Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/umniep01/public_html/domains/niepolomice.eu/public_html/szkolawb/maincore.php on line 39
Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News

Sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Uczennice naszej szkoły Nikola Borowska kl. IIb i Alicja Różeńska kl. IVb zdobyły wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Domu Kultury w Woli Batorskiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Niech Wasz talent rozkwita!!


Łowimy talenty

Przepis na sukces? Kilka kilogramów pasji z dodatkiem talentu i zaangażowania!
Mamy kolejny powód do dumy! Uczeń naszej szkoły – Mikołaj Szewczyk (IVa) - został drużynowym Wicemistrzem Polski juniorów w konkurencji modeli szybowców halonowych F1 oraz zdobył II miejsce w kategorii wiekowej młodzików w ogólnopolskich zawodach modeli szybowców halonowych F1 o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli w Bochni!
Ta wspaniała wiadomość dotarła do nas już przed feriami, teraz z dumą dzielimy się nią z Państwem! Brawo!
Justyna Bielec

Ogólnopolski Konkurs "ALFIK HUMANISTYCZNY" rozstrzygnięty!

Dnia 12 grudnia 2018r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny”. Tym razem padł rekord, ponieważ w zmaganiach konkursowych uczestniczyło aż 50 osób. Byli to uczniowie klas III-VIII. Trzynaścioro z nich osiągnęło wysokie wyniki (powyżej 100p.na 150 możliwych). Najwyższą lokatę zdobyła uczennica klasy VIII Oliwia Hyrc - 133,75p. (dziewiąte miejsce w województwie). Na uznanie zasługują również uczniowie Magdalena Macieja z klasy VIII, która uzyskała 131,25p. oraz Hubert Bożek z klasy IVb z wynikiem 127,5p. Osoby te otrzymają nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Osobom, które osiągnęły wysokie wyniki, składam serdeczne gratulacje, a wszystkich zapraszam do udziału w konkursie w następnym roku szkolnym.
Szkolny Organizator Konkursu
Marzena Solarz

Podsumowanie kampanii "No promil - no problem"

Profilaktyka jest ważnym krokiem zapobiegania wszelkim niepożądanym zjawiskom, z jakimi boryka się współczesność, dlatego też nasza placówka - już po raz kolejny – wzięła udział w kampanii społecznej „No promil-no problem”, której celem jest edukacja na temat wpływu środków psychoaktywnych na organizm człowieka, a także podkreślenie braku społecznego przyzwolenia dla nietrzeźwych kierowców.
W czasie trwania XI edycji kampanii, podjęliśmy szereg działań profilaktycznych w tym zakresie, a należały do nich m.in.: „Marsz trzeźwości”, udział SU w szkoleniu na temat szkodliwości środków psychoaktywnych, broszura edukacyjna dla rodziców i konkursy, które zaowocowały sukcesami!
Serdecznie gratulujemy Janowi Radzikowi, który zajął II miejsce w konkursie multimedialnym oraz Gabrieli Stachowiak (III miejsce w konkursie literackim), którzy swoją postawą i zaangażowaniem w kampanię pokazali, że chcieć, to móc!
Grażyna Rosiak
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Życzenia świąteczne i noworoczne

SZANOWNI PAŃSTWO!

Niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Państwa okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia.
Niech bliskość wyjątkowych osób dostarczy siły na podjęcie wyzwań Nowego Roku i mierzenia się ze wszystkim z czym przyjdzie się zmierzyć.
Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019!!!

Anna Gąsłowska

Nasza szkoła zwycięzcą konkursu "Odblaskowa Szkoła" w powiecie wielickim i w gminie Niepołomice!

Radość, duma i spełnienie – to uczucia, które doskonale odzwierciedlają nastroje, jakie da się zaobserwować w naszej szkole. Przyczyną takiego stanu rzeczy i euforii, która wkradła się w serca całej społeczności jest oficjalne ogłoszenie wyników konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego podstawowym celem jest promocja bezpieczeństwa. Nasza szkoła – po raz kolejny – spisała się na medal! Zdobyliśmy I miejsce w powiecie wielickim, I miejsce w gminie Niepołomice oraz zaszczytne – V miejsce w Małopolsce! Cieszymy się, ponieważ do konkursu przystąpiło aż 340 szkół, dlatego wygrana, to budujące uznane dla naszych działań, które utwierdziło nas w przekonaniu, że trud i wysiłek uczniów, rodziców i nauczycieli włożony w owe przedsięwzięcie znalazł swe odzwierciedlenie w wyniku szkoły. Ciesząc się z sukcesu, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji zamierzeń konkursowych. Bezpieczeństwo jest sprawą najważniejszą, dlatego należy je promować na wszelkie sposoby..
Justyna Bielec

