Kartka z kalendarza

Puk, puk… To luty zapukał do naszych drzwi. Powinien być mroźny, lecz czy taki będzie? Może dorówna swojemu poprzednikowi i zaskoczy nas mieszaniną różnych pór roku? Mijają kolejne tygodnie, lecz warto zatrzymać się i przypomnieć sobie o tym, co miało miejsce niedawno…

Najpiękniejsze wspomnienia to te, które dzielimy z innymi. Chwile, gdy jednoczymy się razem, by świętować ważne wydarzenia. Takim momentem było spotkanie jasełkowe zorganizowane 14 stycznia 2018 w Domu Kultury w Woli Batorskiej – połączone ze wspólnym kolędowaniem, w czasie którego uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka przygotowane pod kierownictwem pani Doroty Tomali oraz pani Marioli Grochot.
Przedstawienie, w którym wzięli udział uczniowie z różnych klas, przypomniało wszystkim historię narodzenia Jezusa – tak głęboko zakorzenioną w naszej tradycji i kulturze. Grę aktorską urozmaiciła prezentacja pełniąca rolę scenografii, a całość stanowiły dialogi przeplatane kolędami i pastorałkami.
W taki sposób powitaliśmy 2018 rok. Jaki będzie? To wielka tajemnica, ale niechaj przyniesie same piękne chwile, które potem zamienią się w miłe wspomnienia…
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

22 stycznia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy animatora z grupy „Zaelektryzowani” z Lublina, który wykorzystując elementy wykładu i doświadczenia zaprezentował uczestnikom spotkania niecodzienne eksperymenty fizyczno – chemiczne. W ramach spektaklu zostały przeprowadzone następujące doświadczenia: rura Bernoullego, lewitujące piłki, wpływ działania siły odśrodkowej, zabawy z helem, propanem, butanem, wodorem, płonąca dłoń.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, trzymały w emocjach podczas wykonywania eksperymentów, pobudzały do myślenia, pozwoliły na aktywny udział uczniów oraz rozbudziły wśród nich ciekawość z zakresu przyrody. Pokazały, że nauka poprzez naoczną obserwację jest jedną z najbardziej wartościowych metod przekazywania wiedzy.


Kliknij tu i zobacz:


Życzenia świąteczna

SZANOWNI PAŃSTWO!

Niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Państwa okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia.
Niech bliskość wyjątkowych osób dostarczy siły na podjęcie wyzwań Nowego Roku i mierzenia się ze wszystkim z czym przyjdzie się zmierzyć.
Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

Anna Gąsłowska

Kolejny raz Nasza Szkoła wśród najlepszych!

Jury VIII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” nagrodziło podjęte przez naszą szkołę działania w zakresie bezpieczeństwa na drodze przyznając nam tym razem pierwsze miejsce w gminie Niepołomice, powiecie wielickimV premiowane miejsce wśród 355 szkół podstawowych województwa małopolskiego zakwalifikowanych do konkursu. Uroczystość rozdania nagród na którą reprezentacja naszej szkoły została zaproszona odbyła się 13 grudnia 2017 r. w ICE KRAKÓW CONGRESS CENTRE.

Serdecznie gratulujemy!
wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom zaangażowanym w tegoroczną akcję a szczególnie jej koordynatorom p. Beacie Walczyk, p. Dorocie Tomali i p. Marioli Grochot


Kliknij tu i zobacz fotki z rozdania nagród


Świąteczne wydania gazetki szkolnej "Szkolne Wieści"

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - grudzień 2017


Święto Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”
– Święto Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej
Miękki, puchaty, z kokardką – to jedna z najbardziej lubianych przytulanek, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Święto sympatycznego misia postanowiliśmy uczcić także w naszej szkole.
27 listopada pluszowe misie opanowały bibliotekę szkolną. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia dzieciom z kl. I-III prezentacji multimedialnej na temat historii misia, dzieci zapoznały się z najbardziej znanymi bajkowymi niedźwiadkami. Następnie uczennice z klasy siódmej czytały najpiękniejsze fragmenty „Kubusia Puchatka”. Na koniec dzieci narysowały swojego ukochanego misia. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku – miodek i ciasteczka. Dzień ten był bardzo radosny i wyjątkowy, dziękujemy dzieciom za przybycie do biblioteki i wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.
Nauczyciele bibliotekarze
Kliknij tu i zobacz:


Muzealna lekcja patriotyzmu


W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 0 i klasy II ze swoimi wychowawcami p.p. Karoliną Puchałą i Marią Macieją uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzealnej pt. „Kto ty jesteś ? Polak mały!” organizowanej przez Muzeum Niepołomickie.
Zajęcia przeprowadzone były w komnatach zamkowych wśród galerii malarstwa i dostarczyły dodatkowej wiedzy historycznej. Uczniowie utrwalili wiadomości nt. powstania państwa polskiego, obejrzeli pouczający film o symbolach narodowych – fladze, godle i hymnie państwowym, wzięli również udział w krótkiej inscenizacji o Lechu, Czechu i Rusie. Mieli możliwość podziwiać dokumenty, i pieczęcie na których widniał orzeł z czasów piastowskich. Na koniec wykonali biało-czerwone okolicznościowe kotyliony.
Lekcja muzealna w doskonały sposób utrwaliła pojęcia i symbole tak ważne dla każdej Polki i Polaka.
W drodze na zajęcia, na trakcie królewskim uczniowie spotkali przebywającego w Niepołomicach kardynała Angelo Comastri - Wikariusza Generalnego Państwa Watykańskiego. Niecodzienny Gość z życzliwym uśmiechem wręczył każdemu pamiątkowy obrazek przedstawiający wizerunek papieża Jana Pawła II z relikwią wielkiego Polaka i Świętego.
Było to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
Karolina Puchała, Maria Macieja

Kliknij tu i zobacz:

Niezwykła lekcja przyrody

17 października 2017r. uczniowie z klasy 0 oraz z klasy II wybrali się na wycieczkę do Puszczy Niepołomickiej. Biorąc aktywnie udział w akcji „Odblaskowa Szkoła” oraz pragnąc wdrożyć uczniów do korzystania z elementów odblaskowych, promując jednocześnie wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym, cała grupa ubrana w kamizelki odblaskowe raźno ruszyła do lasu.
W pięknych okolicznościach przyrody najpierw odbyła się krótka powtórka z bezpieczeństwa w ruchu drogowym i właściwego zachowania się w lesie. Następnie uczniowie wyposażeni w lupy, kompasy, lornetki maszerowali ścieżką edukacyjną odkrywając tajemnice lasu – poszukując żołędzi, szyszek, grzybów, rozpoznając drzewa po liściach, korze i owocach. Podczas drogi wszyscy uważnie rozglądali się, aby zaobserwować poznane warstwy lasu oraz zmiany, które zaszły tam jesienią. Wytężali słuch, by usłyszeć odgłosy mieszkających w lesie zwierząt. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe i różnorodne odblaski, cały czas dobrze widoczni, uczniowie mieli niezwykłą okazję wykorzystać swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w praktyce.  
Wychowawcy klas Maria Macieja, Karolina Puchała
Kliknij tu i zobacz:


Uroczysta akademia z okazji "Święta Niepodległości"

Społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas czwartych pod kierunkiem swoich nauczycieli p. Justyny Bielec, p. Michała Golonki i p. Marioli Grochot przygotowali okolicznościową akademię wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zebrali się wyremontowanej sali gimnastycznej i z dużym zainteresowaniem wysłuchali przygotowany montaż słowno-muzyczny. 
Organizatorzy uroczystości
Kliknij tu i zobacz:


Konkurs "Dziecko też potrafi pomóc"

W dniach 9.10 – 27.10.2017r. w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” został zorganizowany szkolny konkurs biblioteczny „Dziecko też potrafi pomóc”. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej na podstawie przeczytanej książki „Mali Bohaterowie” B. Gawryluk. Uczniowie klas IIIA oraz IIIB z zaciekawieniem wysłuchali historie małych bohaterów – Przemka, Ady, Sandry, Marty, Karolinki, małego Damiana oraz dużego Damiana – którzy wiedzieli jak się zachować kiedy potrzebna była pomoc. Uratowali życie ludziom, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie. Młodszym dzieciom na zajęciach świetlicowych również czytano fragmenty książki, a przy okazji utrwalono numery alarmowe - 112 (ogólny), 997 (policja), 998 (straż pożarna), 999 (pogotowie). Ogółem, na konkurs wpłynęło 39 prac.
Komisja wyróżniła prace następujących osób: I miejsce – Natalia Stankiewicz – IA, II miejsce – Natalia Biernat – IIIA, III miejsce – Justyna Różeńska – IB.
Wyróżnienia otrzymali:Zuzanna Cieluch IIIA, Oliwia Sumara IIIB, Piotr Stopka IIIA, Katarzyna Porębska IIIB, Emilia Kosińska IIIA, Hanna Janusz IIIB, Dominika Kuźmicz IIIA, Justyna Maślaniec IIIB, Alicja Różeńska IIIB, Mikołaj Szewczyk IIIA  
Nauczyciel bibliotekarz Magdalena Kosińska
Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowy "Marsz trzeźwości"

27 października 2017 roku ośmioosobowa delegacja uczniów z klasy VII po raz drugi uczestniczyła w marszu trzeźwości, który odbył się ulicami miasta Niepołomice w ramach kampanii „No promil – no problem”.
Podczas marszu uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół nieśli białe balony, transparenty i plakaty, które promowały trzeźwość wśród kierowców. Działania te mają za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że na tego typu zachowania nigdy nie będzie społecznego przyzwolenia. 
Nauczyciel przyrody Grażyna Rosiak

Kliknij tu i zobacz:


Wygenerowano w sekund: 0.00
589,316 Unikalnych wizyt