Spotkanie on-line z Marcinem Koziołem!

Nie ma to jak lektura, którą omówi dla nas autor! Uczniowie z klasy 6a i 6b mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu autorskim on-line z Marcinem Koziołem - autorem książki "Skrzynia Władcy Piorunów", która w tym roku jest naszą lekturą uzupełniającą i od razu skradła serca większości szóstoklasistów. Spotkanie było fantastycznym przeżyciem. Miało charakter dynamiczny, obfitowało w wiele efektów! Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. A sam autor? Uczniowie byli zachwyceni! Wielu z nich stwierdziło, że było to najlepsze spotkanie, na którym byli!

Justyna Bielec Magdalena Kosińska

"Kuźnia literatury" odcinek 8

Trochę sportu nie zaszkodzi - nawet przy czytaniu! Dziś w "Kuźni literatury" spotkanie z p. Mateuszem i pewnym chłopcem, którego już trochę znacie!

"Kuźnia literatury" odcinek 7

Ciekawe co macie dzisiaj na obiad? Jeśli racuchy lub naleśniki, to uważajcie!Przed Wami już siódmy odcinek „Kuźni literatury”, w którym spotkacie się z p. Andrzejem i usłyszycie, jakie są sposoby na... zaimponowanie swojej sympatii.

"Kuźnia literatury" odcinek 6

Szczypta matematyki, garść literatury i spotkanie z pewnym zabawnym bohaterem, z którego historią zapozna Was nasza p. Dyrektor.🍀
Zapraszamy do „Kuźni literatury” i prezentujemy odpowiedzi do zadan!

"Kuźnia literatury" odcinek 5

Pełni wiosennej mocy i energii zapraszamy na kolejny odcinek "Kuźni literatury", w którym spotkacie się z p. Agatą! Zapraszamy także do kosmicznej galerii prac uczniowskich!

"Kuźnia literatury" odcinek 4

Ach, ta miłość! Kolejny odcinek "Kuźni literatury", w którym spotkacie się z p. Magdaleną i zobaczycie, ile można zrobić, kiedy człowiek jest zakochany! Kolejka, ślimaki i miłość? Poniżej także odpowiedzi i zadanie twórcze!

Koordynatorzy "Kuźni literatury"

Samorządowy Konkurs Muzyczny on-line "Co mi w duszy gra?"

Z wielką radością i dobrym humorem informujemy, odbył się I Samorządowy Konkurs Muzyczny on-line "Co mi w duszy gra?" . W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów z klas: IV, VI, VII. Kon kurs trwał 1,5 godziny i składał się z dwóch rund i zadania dodatkowego.
Uczestnicy spisali się na medal!
I miejsce - Julia Wąs klasa VII c
II miejsce - Monika Bachórz VIa
III miejsce (ex aequo)- Nikola Borowska (IVb), Amelia Cichoń (IVb), Oliwia Sumara (VIb), Julia Kowal (VIIb), Milena Przepióra (VIIa)
Zdobywczynie I, II, III miejsca otrzymają nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu - dyplomy, pochwały do dziennika i... niespodziankę!
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i rewelacyjne poprowadzenie konkursu - Michałowi Słoninie oraz Michałowi Walczykowi.

Opiekunowie SU: Justyna Bielec Magdalena Kosińska
Samorząd uczniowski: Michał Walczyk, Michał Słonina, Zuzanna Gądek-Dziki, Jakub Sieradzki.

Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena on-line!

25 marca 2021 r. w klasie 6b był dniem szczególnym, ponieważ na lekcję języka polskiego on-line założyliśmy specjalne stroje! Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji Marlenki na temat "Hobbita". Dlaczego Marlenka?To nasza klasowa znawczyni twórczości Tolkiena, a w tym dniu przypadał właśnie dzień poświęcony temu jednemu z najbardziej znanych brytyjskich pisarzy. Po przypomnieniu wiadomości z lektury, wykonaliśmy quiz i odczytaliśmy jeden z najbardziej charakterystycznych fragmentów powieści dotyczący zagadek Golluma. Było wesoło i twórczo.
Twórczość Tolkiena inspiruje w każdym wieku!

Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę aby nadchodzące Święta Wielkiej Nocy upłynęły w zdrowiu, spokoju i radości, a w Państwa domach nie zabrakło miłości i wzajemnego zrozumienia.
Życzę również wspaniałych duchowych przeżyć w gronie rodziny, radości w sercach, sił w pokonywaniu codziennych trudności, wytrwałości i nadziei na lepsze jutro.
Anna Gąsłowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa
w Woli Batorskiej wraz z całą Społecznością szkolną

Światowy Dzień Wody

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Problem kurczących się zasobów tego surowca od lat jest jedną z największych bolączek światowych organizacji, które nawołują do oszczędzania i gromadzenia wody. Nad zatrzymaniem każdej jej kropli wody pracują także uczniowie Naszej szkoły włączając się w akcję „Kropelka do kropelki”.
A oto efekty współpracy uczniów w postaci zdjęć.
Kinga Marciniak-Czupryna

"Kuźnia literatury" odcinek 3

Fryzjer, łódź podwodna i mama? Zobaczcie, co przeżyje główny bohater! Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka "Kuźni literatury" i prezentacji podsumowującej działania uczniów.