Konkurs recytatorski - finaliści etapu szkolnego

25 lutego w naszej szkole odbył się I etap Konkursu Recytatorskiego. Finalistami konkursu i reprezentantami naszej szkoły w etapie gminnym są uczniowie : Mateusz Kosiński kl. Ia, Wiktoria Szewczyk kl. Ib, Nikola Kącka kl. Ib, Oliwia Hyrc kl. II.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach.
Opiekunowie: Renata Marszałek, Dorota Tomala.

Kliknij tu i zobacz fotki z eliminacji szkolnych

Wysokie wyniki naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny

W roku szkolnym 2012/2013 21 uczniów z klas III-VI przystąpiło do kolejnej edycji Alfika Humanistycznego. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka polskiego Marzena Solarz i Michał Golonka.
Siedmioro spośród biorących udział w konkursie uzyskało bardzo wysokie wyniki. Są to:
  • Maciej Oszajec z klasy III, który zdobył 137,5p. na 150 możliwych i zajął 12 miejsce w województwie,
  • Alicja Warecka z klasy Va - 127,25p., 9 miejsce w województwie,
  • Marta Szewczyk - 123,75p.,
  • Daniel Krzyżak - 115p.,
  • Natalia Pietrzak - 107,5p.,
  • Monika Mirek - 107p.,
  • Aniela Kołakowska - 104,5p.
Wszystkie wymienione wyżej osoby otrzymają dyplomy i nagrody książkowe podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie z Rodzicami

Dn. 11.01.2013r. (piątek) odbędą sią spotkania Rodziców z Dyrektorem Szkoły i z Wychowawcami celem przedstawienia i omówienia wyników poszczególnych uczniów i szkoły po zakończeniu I semestru w roku szkolnym 2012/13:
  • godz. 17.00 - 17.30 spotkanie z Dyrektorem Szkoły
  • godz. 17.30 - 18.30 spotkanie z Wychowawcami klas I - VI
Serdecznie zapraszam!

Jasełka 2012

Grudzień każdego roku to wspaniały czas. Wszyscy przygotowujemy się do najpiękniejszych w roku Świąt Bożego Narodzenia. Każdego roku szkolna grupa teatralna pod opieką nauczycieli p. Doroty Tomali i p. Marioli Grochot przygotowuje przedstawienie jasełkowe. Tegoroczny spektakl został zorganizowany w bardziej współczesnej konwencji z użyciem światła, dźwięku i multimediów.

Kliknij tu i zobacz fotki z tego miłego spotkania

Przedświąteczne spotkanie na świetlicy szkolnej

Członkowie szkolnej grupy teatralnej oraz uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicy szkolnej zorganizowali przedświąteczne spotkanie, na którym przedstawili krótki okolicznościowy program artystyczny. Na spotkanie zostali zaproszeni opiekunowie: grupy teatralnej p. Mariola Grochot, świetlicy szkolnej p. Maja Macieja, ks. Marcin Rozmus oraz Dyrektor Szkoły p. Anna Gąsłowska

Kliknij tu i zobacz fotki z tego miłego spotkania

Akcja "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" 2012

Nasza szkoła od wielu lat włącza się do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, której inicjatorem jest Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczne Klub Gaja.
W bieżącym roku szkolnym zbiórkę surowców wtórnych rozpoczęliśmy w listopadzie 2012 roku. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców zebraliśmy łącznie 1600 kg makulatury i 30 kg puszek, za które otrzymaliśmy 496 zł. Na konto Klubu Gaja przekazaliśmy 100 zł. W ten sposób mogliśmy po raz kolejny wziąć udział w interwencji, pomocy i ratowaniu koni.

Kliknij tu i zobacz fotki z tej akcji

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i samych szczęśliwych dni w Nowym 2013 Roku dla Dyrekcji szkoły, Koleżanek i Kolegów nauczycieli, Pań i Pana z administracji oraz wszystkich Uczniów i Sympatyków naszej szkoły

życzy administrator strony Andrzej Gąsłowski.

Dzień 21 grudnia 2012 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu uczniowie uczestniczą w klasowych spotkaniach wigilijnych  i w przedstawieniu jasełkowym.

Szczegółowa organizacja dnia:
-   8.00 - 12.30 - zajęcia w świetlicy szkolnej
- 12.30 - 13.30 - klasowe spotkania wigilijne
- 13.30 - 14.00 - wspólne kolędowanie
- 14.00 - 15.30 - Jasełka szkolne.

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Jednocześnie informuję, że przerwa świąteczna w zajęciach dydaktycznych trwa do 2 stycznia 2013 r. włącznie.

Odblaskowe zajęcia czytelnicze

Jesień jest dobrą porą na zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa dzieci rozpoczynających naukę w najmłodszych klasach.
 Biblioteka szkolna w Woli Batorskiej także postanowiła się włączyć do akcji „Odblaskowa Szkoła” poprzez zorganizowanie „odblaskowych zajęć czytelniczych”. Dzieciom w wieku sześciu-ośmiu lat najłatwiej jest zaszczepić wzorce, którym być może będą hołdować przez całe swoje życie. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady ruchu drogowego: na drodze, na chodniku, na ścieżce rowerowej, kształtować w nich bezpieczne nawyki, takie jak wkładanie kasku na rower czy noszenie odblasków na ulicy. We wzmacnianiu wspomnianych aktywów może pomóc odpowiednio dobrana lektura.
Przeprowadzone zajęcia czytelnicze uświadamiały dzieciom, jakie sytuacje i zachowania mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Dzień Otwarty dla Rodziców

Dn. 11.12.2012r. (wtorek) zapraszam na Dzień Otwarty dla Rodziców.
Wszyscy nauczyciele uczący w szkole będą do Państwa dyspozycji w godz. 16.30 - 17.30

Serdecznie zapraszam!

Żywa lekcja przyrody - węże

28 listopada 2012 roku uczniowie klas od I do VI brali udział w żywej lekcji przyrody, która dotyczyła spotkania z wężami. W naszej szkole gościli: boa tęczowy o imieniu Julek-kulek, węże królewskie Jasio i Stasio, pyton królewski o imieniu Marcel oraz 10- letnia, ważąca 7 kg boa dusiciel o imieniu Karolinka oraz pyton tygrysi.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tego spotkania