Dzień Kobiet

Zgodnie z tradycją 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Były życzenia, kwiaty, słodycze. Dziewczynki obdarowane zostały przez swoich kolegów drobnymi upominkami. Odbył się też uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas piątych pod kierunkiem wychowawczyń-pani Agaty Zawadzkiej i pani Marzeny Solarz. Uczestnicy wysłuchali wierszy, inscenizacji i aforyzmów na temat kobiet. Obejrzeli również humorystyczną scenkę, w której w zabawny sposób wykorzystano popularne polskie przysłowia. Apel stał się także doskonałą okazją do zaprezentowania talentów muzycznych niektórych uczniów. Publiczność z przyjemnością wysłuchała wiązanki melodii zagranej na akordeonie przez uczennicę klasy Vb Gabrielę Stachowiak. Uroczystość natomiast zakończył występ ucznia klasy Va Mateusza Kosińskiego, który zaśpiewał z własnym akompaniamentem gitarowym popularny utwór zespołu Happysad „Zanim pójdę”.
Mamy nadzieję, że był to miły i wesoły dzień, który na długo zostanie w pamięci całej społeczności naszej szkoły.

Kliknij tu i zobacz:


Zielona szkoła w Dusznikach

W dniach od 25 lutego do 5 marca 2017 roku uczniowie klas trzecich ze wypoczywali w Domu Wczasów Dziecięcych w malowniczych Dusznikach Zdroju.
W ramach tej „zielonej szkoły” 26 lutego dzieci wzięły udział w niepowtarzalnym wydarzeniu, a mianowicie w V ogólnopolskim biegu wilczym tropem. Bieg ten upamiętnia żołnierzy wyklętych.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, w których pokonali trasę 1963 m (symboliczna odległość, data śmierci ostatniego z wyklętych). Każdy z uczestników otrzymał piękny medal. Bieg poprzedziła msza w kościele św. Piotra i Pawła z asystą żołnierzy z 22 Kompanii Honorowej Karpackiej Piechoty Górskiej. Na dusznickim rynku oddano salwy ku czci poległych i wygłoszono apel o ich bohaterstwie.
Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem, a ta żywa lekcja historii zostanie w ich pamięci na zawsze.


Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2017/18

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej informuje, że od dnia 6 marca 2017r. rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/18.
Sekretariat szkoły zaprasza zainteresowanych Rodziców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.
Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły pod numerem telefonu 12 281 60 05 lub email: szkolawb@poczta.fm

Więcej informacji oraz druki do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA

Serdecznie zapraszamy!


Dzień Patrona

Tuż przed feriamii cała społeczność szkoły uczciła pamięć naszego Patrona Wincentego Witosa. W czasie uroczystej akademii zaprezentowano program artystyczny, następnie rozpoczęła się część konkursowa. Reprezentacje klas IV -VI rywalizowały w różnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli.
Pan Michał Golonka, nauczyciel historii i społeczeństwa, przygotował konkurencje dotyczące wiedzy o naszym patronie, pani Agata Zawadzka, nauczycielka wychowania fizycznego, przygotowała rywalizacje sprawnościowe. Uroczystość wzbogacili pierwszoklasiści przygotowani przez swoich wychowawców panie Marię Macieja i Monikę Piechnik, którzy spontanicznie i z wielkim zaangażowaniem zatańczyli taniec ludowy.
W całej rywalizacji zdecydowanie najlepszą okazała się reprezentacja klasy szóstej, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej i zdobyła cenne nagrody.

Okazja do rewanżu już za rok !


