Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Wizyta w wiosce indiańskiej w Szcyrzycu

Na zakończenie roku szkolnego klasa 0 i klasa II wybrały się na autokarową wycieczkę do wioski indiańskiej, usytuowanej w starym beskidzkim sadzie, pośród malowniczych plenerów i ekologicznie czystych terenów Beskidu Wyspowego. Zobaczyliśmy wnętrze tipi wraz z wiernymi replikami strojów indiańskich sprzed 200 lat. Przymierzaliśmy tradycyjne nakrycia głowy, oglądaliśmy zabawki indiańskie oraz etniczne instrumenty. Zobaczyliśmy także ręcznie wykonane sprzęty i misternie zdobione rękodzieło indiańskie zrobione z tradycyjnych surowców, którymi posługiwali się Indianie w dawnych czasach. Na zakończenie indiańskiej przygody dzieci wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych wykonując pamiątkowe amulety. Dopełnieniem wycieczki było pieczenie kiełbasek przy ognisku i zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.
Karolina Puchała, Maja Macieja
Kliknij tu i zobacz

Wizyta w bibliotece szkolnej

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zgodnie z tą maksymą, obcowanie z książką i wprowadzenie dzieci w świat literatury zaczyna się już od najmłodszych lat. W celu zainspirowania czytelnictwem, dzieci z klasy 0 wzięły udział w zajęciach w bibliotece szkolnej. Podczas spotkania najmłodsi czytelnicy wysłuchali krótkiego wykładu na temat zasobów, katalogów i regulaminu biblioteki. Wspólnie z panią bibliotekarką Magdaleną Kosińską zastanawiali się jak powinni obchodzić się z książkami. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom lokal biblioteczny, pokazała karty książek i karty czytelników. W dalszej części zajęć dzieci poznawały etapy powstawania książki oraz dowiadywały się o pracy autora, ilustratora i wydawcy. Z zaciekawieniem słuchały informacji na temat korzystania z księgozbioru oraz zasad poszanowania książki. Dowiedzieli się także jak założyć kartę i stać się czytelnikiem. Wizyta w bibliotece pozwoliła poznać zawód bibliotekarza oraz dała nadzieję, że dzieci wrócą w to miejsce i będą chętnie wypożyczać książki.
Karolina Puchała
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Zapraszamy na Piknik!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Serdecznie zapraszam na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 9 czerwca 2018 roku na ORLIKU obok naszej szkole w godzinach 16.00 - 19.00. Podczas pikniku zapraszamy do udziału w tworzeniu flagi biało-czerwonej i wypuszczeniu 100 balonów białych i 100 czerwonych na 100 lecie Niepodległości Polski. Bardzo prosimy, by każdy ubrał się na biało, lub/i czerwono. W programie wiele ciekawych (nieodpłatnych) atrakcji związanych ze świętowaniem Dnia Dziecka.

Serdecznie zapraszam
dyrektor szkoły Anna Gąsłowska


"Wszystkie moje mamy" - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską rozpoczęło się w Domu Kultury w Woli Batorskiej od pytania skierowanego do dzieci: – Wiecie, kim była Irena Sendlerowa? – Wszędzie na świecie ją znają, a u nas bardzo słabo. To wstyd, że nie uczą o niej w szkole, mało mówią w telewizji, chociaż uratowała w czasie wojny 2500 dzieci – dodała.
,,Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej to książka o Irenie Sendlerowej i dzieciach przez nią uratowanych. O dzieciach i dla dzieci. Irena Sendlerowa przez dziesięciolecia żyła wśród nas prawie niezauważona. Historię jej niezwykłej odwagi i dobroci zaczęto odkrywać i opowiadać dopiero pod koniec jej życia (1910 – 2008).
Renata Piątkowska opowiedziała o swojej najnowszej książce uczniom klas V, VI i VII – Chciałam, aby polskie dzieci poznały historię tej niezwykłej kobiety. „Ta książka nie epatuje grozą, bo dzieci z nieco innej perspektywy odbierają wojnę” – wyjaśniała. Fragmenty książki czytała lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, a autorka opowiadała o losach Szymona Baumana, który jest bohaterem książeczki „Wszystkie moje mamy”.
Beata Walczyk
Kliknij tu i zobacz

Wystawa książek dla dzieci o tematyce patriotycznej

"A czy wiesz, dziecino miła…"

Książka przyjacielem człowieka – każdy to powie.
Ale jakie pozycje wybrać? Jeśli szukacie książek, które przybliżą piękno naszej Ojczyzny oraz tych, w których znajdziecie poruszające opowiadania i wiersze z kanonu literatury patriotycznej, koniecznie obejrzyjcie wystawę przygotowaną przez panią Magdalenę Kosińską z naszej szkolnej biblioteki. Z uwagi na obchody 100 – lecia niepodległości, znajdziecie tu wiele książek, które w szczególny sposób oddają ideę wolnej Polski. Zaprezentowane tytuły, to wspaniały zestaw na ciepłe, letnie wieczory w gronie rodzinnym. Do czytania, gotowi… start!
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

