Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Odblaskowy Marsz Trzeźwości

26 października 2018 r. uczniowie z naszej szkoły po raz trzeci uczestniczyli w marszu trzeźwości, który odbył się ulicami Niepołomic w ramach kampanii „ No Promil – No Problem ”. Podczas marszu uczniowie klasy VI , którzy reprezentowali naszą szkołę wraz z uczniami innych szkół nieśli białe balony, transparenty, chorągiewki, które promowały trzeźwość wśród kierowców. Działania te mają za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że na tego typu zachowania nigdy nie będzie społecznego przyzwolenia. Podsumowaniem przedsięwzięcia było odśpiewanie napisanej i przygotowanej specjalnej na tą okoliczność piosenki.
Grażyna Rosiak

Z wizytą w Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnym "Ostoja"

Listopad jest miesiącem, który skłania do refleksji nad przemijaniem i życiem. Myślimy o naszych relacjach z innymi, o tym co w nich najważniejsze. A istotna jest pamięć – łączność pokoleń. Relacje między młodymi a starszymi, które każdej ze stron pozwalają czerpać radość i uczyć najważniejszych wartości. Mając na uwadze powyższe aspekty, a także zacieśnienie więzi międzypokoleniowych, uczniowie klasy IVb, Vd oraz niektórzy z Vc wraz z opiekunami (J. Bielec, M. Grochot, B. Walczyk) – już pod koniec października - wybrali się z sąsiedzką wizytą do Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego „Ostoja”. Celem odwiedzin było zaprezentowanie specjalnego przedstawienia opartego na popularnej sztuce japońskiej – kamishibai, a także odśpiewanie piosenek, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo oraz miłość do Ojczyzny. Dla uczniów była to także piękna lekcja pokory. Obcowanie ze starszymi, podopiecznymi fundacji, których dotknęła choroba nie pozostało bez echa w komentarzach najmłodszych, którzy po zakończonych występach wrócili do szkoły. Widząc wzruszenie i radość chorych, obserwując ich cierpienie, sami zainicjowali rozmowę, która pokazała, że mają świadomość tego, jak wielkie znaczenie ma obecność drugiego człowieka, jak prosty gest może wywołać uśmiech u osoby, dla której los nie był zbyt łaskawy…
J. Bielec
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego

Nadeszła tak długo wyczekiwana chwila i… mamy własne miasto! I to nie byle jakie, bo takie, w którym możemy w całkowicie bezpieczny sposób i na dodatek w praktyce - zapoznać się z najważniejszymi zasadami obowiązującymi na drodze. Chodzi oczywiście o Miasteczko Ruchu Drogowego, które zostało zmontowane na wydzielonym placu. Na miejscu zostały rozstawione skrzyżowania, sygnalizatory świetlne i przejścia dla pieszych. A wszystko miało swój finał 26 października 2018 r. Na otwarcie przybyli zaproszeni goście, którzy wzbudzili wielką sensację. Oprócz Dyrekcji Szkoły, radnego powiatowego - pana Tomasza Tomali i przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego, pojawiła się również postać szczególna – zielony krokodyl, który należy do wyżej wymienionego organu i umiejętnie edukuje w zakresie bezpieczeństwa.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

W rytmie fluorescencyjnych kolorów!

Taniec jest lekarstwem na wszystko, dlatego w dobie szarości, które dominują za oknem, Samorząd Szkolny postanowił zabawić się w farmaceutów i wykorzystał ten cudowny lek! We wtorek, tj. 23.10.2018 r. mogliśmy spędzić miłe popołudnie bawiąc się na szkolnej dyskotece, na której hasłem przewodnim było oczywiście bezpieczeństwo, a co z tym związane - specjalny ubiór. Odblaski opanowały salę gimnastyczną, a uczniowie, którzy zdecydowali się na świecące kolory i kamizelki, byli widoczni i pełni radości. Dziękujemy Mateuszowi z klasy VI za wzorowe poprowadzenie dyskoteki i kreatywność w wymyślaniu specjalnych odblaskowych konkurencji. Niech moc odblasków i dalsza chęć do działania będzie z Tobą!
J. Bielec, A. Zawadzka, M. Kosińska, K. Kaźmierczak
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Miasto Ojca Mateusza

