Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Wiosenny pokaz mody, czyli nasza recepta na doskonałą zabawę

Jest taki dzień, kiedy radość widać na każdym kroku. Dzień, który napawa optymizmem i pogodą ducha. Każdy czeka na niego z utęsknieniem. Ale co jeśli nie przychodzi, mimo że data w kalendarzu wyraźnie na niego wskazuje? Zima tego roku ewidentnie nie pozwoliła nam o sobie zapomnieć. Aby ją pożegnać i należycie powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami wymyślił niezawodny sposób, który sprawił, że zarówno w naszych sercach, jak i na zewnątrz nastąpił nagły wzrost temperatury.
W szkole odbył się wielki wiosenny pokaz mody, który został poprowadzony przez samorząd uczniowski pod okiem swoich opiekunów. Zaprezentowano najróżniejsze kreacje, które pogrupowane zostały w kilka kategorii – modę „zawodową”, sportową, ekologiczną, szkolną i rodzinną. Wśród poszczególnych grup, osoby chętne przebrały się za przedstawicieli różnych zawodów, rodziców z małym dzieckiem, sportowców, cheerleaderki lub kibiców. Dumnie prezentowali swoje stroje uczniowie z niezliczoną ilością ściągawek i ci, którzy wybrali modę ekologiczną. Nie zabrakło także stylizacji typowo wiosennej, która najpełniej dała się zauważyć w strojach zwiastujących tę najpiękniejszą porę roku. W całej zabawie uczestniczyli także nauczyciele, którzy - w kapeluszach na głowach - zaprezentowali swoje przebrania w rytm radosnej muzyki. To był niezapomniany dzień. Uśmiechy na ustach uczniów i tysiące pozytywnych komentarzy tylko utwierdziły w przekonaniu, że razem możemy się świetnie bawić. Jak to było? Muzyka łączy pokolenia? Do tego śmiało można dodać, że wspólne akcje także!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego
Kliknij tu i zobacz:

Świąteczne wydania gazetki szkolnej "Szkolne Wieści"

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - marzec 2018


Julia Brzezińska najlepsza w gminie Niepołomice!

Uczennica naszej szkoły Julia Brzezińska z klasy IV c zajęła pierwsze miejsce w historycznym konkursie wiedzy o Marszałku Józefie Pilsudskim, który odbył się 16 marca w Szkole Podstawowej w Zagórzu. Celem konkursu jest rozbudzanie u dzieci i młodzieży zainteresowania postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kształtowanie postawy patriotyzmu i świadomości narodowej. Julia okazała się najlepsza spośród uczestników konkursu z gminy Niepołomice w kategorii klas IV – V.
Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się w maju.
Nauczyciel historii Michał Golonka


Rekrutacja do klas zerowych i pierwszych na rok szkolny 2018/19

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej informuje, że w dniach 19 - 23 marca 2018r. trwa rekrutacja do klas zerowych i pierwszych na rok szkolny 2018/19.
Sekretariat szkoły zaprasza zainteresowanych Rodziców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.
Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły pod numerem telefonu 12 281 60 05 lub email: szkolawb@poczta.fm

Podstawą zapisania dziecka do szkoły jest złożenie kompletnych dokumentów wymienionych w pkt. 6 procedury obowiązującej przy zapisywaniu dziecka.

Więcej informacji oraz druki do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA

Serdecznie zapraszamy!


Biała Szkoła Rytro 2018

W dniach 5 - 9 2018r. w Domu Wczasów Dziecięcych w Rytrze przebywała 28 osobowa grupa uczniów klasy Ia i 4d. W ośrodku czekały nas ładne pokoje, smaczne i zdrowe posiłki, zawsze życzliwy personel i … zimowa pogoda.
„Powiedz mi, zapomnę, pokaż, może zapamiętam, zaangażuj mnie w to, a zrozumiem”.
To chińskie przysłowie znakomicie oddaje sytuacje wielu uczniów, którzy mają problemy z przyswojeniem wiedzy. Biała Szkoła to ciekawa forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczycieli i uczniów.
Program Białej Szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie mieli okazję poznać historię regionu. Nie zabrakło atrakcji na wieczór gdy uczniowie śpiewali, brali udział w konkursach, czytali książki czy oglądali film.
Pobyt na Białej Szkole w Rytrze dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. Dzieci, które wyjechały na Białą Szkołę uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności.
Walczyk Beata, Piechnik Monika opiekunowie
Kliknij tu i zobacz:

Kolejny sukces naszej uczennicy

Uczennica naszej szkoły Natalia Krzyżak zdobyła wyróżnienie w Gminnym Konkursie Historycznym „Kazimierz Wielki – fakty i legendy” organizowanym przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat tego wybitnego króla rozwiązując test przygotowany przez organizatorów. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży postaci króla Kazimierza Wielkiego oraz bliższe poznanie związków króla z naszym regionem.
Natalii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Michał Golonka nauczyciel historii