XII Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny został rozstrzygnięty


Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny, tym razem pod hasłem Cztery Pory Roku Piórem i Pędzlem Malowane, już po raz dwunasty został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych uczących w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej. Głównym celem konkursu jest ukazanie piękna zmieniającej się przyrody w twórczości literackiej i plastycznej uczniów. Konkurs, tak jak co roku, złożony był się z dwóch niezależnych od siebie części - literackiej i plastycznej.W części literackiej wzięli udział uczniowie klas IV– VII, którzy za zadanie mieli ułożyć wiersz składający się co najmniej z czterech zwrotek związanych tematycznie z każdą z pór roku .Temat części plastycznej przeznaczonej dla klas I-VII brzmiał: Zwiastuny ulubionej pory roku. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką na kartce formatu A4. W rywalizacji wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród zwycięzcom konkursu odbyła się dnia 24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Panu Romanowi Ptakowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice za objęcie honorowego patronatu nad konkursem.
Marzena Solarz, Michał Golonka
Kliknij tu i zobacz

Rowerowo i narodowo

Ach, ten maj! Cudowny, bo… rowerowy! Kiedy ulice Woli Batorskiej zostały opanowane przez dwukołowe pojazdy, na których możemy oglądać promiennych uczniów i radosnych nauczycieli, to może znaczyć tylko jedno: włączamy się w kampanie w 100%. Nie obce nam w tym miesiącu rowery, hulajnogi, rolki. Nie tylko dbamy o swoje zdrowie, ale i pamiętamy o wspólnych priorytetach na rok 2017/2018, a mianowicie – o uczczeniu zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
By połączyć jedno i drugie, w środę postanowiliśmy, by rowerowej akcji towarzyszył określony strój. Padło na dwa kolory, które w szczególny sposób świadczą o naszej tożsamości. I tak bezdyskusyjnie wygrały: biel i czerwień!
Zapraszamy do fotorelacji z Dnia w bieli i czerwieni. Wszyscy spisali się na medal! a szczególnie Uczniowie klasy „0” wraz z wychowawczynią – panią Karoliną Puchałą
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Klasa IVd zrealizowała projekt "Dziękujemy Ci Polsko!"

Uczniowie klasy IVd w czasie lekcji z wychowawcą realizowali projekt z okazji 100 letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości „Dziękujemy Ci Polsko!”. Powodem realizacji projektu było kilka bardzo ważnych dla każdego Polaka majowych świąt - 1 maja – rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja – Święta Flagi oraz 3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Celem projektu była popularyzacja wierszy narodowych, uwrażliwianie na piękno naszej Ojczyzny, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury żywego słowa, rozwijanie umiejętności recytatorskich oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie bardzo pięknie recytowali najpiękniejsze wiersze o naszej Ojczyźnie, wspominali najmilsze chwile spędzone razem w szkole od klasy I. Przynieśli pamiątkowe fotografie oraz sporządzili wspólnie klasową gazetkę, w której podziękowali za życie w naszej wolnej Ojczyźnie, za lekcje z komputerem, ze zabawy taneczne, za wyjazdy na zielone szkoły, za lekcje na łonie przyrody, za bezpieczną drogę do szkoły, za wizytę w sejmie …
Nie zabrakło też miejsca na pieśni patriotyczne, które uczniowie z dumą i powagą pięknie zaśpiewali.
Beata Walczyk wychowawca klasy
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Eksperci od przyrody!

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Przyrodniczy” wzięło udział 39 reprezentantów z klas od IV do VII. Największą wiedzą przyrodniczą i wysokimi wynikami mogą poszczycić się następujący uczniowie: Wiktoria Szewczyk - Dyplom Laureata, Lena German, Oliwia Hyrc, Karol Henke, Natalia Krzyżak, Jan Radzik - Dyplomy Wyróżnienia.
Naszym laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody

Mamy kolejny sukces! Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GEO - PLANETA rozstrzygnięty!

Piękna nasza Polska cała...To popularne zdanie znane jest niemal każdemu. Wielu z nas wie wiele na temat kraju, w którym mieszka, ale są tacy, którzy wiedzą najwięcej! Nie są to ogólnikowe hasła, lecz konkretna wiedza, którą trzeba gruntownie przyswoić i zapamiętać.
To właśnie do tej drugiej grupy zaliczają się reprezentanci naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo wysoki wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO – PLANETA, w kategorii „Młodzik”. Takimi wiadomościami może się pochwalić: uczennica klasy VI – Gabriela Stachowiak , która zajęła II miejsce w konkursie oraz Jan Radzik – uczeń klasy VI, który uzyskał bardzo wysoki wynik.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody

Spotkanie w realu, czyli o życiu "na niby"

Relacje międzyludzkie są w dzisiejszych czasach skarbem, który trzeba strzec i pielęgnować. Czyha na nie ktoś, kto coraz częściej panuje nad jednostką ludzką. To Szanowny Pan Internet – pierwszorzędny pomocnik, wuj „dobra rada”, ale i dręczyciel – pochłaniacz czasu i ktoś, kto stawia na wygodę, pomocnik – bo chce wiele zrobić za nas.
O relacjach prawdziwych i tych „na niby” mogliśmy się dowiedzieć uczestnicząc w przedstawieniu edukacyjno-profilaktycznym w wykonaniu Pana Piotra Ślęzaka z Interwencji Artystycznej ALPMIM z Krakowa, zatytułowanym Spotkanie w realu. Była to sztuka niecodzienna, ponieważ istotę przedstawienia stanowił tzw. teatr przedmiotu. Spektakl poruszał problem cyberprzemocy i życia w tzw. wirtualnym świecie. 
Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Wygenerowano w sekund: 0.01
619,319 Unikalnych wizyt