Czy jest takie miejsce, w którym czas płynie jakby o kilka chwil wolniej? Okazuje się, że tak! Tajemnicze miasto odkryli uczniowie IVa i IVb, którzy wraz z opiekunami udali się do Sandomierza. Niezapomniany rejs statkiem po Wiśle, Wąwóz Królowej Jadwigi, fascynujące opowieści o wampirach, zabytkowy kościół…To tylko niektóre atrakcje! Największe wrażenie zrobiła na uczestnikach wizyta w Zbrojowni, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w niezapomnianej lekcji historii poprowadzonej przez utalentowanego rycerza, który kunsztem swej mowy oczarował wszystkich zebranych, a także poczuć „owe czasy” przymierzając piękne stroje. Zabawa była przednia! Obfitującym w emocje punktem wycieczki była także wizyta w muzeum – „Świat Ojca Mateusza”, gdzie rozpoznaliśmy wnętrza znane z popularnego serialu telewizyjnego, a także mieliśmy możliwość obejrzenia figur woskowych wiernie odzwierciedlających popularnych aktorów. Sandomierz zachwycił nas spokojem, brakiem ulicznego zgiełku, pozytywną energią, która emanowała od spotkanych tam osób. W pogodnych nastrojach, z bagażem wspomnień wróciliśmy z tej pierwszej integracyjnej wycieczki…
Justyna Bielec, Agata Zawadzka
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Szkolny Odblaskowy Partol Policyjny

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… bezpieczeństwo – oczywiście. Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej zabawiła się w prawdziwych strażników prawa i rozpoczęła gruntowną kontrolę, której tematem było sprawdzenie posiadania kamizelek odblaskowych przez obywateli - tudzież tych, którzy w danym dniu postanowili przekroczyć szkolne mury. A nie ma na to lepszego miejsca niż… drzwi wejściowe. To właśnie tam specjalni wysłannicy wzorowo wypełniali przydzielone im zadanie. Jak to na prawdziwy patrol przystało, kiedy padło podejrzenie, że ów obywatel nie posiada pożądanego odblaskowego elementu, dano czas na wymówkę, zgadzano się nawet na rewizję dokonaną przez samego zatrzymanego – tzn. gruntowane przeszukanie plecaka w nadziei, że może tam kamizelka się znajduje. Niestety, na nic usprawiedliwienia, kamizelka ma być, ale widoczna! Ku zaskoczeniu sprawcy, kara była sroga. Z racji tego, że bezpieczeństwo - rzecz najważniejsza, mandat musi być! Niestety, specjalni wysłannicy wręczali go w wersji specjalnej. Nie mieli żadnych skrupułów - dodatkowe zadanie z języka polskiego lub matematyki! Nie było wyjątków, nauczyciele też musieli się wykazać, dlatego i oni zostali w tym dniu obarczeni dodatkową pracą. W końcu poloniście zadanie z matematyki chyba nie zaszkodzi?
Justyna Bielec, Beata Walczyk
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Odblaskowy Patrol 2018

16 października o godz. 7.15 pod naszą szkołą pojawił się „Odblaskowy Patrol”. Zorganizowali go uczniowie biorący udział w działaniach w ramach „Odblaskowej Szkoły 2018” pod kierunkiem nauczyciel techniki. Głównym zadaniem patrolu było sprawdzenie stanu technicznego i wyposażenia rowerów, którymi uczniowie przyjeżdżają do szkoły oraz obowiązku noszenia przez uczniów kamizelek odblaskowych. Pojawienie się patrolu mobilizowało również rodziców-kierowców do właściwych zachowań na parkingu i w strefie „kiss & ride”. Podsumowując działania patrolu możemy stwierdzić, że zdecydowana większość uczniów naszej szkoły nosi kamizelki odblaskowe a rowerzyści posiadają sprawny i dobrze wyposażony w oświetlenie i odblaski sprzęt.
Andrzej Gąsłowski nauczyciel techniki
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Odblaskowe Święto Drzewa w hołdzie dla Niepodległej, czyli jak Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej łączy siły z Przedszkolem Samorządowym!