Bal to był jakich mało, czyli Świetlicowy Bal Karnawałowy

Taniec ma same zalety: obiera za cel aktywność fizyczną, więc wpływa na zdrowie, wyzwala pozytywne emocje – dlatego warto cieszyć się nim w większej grupie.
Każdy czas jest dobry, by tańczyć, ale my znamy ten najlepszy – to okres karnawału, dlatego też 9 lutego uczniowie z klas I-IV uczestniczyli w balu zorganizowanym przez świetlicę szkolną i…tańczyli, tańczyli, tańczyli! Impreza odbyła się na sali gimnastycznej, a poprowadzona została fachowo, bo przez profesjonalnych wodzirejów, znających temat z każdej strony. Nie ma prawdziwego balu bez stosownych i różnorodnych strojów, dlatego była to kwestia niemal nadrzędna! Już na przerwach poprzedzających godzinę rozpoczynającą bal dało się zauważyć wzmożony ruch w okolicach toalet, bowiem każdy z wielką precyzją przeistaczał się w wybraną przez siebie postać. Uczniowie spisali się na medal! Na balu mogliśmy podziwiać tańczącego Harry’ego Pottera, jednorożce, które uciekły wprost z odległej krainy, a także bardziej lub mniej znane księżniczki, wojowników i zwierzęta. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach proponowanych przez prowadzących, a także próbowali swych sił w różnego rodzaju zmaganiach. Wielką niespodzianką były atrakcje, jakimi, co jakiś czas, byli zaskakiwani uczestnicy balu. Hitem tego radosnego dnia było pieniężne konfetti, które w rytm piosenki pokryło spory kawałek sali gimnastycznej.
Kiedy pokłady energii tańczących zostały wyczerpane, każdy mógł w spokoju pożegnać się z kolegami i koleżankami, bo…przed nami ferie!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Talenty są wśród nas!

5 i 6 lutego 2018 roku grupa reprezentantów z naszej szkoły wzięła udział w 63 Gminnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym w Domu Kultury w Woli Batorskiej. Uczestnicy pokazali, że chcieć to móc i godnie zaprezentowali szkołę. Mimo emocji, które są nieodłącznym elementem ważnych wydarzeń, konkurencji – która zaprezentowała wysoki poziom w zmaganiach, ale dzięki – pozytywnemu nastawieniu, wierze we własne możliwości i doskonałemu przygotowaniu udało się osiągnąć sukcesy!
W kategorii klas IV-VII:
Aleksandra Czopik (kl. IVd) – III miejsce
Wiktoria Szewczyk (kl.VI) – wyróżnienie
Emilia Wilk (kl. IVd) – wyróżnienie
W kategorii klas I-III
Alicja Różeńska (kl. IIIb) – wyróżnienie
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy, by ich talent rozkwitał i dał się poznawać w każdej odsłonie!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Mała retencja - duża sprawa. A o co właściwie chodzi?

W styczniu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do gminnego pilotażowego projektu EPICURO, współfinansowanego z programu Europa dla Obywateli Unii Europejskiej. Głównym celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem retencjonowania (magazynowania) wody opadowej w obrębie małej zlewni.
Zajęcia pozwolą uczniom na zdobycie nowej wiedzy z zakresu alternatywnego zagospodarowywania wód opadowych w celu spowolnienia ich spływu przez retencję, która jest jednym ze sposobów przeciwdziałania skutkom nawalnych deszczów, jak i długotrwałych susz. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przypomnienia treści dotyczących obiegu wody na Ziemi. Ponadto zapoznano uczniów z nowymi pojęciami, takim jak: retencja wody - zlewnia. W dalszej części uczniowie, metodą „ burza mózgów ”, podawali czynniki naturalne i antropogeniczne mogące wpływać na wielkość retencji w zlewni. W końcowej fazie zajęć wymienialiśmy wspólnie cele przyświecające rozwojowi małej retencji.  Zajęcia zakończyły się wypełnieniem testu wielokrotnego wyboru w zespołach dwuosobowych.
Taka forma pozwoliła na utrwalenie wiadomości zdobytych na zajęciach, a także sprawdziła wiedzę pozyskaną przez uczniów dotyczącą nowego dla nich zagadnienia.
Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody
Kliknij tu i zobacz:

Dzień Patrona

2 lutego 2018r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość szczególna: obchodziliśmy bowiem Dzień Patrona Szkoły – Wincentego Witosa. Cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz uczniowie klas I – VII, zgromadzili się tego dnia w sali gimnastycznej, gdzie miały miejsce obchody naszego święta.
Na początku uczniowie klasy drugiej, przygotowani przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, panią Marię Macieja wspaniale zatańczyli poloneza. Następnie uczniowie klasy piątej przedstawili najważniejsze fakty z życia naszego Patrona oraz największe dokonania tego wybitnego działacza ruchu ludowego. Wreszcie nadszedł moment, na który wszyscy najbardziej czekali. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Batorskiej, które zaszczyciły nas tego dnia swoją obecnością, zaprezentowały kilka z pieśni ludowych związanych z naszym Patronem oraz regionem niepołomickim. Całości uroczystości dopełniło wręczenie nagród laureatom szeregu konkursów związanych z postacią Wincentego Witosa. Nagrody wręczała osobiście Pani Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska.
Michał Golonka nauczyciel języka polskiego
Kliknij tu i zobacz:

ZNAMY JUŻ WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ALFIK HUMANISTYCZNY"

W grudniu 2017r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny z rzędu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Humanistyczny”. W zmaganiach konkursowych uczestniczyły 33 osoby z klas III-VII, z czego aż 17 osiągnęło wysokie wyniki (powyżej 100p.). Najwyższą lokatę zdobyła uczennica klasy IVb Dobrawa Rutka (145p. na 150 możliwych), uplasowała się ona na 4 miejscu w województwie. Na uznanie zasługują również uczniowie Igor Kopeć z klasy IVc , który uzyskał 137p. oraz Lena German z klasy VII z wynikiem 134,5p. Osoby te otrzymają nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratuluję wysokich wyników i zapraszam do udziału w konkursie za rok.
Marzena Solarz Szkolny Organizator Konkursu


Wygenerowano w sekund: 0.00
612,197 Unikalnych wizyt