Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Życzenia świąteczne i noworoczne

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i samych szczęśliwych dni w Nowym 2020 Roku dla Dyrekcji szkoły, Koleżanek i Kolegów nauczycieli, Pań i Panów z administracji i obsługi szkoły oraz wszystkich Uczniów, Sympatyków i Przyjaciół naszej szkoły

życzy administrator strony Andrzej Gąsłowski


Życzenia świąteczne i noworoczne

UWAGA! Nowe wydanie gazetki "Szkolne wieści"

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI


O projekcie "Wychowanie przez czytanie" i produkcji uczennic z klasy Vb z udziałem koleżanki z klasy III.

Czy czytanie może pomóc w wychowaniu? Oczywiście, że tak! Literatura to skarbnica wzorów zachowań, a świadomy czytelnik potrafi wybierać te, które winno się praktykować. Książka uczy nie tylko empatii, ale i wprowadza do świata innych wartości, które dzięki literackiemu przedstawieniu konkretnej sytuacji stają się bardziej zrozumiałe szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym, które potrzebują drogowskazów. Uczniowie z klasy Va i Vb naszej szkoły na języku polskim, zajęciach rozwijających „Lekturowe love” oraz na zajęciach bibliotecznych „Poczytaj mi, przyjacielu” uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod nazwą „Wychowanie przez czytanie”, którego organizatorem była fundacja ABC Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzący spotkania korzystali z pozycji „Gorzka czekolada i inne opowiadania” i omawiali wybrane wartości. Podsumowaniem projektu było nagranie filmików podsumowujących zajęcia, które miały obrazować wybraną wartość. Uczennice klasy Vb pod kierunkiem p. Justyny Bielec nagrały film promujący odwagę, a uczestnicy kółka bibliotecznego przy pomocy p. Magdaleny Kosińskiej prezentację dotyczącą przyjaźni. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego autorskiego filmiku Ali, Wiktorii, Hani, Mai, Marlenki i Justynki – uczennicy klasy III, która swoją rolą uświetniła produkcję Vb. Niebawem filmik drugiej grupy.
Justyna Bielec, Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz

Klub Szkół UNICEF i obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka!

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – święto, które każdego roku zwraca uwagę na dzieci i ich prawa. Społeczność naszej szkoły świętowała ten dzień w szczególny sposób, ponieważ wraz z akcją dołączyła do Klubu Szkół UNICEF, który zrzesza wszystkie jednostki podejmujące działania na rzecz dzieci potrzebujących pomocy na całym świecie. To szczególny rodzaj wolontariatu, który jest nie tylko samym wsparciem, ale i budzeniem świadomości uczniów w tym zakresie. Uczniowie i nauczyciele ubrali się w tym dniu na niebiesko, co wskazało na wyjątkowość tej daty. Szkolne korytarze zostały przystrojone niebieskimi balonami przypominały magiczną alejkę, a na drzwiach pracowni przedmiotowych widniały hasła propagujące prawa dzieci. W czasie przerw wyświetlana była prezentacja promująca idee organizacji, jaką jest UNICEF. 
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Spotkanie z pisarką i raperem

W ramach programu Wychowanie przez czytanie uczniowie uczestniczący w zajęciach koła bibliotecznego Poczytaj mi Przyjacielu zostali zaproszeni na Politechnikę Krakowską. Spotkaliśmy się tam z Katarzyną Ryrych - autorką opowiadań z „Gorzkiej Czekolady”. W naszej szkolnej bibliotece ta książka to hit – każde opowiadanie podejmuje inny temat - o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata... Wielką atrakcją dla uczniów był występ youtubera – filozofa Miksera, który rapuje o wartościach. Byliśmy pod wrażeniem jak zaprezentował nam swoje umiejętności opowiadania o wartościach w rytm muzyki rap. Swoim Freestyle pokonał nawet Eminema. Warto jeszcze dodać, iż dużą frajdę sprawił nam sam dojazd do Krakowa - postawiliśmy na transport publiczny. Miło było obserwować jak nasi uczniowie ustępują miejsca osobom starszym, widać nie są im obce zasady savoir-vivre’u w środkach komunikacji miejskiej.
Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz

Młodzi dla planety, czyli Tydzień Edukacji Globalnej

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wzrasta świadomość tego, że o naszą planetę należy dbać i kwestii tej nie można odkładać na później. Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że sprawa ta nie jest im obojętna i z wielką ochotą wzięli udział w Tygodniu Edukacji Globalnej, który odbył się od 18 do 24 listopada 2019 roku. Z tej okazji odbyły się w placówce liczne akcje, które pozwoliły na lepsze zrozumienie wielu zjawisk, które prowadzą do degradacji naszej planety.
Grażyna Rosiak, Kinga Czupryna
Kliknij tu i zobacz

Tak świętowaliśmy niepodległość!