Ziemia to nasz wspólny dom, który należy chronić i pielęgnować. Dbając o swoje terytorium, pamiętamy o dobrodziejstwach, które w znaczący sposób wpływają nie tylko na klimat czy środowisko, ale także poprawiają estetykę krajobrazu. Dlatego też – kultywując tradycję z lat ubiegłych – wzięliśmy udział w obchodach Święta Drzewa, które w tym roku miały szczególny charakter. Mieliśmy dodatkowe wsparcie, ponieważ do klasy II b oraz IV b dołączyła także grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Woli Batorskiej.
10 października 2018 r. wszyscy zebrali się w szkolnym ogrodzie, by – przy współpracy z nadleśniczym panem Czesławem Szczyligarem – posadzić kolejne drzewka, które rokrocznie wzbogacają teren wokół naszej placówki. Najpierw wszyscy wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej idei sadzenia drzew, a co z tym związane poznali naturalne sposoby na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, a następnie podkreślono ważność tego spotkania. Bezpieczna planeta, to także jej bezpieczni mieszkańcy, dlatego też każdy z uczniów biorących udział w tym wydarzeniu nie zapomniał o odblaskowej kamizelce.
W tym roku obchody miały szczególny charakter, ponieważ sadziliśmy dla Niepodległej! 100 – rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości została uwieczniona za pomocą specjalnej tabliczki.
Dbając o środowisko, pamiętamy o naszej historii, która w tym roku utożsamiana jest z wieloma przedsięwzięciami na terenie naszej placówki.
Grażyna Woźniak-Rosiak, Justyna Bielec

UWAGA! Nowe wydanie gazetki "Szkolne wieści"

Już jest!
Zobacz pierwsze w roku szkolnym 2018/19 wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - październik 2018


Uwaga Konkurs fotograficzny

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w I Konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Kapliczki w Woli Batorskiej"
Kliknij tu i zobacz szczegóły

W odblaskach odkryliśmy piękno Puszczy Niepołomickiej!

Jesień to pora roku, która potrafi zachwycać bogactwem kolorów i cieszyć się różnorodnością darów, jakie daje nam las. Aby obejrzeć je z bliska, dotknąć, powąchać najlepiej wybrać się do pobliskiego lasu, co też uczynili pewnego wrześniowego dnia uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami. Przed wyjściem przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a następnie w odblaskowych kamizelkach wyruszyli w kierunku Puszczy Niepołomickiej. Będąc na miejscu, dzieci odbyły długi spacer po lesie, który oczarował ich swoim pięknem. Pod nogami słał się kolorowy szeleszczący dywan, spod którego wyłaniały się kapelusze różnorakich grzybów. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać te jadalne i niejadalne. Obwody brzozy, dębu, sosny, klonu zostały dokładnie zmierzone przez uczniów miarką centymetrową. Czasami dało się słyszeć śpiew ptaków. Dzieci podczas wyprawy leśnej zbierały skarby jesieni: żołędzie, kolorowe liście, korę drzew. Wykorzystają je do stworzenia „Leśnej galerii” oraz wykonania prac plastycznych. Wędrówka leśnymi dróżkami była doskonałą okazją do obserwacji naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Uczniowie bogatsi o nowe doświadczenia i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Przez cały czas trwania wyprawy, bezpieczeństwo było dla nas kwestią priorytetową, ponieważ jest to aspekt, na który należy zwracać uwagę w każdej sytuacji!
Wychowawcy klas II: Dorota Tomala, Monika Piechnik
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Wygenerowano w sekund: 0.01
637,870 Unikalnych wizyt