Podsumowanie akcji MEN: #RazemNaŚwięta

Drodzy Uczniowie!
Styczeń powitał nas feriami, więc pora na podsumowanie grudniowych działań. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który zaprezentuje działania szkoły w ramach akcji MEN #RazemNaŚwieta. Dziękujemy za zaangażowanie i z radością wspominamy tamte chwile. Podsumowanie samorządowego "Kalendarza zadaniowego" w kolejnym filmiku już niebawem.
Justyna Bielec

Życzenia świąteczne i noworoczne

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas przepełniony radością, miłością i ciepłą atmosferą.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku
Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi składają najserdeczniejsze życzenia

MAMY LAUREATA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK"

MAMY LAUREATA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”
Zmagania o tytuł najlepszego przyrodnika na arenie całej Polski dobiegły końca. Laureatem II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych został MICHAŁ SŁONINA, uczeń klasy 7.
Uczestnicy tego konkursu przeprowadzali doświadczenia oraz rozwiązywali zadania związane z takimi dziedzinami nauki jak: biologia, geografia, chemia oraz fizyka.
W naszej szkole najwyższe wyniki na poszczególnych poziomach, uzyskali również:
  • Poziom kl. 4- JUSTYNA RÓŻEŃSKA
  • Poziom kl. 5- ZUZANNA DOMAGAŁA
  • Poziom kl.6 – HUBERT BOŻEK
  • Poziom kl.8 – BARTOSZ MAJ
Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom bardzo mocno gratulujemy i życzymy dalszych naukowych odkryć i sukcesów.
Kinga Marciniak-Czupryna

Świąteczna Skrzynka Życzeń

Szanowni Nauczyciele!
Drogie Dzieci!

Przed nami świąteczny czas - inny niż zwykle.
W tym roku nie spotykamy się w szkole, więc musimy zrobić wszystko, aby poczuć magię tych świąt także w środowisku, które jest dla nas wszystkich drugim domem.
Świetlica szkolna oraz Samorząd Uczniowski zapraszają do wzięcia udziału w zabawie: "Prześlij życzenia dla kolegów i nauczycieli" Stwórz świąteczną kartkę lub napisz życzenia, a następnie zrób zdjęcie i prześlij na adres:     danuta_dudek-wilk@spwb.pl
Na życzenia czekamy do 18 grudnia.
Odkryjmy magię świąt!
Danuta Dudek-Wilk nauczyciel świetlicy

Mikołajowe wyzwanie!

Pomocy!
Święty Mikołaj zostawił wczoraj specjalne zadanie! Wie, że w szkole są sami wytrwali uczniowie, nauczyciele i rodzice, dlatego przekazał Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami specjalną misję.
Zapraszamy do wykonywania poszczególnych zadań kalendarza, przysyłanie relacji w postaci np. zdjęć lub filmów i... świetnej zabawy!
Główne hasła kalendarza to: pomoc, przyjaźń, świat i działanie.
Startujemy od dziś! Klikamy na kwadraty i odczytujemy zadanie do wykonania. Szczególnie ważne są zadania, które mają dłuższy termin wykonania. No to do dzieła! Czy ktoś wytrwa i wykona tyle zadań. W akcji może wziąć udział każdy od lat 0-100!

Kliknij tu aby otworzyć: Kalendarz działań

Samorząd Uczniowski, Opiekunowie

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszam na spotkania Wychowawców z Rodzicami, które odbędą się w środę 2.12.2020 r. o godz:
  • 17.30 dla klas 1-3
  • 18.30 dla klas 4-8
W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną spotkania będą organizowane w formie on-line.
Link do spotkania przekażą wychowawcy klas.

Lekcja patriotyzmu on-line w klasie 3a

Zobacz jak najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Narodowe Święto Niepodległości
Danuta Dudek-Wilk

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Drodzy Uczniowie!
Ktoś kiedyś powiedział, że "kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, rozwijanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa" Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji złożonej ze zdjęć, piosenek, wiersza i... konstrukcji przedmiotowo-ubraniowych w kolorze niebieskim. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i nadesłali swoje prace Wasza kreatywność nie ma granic! Ciąg dalszy nastąpi, bo wiemy, że niektórzy szykują weekendowe pieczenie niebieskich smakołyków.

Gratulacje

Z radością informujemy, że uczennica klasy VIIa, Julia Brzezińska, zakwalifikowała się do etapu rejonowego w Małopolskim Konkursie Kuratoryjnym z Języka Polskiego. Etap rejonowy odbędzie się w styczniu. Jednocześnie gratulujemy pozostałym uczestnikom etapu szkolnego zadowalających wyników. Życzymy wiary we własne możliwości oraz dalszych działań związanych z uczestnictwem w konkursach - inspiracji w literaturze, która dodaje skrzydeł!
Za Julię mocno trzymamy kciuki!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego

UWAGA! KONKURS

Ojczyzna to dom, rodzina, wartości. To historia i przyroda, która otula nas swoim wdziękiem... To biel, czerwień i my.
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości i w związku tym Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców zapraszają do wzięcia udziału w konkursie szkolnym, którego celem jest promowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie kreatywności uczniów.
Temat konkursu: Piękna nasza Polska cała!
Regulamin:
  • konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów i rozegrany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 i klasy 4-8
  • każdy uczestnik przygotowuje tylko jedną pracę plastyczną - technika dowolna
  • zdjęcia prac konkursowych można wysyłać do 20 listopada (należy je podpisać).
Pokażmy za co kochamy nasz kraj!
zdjęcia wysyłamy na adres: polskijestok2@gmail.com
Termin: 20 listopada 2020 r.
Rada Rodziców Samorząd Uczniowski

Mamy podium!

Brawo!
Uczennica naszej szkoły Amelka Wilk została laureatem III miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo – Planeta w kategorii „Młodzik” w roku szkolnym 2020/2021.
Konkurs dotyczył wiedzy z zakresu: Geografia Polski - „Pojezierza i niziny Polski”.
Gratulujemy Amelce tak wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Grażyna Rosiak - nauczyciel geografii