Ojczyzna to nie tylko kraj urodzenia, ostoja dla uczuć zdefiniowanych, jako miłość i patriotyzm. Ojczyzna to wspólne kultywowanie tradycji, pamięć o przeszłości… Ojczyzna to my!
Świętowanie rozpoczęliśmy już od piątku, tj. 8.11, kiedy zebrani w budynku klas 0-III, a następnie 4-8, odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” – włączając się tym samym do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Po uroczystym odśpiewaniu tej bliskiej sercu każdego Polaka pieśni, wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez uczniów klas V-VII.
To nie był koniec świętowania! Kontynuację obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości mogliśmy zobaczyć na wieczornicy patriotycznej, która odbyła się 9 listopada w kościele parafialnym w Woli Batorskiej. Do współpracy przy organizacji tej ważnej uroczystości zaprosiliśmy animatora kultury p. Janusza Rojka oraz starszego chorążego sztabowego p. Mirosława Noska. W rolach głównych wystąpili młodzi artyści – uczniowie naszej szkoły, którzy piękną poezją i śpiewem udowodnili, że patriotyzm jest najpiękniejszą wartością… Opiekę artystyczno-muzyczna nad programem roztoczyli p. Justyna Bielec, p. Mariola Grochot i p. Aleksander Ostrowski.
To były chwile, które w piękny sposób pokazały, że Ojczyzna to dobro wspólne, o które należy dbać na każdym kroku.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Szkolne Dni Europejskie

Europa da się lubić? U nas w szkole na pewno tak! Festiwal smaków, obcojęzyczne piosenki, przebrania i...wielkie zaangażowanie całej społeczności! To wszystko definiuje Szkolne Dni Europejskie, które odbywały się od 26.10 do 28.10.2019 r. i pokazały, że kreatywność naszych podopiecznych nie zna granic! Polska powieściopisarka, Maria Dąbrowska, powiedziała kiedyś, że “wartość Polaka mierzy się stosunkiem do tego, co polskim nie jest”. Musimy pamiętać, że patriotyzm to nie tylko miłość i przywiązanie do własnej ojczyzny, ale i szacunek do innych narodów. Ojczyznę szczerze kochamy, ale pamiętamy, że oprócz tego, że jesteśmy Polakami, nazywamy siebie także Europejczykami.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

#Szkoła Pamięta

Pamięć o historii jest obowiązkiem każdego. To ona kształtuje przyszłe pokolenia, pozwala na zrozumienie teraźniejszości i snucie planów na przyszłość. Kształtowanie postaw patriotycznych to ważny cel, więc nie mogliśmy nie wziąć udziału w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta", której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach.
Klasa Vb przygotowała wystawę pamiątek z okresu II wojny światowej, a na zajęciach rozwijających z j. polskiego chętni uczniowie podzielili się opowieściami rodzinnymi, które dotyczyły ich krewnych. Całość dopełniła prezentacja wspominająca tych, którzy zmarli w 2018 r., a swoim życiem udowodnili, że miano bohatera jest tożsame z ich osobą... Nie zapomnieliśmy oczywiście o zasłużonych dla społeczności lokalnej. Na zakończenie obejrzeliśmy slajdy z uroczystej wieczornicy, która odbyła się rok temu. Pamięć bohaterów uczcili także uczniowie uczęszczający na zajęcia plastyczne, którzy pod opieką p. Marioli Grochot zadbali o groby zasłużonych i wybrali się na cmentarz wojskowy w Woli Batorskiej.
Historio! Ty jesteś nauczycielką życia!
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Pasowanie na czytelnika

Pierwszoklasiści z Woli Batorskiej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Dzień 25 października 2019 roku w naszej szkole był ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu odbyło się pasowanie na czytelnika. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas 0-III, nauczyciele oraz rodzice. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz rozwijania ich umiejętności czytania. W pięknej scenerii i bajkowym klimacie licznie zgromadzona publiczność obejrzała inscenizację „Kłótnia wróżek” przygotowaną przez dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe z klas. Przenieśliśmy się do świata bajkowych postaci, poznaliśmy kłótliwe wróżki, mądrych skrzatów, krasnoludki, Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Dziewczynkę z zapałkami i Panią w sukni balowej, Jasia i Małgosię, cudną Śnieżkę, smutną Gerdę i Kaja oraz piękną i mroźną Królową Śniegu. Wszyscy byli zachwyceni zdolnościami aktorskimi uczniów którzy pokazali, że za nic mają tremę a na sali gimnastycznej przez dłuższą chwilę słychać było gromkie brawa społeczności szkolnej. Po przedstawieniu nowi czytelnicy otrzymali zakładki z prośbami książki. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem piosenki przez wszystkich uczestników akademii. Wesoły refren piosenki, którą wymyśliły dzieci z klasy IIA podczas zajęć świetlicowych wszystkim wpadł w ucho: „Twoja biblioteka na Ciebie czeka, przecież to najlepszy przyjaciel człowieka”
Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz

Wygenerowano w sekund: 0.01
682,953 Unikalnych wizyt