Żywa lekcja historii

W naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, która poświęcona była epoce średniowiecza. Uczniowie mieli okazję w niecodzienny sposób zgłębić swoją wiedzę na temat tych bardzo ciekawych czasów. W jasny i przystępny dla uczniów sposób omówiono: uzbrojenie rycerza, podziały społeczne, prawo w średniowieczu, cechy prawdziwego rycerza. Zajęcia prowadzone przez grupę rekonstrukcyjną „Rewita” z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. Dzięki takim wydarzeniom kształtujemy i pogłębiamy świadomość i podstawy patriotyczne młodego pokolenia oraz upowszechniamy wiedzę historyczną

Kliknij tu i zobacz:


Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Humanistyczny"

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Humanistyczny”. Tym razem w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 32 uczniów z klas III-VI. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z wieloma  zadaniami o różnym stopniu trudności.
Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i uzyskali bardzo wysokie wyniki. Aż dwadzieścia dwie osoby przekroczyły magiczną liczbę 100p. (na 150 możliwych do zdobycia). Na szczególne uznanie zasługują wyniki dwóch uczennic: Karolina Wróblewska z klasy Va, która uzyskała 135p. zajmując tym samym trzecie miejsce w województwie małopolskim w swoim przedziale wiekowym oraz Lena German z klasy VI. Uczennica uzyskała 138p. i zajęła siódme miejsce w województwie małopolskim w kategorii wiekowej uczniów klas VI .
Wynik Leny jest równocześnie najwyższym wynikiem punktowym w szkole. Obydwie uczennice otrzymają nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Wysokie wyniki w rywalizacji konkursowej uzyskali również:
Julian Pasisz (kl. IIIc) - 130p.
Zofia Mazur (kl. IIIa) - 128,75p.
Michał Walczyk (kl. IIIb) - 126,5p.
Emilia Wilk (kl. IIId) - 120p.
Gabriela Wilk (kl. IVb) - 122,25p.
Natalia Joniec (kl. IVb) - 118,75p.
Julia Gieras (kl. IVb) - 116,25p.
Dagmara Wąs (kl. Vb) - 118,75p.
Oliwia Hyrc (kl. VI) - 119,5p.
Magdalena Macieja (kl. VI) - 117p.
Wyróżnieni uczniowie zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Gratuluję wysokich wyników.
Szkolny organizator konkursu Marzena SolarzInformacja dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

W dniu 25 stycznia 2017r. (środa) odbędą się zebrania podsumowujące wyniki edukacyjne uczniów w I semestrze roku szkolnego 2016/17.
  • godz.17.00 - 17.30 - spotkanie z Dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej, w programie:
    • podsumowanie I semestru
    • reforma oświaty
    • wnioski i pytania
  • godz. 17.30 - 18.00 - spotkania z wychowawcami klas

Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


UWAGA - Czytelnicy szkolnej biblioteki!

W związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowych atrakcyjnych tytułów wydawniczych. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z zasobów naszej biblioteki podczas przerwy świątecznej.
28 grudnia 2016 r. (tj. we środę) biblioteka zaprasza w godzinach od 10.00 - 12.00

Zapraszamy  nauczyciele bibliotekarze


Życzenia świąteczne

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i samych szczęśliwych dni w Nowym 2017 Roku dla Dyrekcji szkoły, Koleżanek i Kolegów nauczycieli, Pań i Pana z administracji oraz wszystkich Uczniów, Sympatyków i Przyjaciół naszej szkoły

życzy administrator strony Andrzej Gąsłowski.

Kliknij tu i zobacz:


Świąteczne wydanie Gazetki szkolnej

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - grudzień 2016


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo!
Dzień 22 grudnia (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu w godzinach 10.00- 12.00 odbędą się wigilie klasowe.
Świąteczna przerwa zimowa trwa od 23.XII do 30.XII.
W czasie dni wolnych od zajęć dydaktycznych tj. 22, 23, 27, 28, 29, 30 grudnia szkoła zapewnia opiekę świetlicową.
Zgłoszenie uczestnictwa uczniów w zajęciach świetlicowych do piątku 16 grudnia u wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły.
Zajęcia świetlicowe organizowane są w godzinach 7.30-17.00.

Z poważaniem
dyrektor szkoły mgr Anna GąsłowskaWygenerowano w sekund: 0.00
548,174 Unikalnych wizyt