w role porzuconych śmieci odegrali krótkie scenki ekologiczne. Apel był dla nas wspólną lekcją ekologii.
Natalia Krzyżak uczennica klasy VII

Kliknij tu i zobacz:


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo
Dnia 13.09.2017 roku zapraszamy Rodziców na:
  • spotkanie z wychowawcami klas 0-VII w godzinach 17:30- 18:30.
  • spotkanie rad klasowych rodziców z klas O - VII z dyrektorem szkoły w godzinach 18:30-19:30
Serdecznie zapraszamy


Wygenerowano w sekund: 0.00
589,282 Unikalnych wizyt