Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

3 września 2018 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/19
  • godz. 8.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
  • godz. 9.00 - uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2018/19 w szkole na sali gimnastycznej
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Nauczycielom życzymy optymizmu i satysfakcji z wykonywanej pracy, Uczniom - wielu sukcesów oraz okazji do rozwijania swoich talentów i pasji, a Rodzicom - zadowolenia z osiągnięć ich dzieci.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/18 odbędzie się 22 czerwca 2018.

Porządek:
8.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
9.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
10.30 - spotkania z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !Szkolny Piknik Rodzinny i 100 balonów na 100-lecie Niepodległości

I stało się! Ze 100 balonów białych i 100 czerwonych wypełnionych helem uczniowie naszej szkoły utworzyli wielką flagę na szkolnym boisku, która – na wyznaczony sygnał - uniosła się w powietrze! To nie przypadek, bo tegoroczny Piknik Rodzinny został zorganizowany z nutką patriotyzmu, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez ten wymowny gest skierowaliśmy swoją uwagę w stronę krainy leżącej w sercu Europy, w środku naszych serc!
Aby poczuć atmosferę na pikniku zobacz: fotorelację, film i poczytaj wspomnienia
Kliknij tu i zobacz

"Jak nie czytam jak czytam"

Czerwiec powitał nas nie tylko iście wakacyjną pogodą, ale i tygodniem poświęconym czytaniu, które niesie ze sobą tysiące zalet! By w sposób szczególny zwrócić uwagę na tę istotną kwestię, społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt.: ,,Jak nie czytam jak czytam”.
Ideą wydarzenia jest czytanie masowe, a symbolem – pobity przez czytających rekord, dlatego też 8 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na szkolnym podwórku, by skupić się na lekturze swojej ulubionej książki. Kiedy wyznaczony czas minął, przyszła pora na następne zadanie. Wszyscy uczestnicy wzięli głęboki wdech i - na komendę nauczyciela - rozpoczęli głośne odczytanie „Lokomotywy” Tuwima. Jedni z kartek, drudzy z pamięci – nieważne. Grunt to czytać – na wszelkie sposoby i kiedy tylko nadarzy się okazja.
Zapraszamy do fotorelacji i…do świata książek!
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Wakacyjne wydanie gazetki szkolnej "Szkolne Wieści"

Już jest!
Zobacz wakacyjne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - czerwiec 2018


III miejsce w gminie!

III miejsce w Gminie!

Gabriela Wilk uczennica klasy V – zdobyła III miejsce w Gminnym Konkursie Multimedialnym „Cztery pory roku w fotografii Włodzimierza Puchalskiego – lato”..
Cieszymy się, że wykorzystywanie technologii informacyjno - komunikacyjnej do celów edukacyjnych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Gabrysi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Grażyna Rosiak

VI Gminny Turniej Gry w Warcaby

Dnia 29 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się VI Gminny Turniej Gry w Warcaby. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Odbył się w dwóch etapach. Etap wstępny obejmował rozgrywki na terenie własnych szkół, celem tych rozgrywek było wyłonienie 3 reprezentantów danej szkoły, którzy awansowali do etapu gminnego. W etapie gminnym uczestniczyło 18 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Niepołomice. Turniej odbył się według systemu szwajcarskiego. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach: indywidualnie i drużynowo. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał sędzia szachowy Stanisław Turecki.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz medalami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz

Z wizytą u misia czyli niezapomniana wycieczka klasy VI

W dniach od 6 do 8 czerwca 2018 r. pod opieką naszej wychowawczyni p. Marzeny Solarz oraz p. Magdaleny Kosińskiej przebywaliśmy na wycieczce w Zakopanem. Stolica Tatr przywitała nas ładną, słoneczną pogodą. Pierwsze swoje kroki skierowaliśmy na tętniące życiem Krupówki. Stamtąd udaliśmy się do starego, drewnianego kościółka na Pęksowym Brzyzku. Odwiedziliśmy również wiele innych ciekawych miejsc, o których piszemy poniżej w naszych "Wspomnieniach z Zakopanego" - koniecznie przeczytaj!
uczniowie klasy VI z wychowawcą
Kliknij tu i zobacz

Wizyta w wiosce indiańskiej w Szcyrzycu

Na zakończenie roku szkolnego klasa 0 i klasa II wybrały się na autokarową wycieczkę do wioski indiańskiej, usytuowanej w starym beskidzkim sadzie, pośród malowniczych plenerów i ekologicznie czystych terenów Beskidu Wyspowego. Zobaczyliśmy wnętrze tipi wraz z wiernymi replikami strojów indiańskich sprzed 200 lat. Przymierzaliśmy tradycyjne nakrycia głowy, oglądaliśmy zabawki indiańskie oraz etniczne instrumenty. Zobaczyliśmy także ręcznie wykonane sprzęty i misternie zdobione rękodzieło indiańskie zrobione z tradycyjnych surowców, którymi posługiwali się Indianie w dawnych czasach. Na zakończenie indiańskiej przygody dzieci wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych wykonując pamiątkowe amulety. Dopełnieniem wycieczki było pieczenie kiełbasek przy ognisku i zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.
Karolina Puchała, Maja Macieja
Kliknij tu i zobacz

Wizyta w bibliotece szkolnej

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zgodnie z tą maksymą, obcowanie z książką i wprowadzenie dzieci w świat literatury zaczyna się już od najmłodszych lat. W celu zainspirowania czytelnictwem, dzieci z klasy 0 wzięły udział w zajęciach w bibliotece szkolnej. Podczas spotkania najmłodsi czytelnicy wysłuchali krótkiego wykładu na temat zasobów, katalogów i regulaminu biblioteki. Wspólnie z panią bibliotekarką Magdaleną Kosińską zastanawiali się jak powinni obchodzić się z książkami. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom lokal biblioteczny, pokazała karty książek i karty czytelników. W dalszej części zajęć dzieci poznawały etapy powstawania książki oraz dowiadywały się o pracy autora, ilustratora i wydawcy. Z zaciekawieniem słuchały informacji na temat korzystania z księgozbioru oraz zasad poszanowania książki. Dowiedzieli się także jak założyć kartę i stać się czytelnikiem. Wizyta w bibliotece pozwoliła poznać zawód bibliotekarza oraz dała nadzieję, że dzieci wrócą w to miejsce i będą chętnie wypożyczać książki.
Karolina Puchała
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Zapraszamy na Piknik!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Serdecznie zapraszam na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 9 czerwca 2018 roku na ORLIKU obok naszej szkole w godzinach 16.00 - 19.00. Podczas pikniku zapraszamy do udziału w tworzeniu flagi biało-czerwonej i wypuszczeniu 100 balonów białych i 100 czerwonych na 100 lecie Niepodległości Polski. Bardzo prosimy, by każdy ubrał się na biało, lub/i czerwono. W programie wiele ciekawych (nieodpłatnych) atrakcji związanych ze świętowaniem Dnia Dziecka.

Serdecznie zapraszam
dyrektor szkoły Anna Gąsłowska


Wygenerowano w sekund: 0.01
612,164 Unikalnych wizyt