Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

XII Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny został rozstrzygnięty


Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny, tym razem pod hasłem Cztery Pory Roku Piórem i Pędzlem Malowane, już po raz dwunasty został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych uczących w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej. Głównym celem konkursu jest ukazanie piękna zmieniającej się przyrody w twórczości literackiej i plastycznej uczniów. Konkurs, tak jak co roku, złożony był się z dwóch niezależnych od siebie części - literackiej i plastycznej.W części literackiej wzięli udział uczniowie klas IV– VII, którzy za zadanie mieli ułożyć wiersz składający się co najmniej z czterech zwrotek związanych tematycznie z każdą z pór roku .Temat części plastycznej przeznaczonej dla klas I-VII brzmiał: Zwiastuny ulubionej pory roku. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką na kartce formatu A4. W rywalizacji wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród zwycięzcom konkursu odbyła się dnia 24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Panu Romanowi Ptakowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice za objęcie honorowego patronatu nad konkursem.
Marzena Solarz, Michał Golonka
Kliknij tu i zobacz

Rowerowo i narodowo

Ach, ten maj! Cudowny, bo… rowerowy! Kiedy ulice Woli Batorskiej zostały opanowane przez dwukołowe pojazdy, na których możemy oglądać promiennych uczniów i radosnych nauczycieli, to może znaczyć tylko jedno: włączamy się w kampanie w 100%. Nie obce nam w tym miesiącu rowery, hulajnogi, rolki. Nie tylko dbamy o swoje zdrowie, ale i pamiętamy o wspólnych priorytetach na rok 2017/2018, a mianowicie – o uczczeniu zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
By połączyć jedno i drugie, w środę postanowiliśmy, by rowerowej akcji towarzyszył określony strój. Padło na dwa kolory, które w szczególny sposób świadczą o naszej tożsamości. I tak bezdyskusyjnie wygrały: biel i czerwień!
Zapraszamy do fotorelacji z Dnia w bieli i czerwieni. Wszyscy spisali się na medal! a szczególnie Uczniowie klasy „0” wraz z wychowawczynią – panią Karoliną Puchałą
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Klasa IVd zrealizowała projekt "Dziękujemy Ci Polsko!"

Uczniowie klasy IVd w czasie lekcji z wychowawcą realizowali projekt z okazji 100 letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości „Dziękujemy Ci Polsko!”. Powodem realizacji projektu było kilka bardzo ważnych dla każdego Polaka majowych świąt - 1 maja – rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja – Święta Flagi oraz 3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Celem projektu była popularyzacja wierszy narodowych, uwrażliwianie na piękno naszej Ojczyzny, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury żywego słowa, rozwijanie umiejętności recytatorskich oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie bardzo pięknie recytowali najpiękniejsze wiersze o naszej Ojczyźnie, wspominali najmilsze chwile spędzone razem w szkole od klasy I. Przynieśli pamiątkowe fotografie oraz sporządzili wspólnie klasową gazetkę, w której podziękowali za życie w naszej wolnej Ojczyźnie, za lekcje z komputerem, ze zabawy taneczne, za wyjazdy na zielone szkoły, za lekcje na łonie przyrody, za bezpieczną drogę do szkoły, za wizytę w sejmie …
Nie zabrakło też miejsca na pieśni patriotyczne, które uczniowie z dumą i powagą pięknie zaśpiewali.
Beata Walczyk wychowawca klasy
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Eksperci od przyrody!

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Przyrodniczy” wzięło udział 39 reprezentantów z klas od IV do VII. Największą wiedzą przyrodniczą i wysokimi wynikami mogą poszczycić się następujący uczniowie: Wiktoria Szewczyk - Dyplom Laureata, Lena German, Oliwia Hyrc, Karol Henke, Natalia Krzyżak, Jan Radzik - Dyplomy Wyróżnienia.
Naszym laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody

Mamy kolejny sukces! Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GEO - PLANETA rozstrzygnięty!

Piękna nasza Polska cała...To popularne zdanie znane jest niemal każdemu. Wielu z nas wie wiele na temat kraju, w którym mieszka, ale są tacy, którzy wiedzą najwięcej! Nie są to ogólnikowe hasła, lecz konkretna wiedza, którą trzeba gruntownie przyswoić i zapamiętać.
To właśnie do tej drugiej grupy zaliczają się reprezentanci naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo wysoki wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO – PLANETA, w kategorii „Młodzik”. Takimi wiadomościami może się pochwalić: uczennica klasy VI – Gabriela Stachowiak , która zajęła II miejsce w konkursie oraz Jan Radzik – uczeń klasy VI, który uzyskał bardzo wysoki wynik.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody

Spotkanie w realu, czyli o życiu "na niby"

Relacje międzyludzkie są w dzisiejszych czasach skarbem, który trzeba strzec i pielęgnować. Czyha na nie ktoś, kto coraz częściej panuje nad jednostką ludzką. To Szanowny Pan Internet – pierwszorzędny pomocnik, wuj „dobra rada”, ale i dręczyciel – pochłaniacz czasu i ktoś, kto stawia na wygodę, pomocnik – bo chce wiele zrobić za nas.
O relacjach prawdziwych i tych „na niby” mogliśmy się dowiedzieć uczestnicząc w przedstawieniu edukacyjno-profilaktycznym w wykonaniu Pana Piotra Ślęzaka z Interwencji Artystycznej ALPMIM z Krakowa, zatytułowanym Spotkanie w realu. Była to sztuka niecodzienna, ponieważ istotę przedstawienia stanowił tzw. teatr przedmiotu. Spektakl poruszał problem cyberprzemocy i życia w tzw. wirtualnym świecie. 
Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tego wydarzenia

Akcja "Rowerowy maj" rozpoczęta!

