Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: Przy świątecznym stole 2022

Przy świątecznym stole 2022

Święta to czas radości i wspomnień. Czas, w którym spotykamy się co roku na jasełkach lub wspólnym kolędowaniu. Wydarzenia te jednoczą społeczność uczniów i nauczycieli, dlatego są ważnym elementem naszego kalendarza imprez. W tym roku uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć krótką inscenizację, przygotowaną przez dzieci uczęszczające na kółko teatralno-filmowe "Nakręceni" i prezentującą najważniejsze zwyczaje przy wigilijnym stole. Był to także czas po to, aby odśpiewać znane kolędy i pastorałki. Wypatrywanie pierwszej gwiazdki, puste miejsce przy stole, łamanie się opłatkiem, życzenia – to tylko niektóre z wspomnianych tradycji. Całość dopełniła "żywa szopka", która stanowiła element dekoracji i całego wystroju.
Dziękujemy ks. Piotrowi, p. Agacie oraz uczniom z klas 8a i 8b, a w tym szkolnemu wolontariatowi, za nieocenione wsparcie w przygotowaniu wystroju, świateł, muzyki.
Justyna Bielec, Mariola Grochot