Z wielkim zapałem uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”, której głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia. Akcja rozpoczęła się dnia 7 maja 2018 r. uroczystym apelem z udziałem całej społeczności szkolnej. Gośćmi specjalnymi byli policjanci, którzy przypomnieli zebranym o niezbędnych elementach wyposażenia każdego roweru oraz o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym.
Koordynatorkami akcji w naszej placówce są panie: Karolina Puchała, Agata Zawadzka, Mariola Grochot.

Trzymamy kciuki za naszych Uczniów!
Kliknij tu i zobacz:
  • fotki z tego wydarzenia

Powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 27 kwietnia 2018 r. na terenie Solnego Miasta oraz miasteczka rowerowego przy ulicy Jedynaka w Wieliczce odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W eliminacjach uczestniczyło 12 drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 zespołów gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego. W ramach zawodów uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz doskonałym opanowaniem jazdy rowerem na wytyczonym odcinku miasteczka rowerowego wyposażonego w znaki pionowe i poziome oraz sygnalizację świetlną. Tym samym uczniowie mieli wykazać się praktyczną znajomością zasad ruchu drogowego.
Drużyna naszej szkoły w składzie: Szewczyk Wiktoria, Chytkowska Anna, Sekunda Kacper i Trzepla Karol zdobyła wysokie IV miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Andrzej Gąsłowski nauczyciel techniki, opiekun drużyny
Kliknij tu i zobacz:

Cyberprzemoc i inne zagrożenia

Wszechobecny dostęp do Internetu jest nie tylko domeną XXI wieku, ale i znakiem rozpoznawczym młodego pokolenia. Ludzie młodzi, nie bacząc na szkodliwość niektórych przekazów płynących wprost z witryn internetowych skłonni są do kopiowania różnego rodzaju zachowań.
Demoralizacja – to pojęcie, które dotyczy dziś nie tylko świata rzeczywistego, ale i wirtualnego, gdzie coraz częściej mnożą się zachowania określane mianem cyberprzemocy.
Uczniowie klas od V-VII uczestniczyli w spotkaniu przygotowanym przez Powiatową Komendę Policji w Wieliczce, które dotyczyło tej tematyki i odpowiedzialności karnej nieletnich Nie tylko cyberprzemoc była tematem tego spotkania. W drugiej części prelegenci przybliżyli temat demoralizacji wśród młodzieży, której przejawami są np.: palenie tytoniu, picie alkoholu, wulgaryzmy, przemoc fizyczna i słowna, wymuszenia, wandalizm, narkomania, lekceważenie obowiązku szkolnego itp.
To spotkanie było ważnym elementem profilaktyki wśród uczniów, uświadomiło zebranym, że należy mieć świadomość konsekwencji swoich czynów.
Grażyna Rosiak nauczyciel przyrody

Wiosenny pokaz mody, czyli nasza recepta na doskonałą zabawę

Jest taki dzień, kiedy radość widać na każdym kroku. Dzień, który napawa optymizmem i pogodą ducha. Każdy czeka na niego z utęsknieniem. Ale co jeśli nie przychodzi, mimo że data w kalendarzu wyraźnie na niego wskazuje? Zima tego roku ewidentnie nie pozwoliła nam o sobie zapomnieć. Aby ją pożegnać i należycie powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami wymyślił niezawodny sposób, który sprawił, że zarówno w naszych sercach, jak i na zewnątrz nastąpił nagły wzrost temperatury.
W szkole odbył się wielki wiosenny pokaz mody, który został poprowadzony przez samorząd uczniowski pod okiem swoich opiekunów. Zaprezentowano najróżniejsze kreacje, które pogrupowane zostały w kilka kategorii – modę „zawodową”, sportową, ekologiczną, szkolną i rodzinną. Wśród poszczególnych grup, osoby chętne przebrały się za przedstawicieli różnych zawodów, rodziców z małym dzieckiem, sportowców, cheerleaderki lub kibiców. Dumnie prezentowali swoje stroje uczniowie z niezliczoną ilością ściągawek i ci, którzy wybrali modę ekologiczną. Nie zabrakło także stylizacji typowo wiosennej, która najpełniej dała się zauważyć w strojach zwiastujących tę najpiękniejszą porę roku. W całej zabawie uczestniczyli także nauczyciele, którzy - w kapeluszach na głowach - zaprezentowali swoje przebrania w rytm radosnej muzyki. To był niezapomniany dzień. Uśmiechy na ustach uczniów i tysiące pozytywnych komentarzy tylko utwierdziły w przekonaniu, że razem możemy się świetnie bawić. Jak to było? Muzyka łączy pokolenia? Do tego śmiało można dodać, że wspólne akcje także!
Justyna Bielec nauczyciel języka polskiego
Kliknij tu i zobacz:

Świąteczne wydania gazetki szkolnej "Szkolne Wieści"

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - marzec 2018


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,086,722 Unikalnych wizyt