UWAGA! Świąteczne wydanie gazetki "Szkolne wieści"

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - grudzień 2018


"Pamiętam i nigdy nie zapomnę" - uroczysta wieczornica z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Jeszcze brzmi w uszach muzyka, jeszcze poezja wypełniająca nasze serca, woła do nas przywołując te jakże uroczyste chwile… 9 listopada 2018 roku był dla społeczności naszej Szkoły dniem szczególnym. Już od samego rana rozpoczęły się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które zapoczątkowała wizyta długo wyczekiwanych gości. Ułani…W słowach radosnej pieśni przybywają pod okienko, więc i u nas nie mogło być inaczej. Kiedy zegary wskazały godzinę 11.11 wszyscy zebrali się na przyszkolnym placu, by wspólnie odśpiewać cztery strofy „Mazurka Dąbrowskiego”, ponieważ włączyliśmy się w akcję zwaną „Rekordem dla Niepodległej”.
Uwieńczeniem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była uroczystość, która zjednoczyła społeczność nauczycieli, rodziców, uczniów, a także zaproszonych gości i odbyła się o godzinie 16.00 w tym samym dniu. Przygaszone światło, świece, portret Wincentego Witosa wyeksponowany tak, by „Ojciec Niepodległości” spoglądał na wszystkich w dumie - zaznaczając swoją rolę. Na dekoracji napis: „Pamiętam i nigdy nie zapomnę skąd pochodzę i jaką mam historię”, który – bez dodatkowych wyjaśnień - wskazuje na pamięć, która jest obowiązkiem każdego.
Akademia rozpoczęła się od montażu słowno-muzycznego z elementami tańca przygotowanego przez uczniów, a całość uświetnił występ chóru PRO-ARTE pod przewodnictwem pani Aleksandry Polak, z komentarzem słownym pana Janusza Rojka, a także panie z „Koła Gospodyń Wiejskich” z Batorskiej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie i rodzice. Wydarzenie pokazało, że miłość do Ojczyzny można wyrażać na wiele sposobów, a jedność która zrzesza pokolenia jest szczególnie ważna.
Dziękujemy za pomoc tym, którzy pomogli w przygotowaniu obchodów, a także panu Arturowi Mrozowskiemu za piękne uwiecznienie tych chwil w postaci zdjęć i filmów.
Justyna Bielec
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tej uroczystości

Konkurs świetlicowy "Z pieśnią do wolności"

Patriotyzm jest jedną z najważniejszych postaw obywatelskich a śpiewanie pieśni legionowych, żołnierskich, harcerskich dzięki tekstom i melodii kiedyś miało budzić ducha do walki a dziś stanowi ważny element dziedzictwa narodowego. Wpisując się w obchody stulecia Niepodległej świetlica szkolna zorganizowała 15 listopada 2018 roku III Konkurs Pieśni Patriotycznej podczas którego dzieci dały piękny wyraz swojej miłości do ojczyzny poprzez śpiew. W konkursie wzięło udział 23 uczniów uczęszczających na świetlicę. Zaprezentowane pieśni patriotyczne śpiewane były solo i w grupach, z akompaniamentem lub acapella. Bardzo cieszy fakt, iż uczniowie z tak wielką chęcią i zaangażowaniem już na zajęciach świetlicowych – przygotowując się do konkursu śpiewali pieśni patriotyczne. Okazuje się, że dzisiejsi uczniowie doskonale znają tekst i rozumieją sens melodii, które zajmują szczególne miejsce w historii naszego narodu. Repertuar zachwycił wszystkich obecnych na konkursie a uczestnicy wykonywali swoje pieśni z ogromnym zaangażowaniem oraz emocjami, którym czasem towarzyszyła niewielka trema. Za swój występ mali artyści otrzymali od zgromadzonej publiczności i rodziców duże brawa, a od Dyrektor Szkoły pani Anny Gąsłowskiej pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. W tym roku jury, w którym zasiedli wicedyrektor Maciej Kowanec, nauczyciel języka polskiego Justyna Bielec i nauczyciel muzyki Mariola Grochot.
Magdalena Kosińska, Maria Grabowska, Katarzyna Kaźmierczak, Danuta Dudek-Wilk
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Na tropie zagadek dotyczących niskiej emisji, czyli jak znaleźliśmy się na podium!

Gry terenowe to jeden z popularnych ostatnio sposobów nauki poprzez świetną zabawę. Rozwijają kreatywność, pobudzają do działania, a także są świetnym sposobem na integrację w grupie. Znając zalety tej modnej metody, nie mogliśmy nie wziąć udziału w pierwszej edycji Ekologicznej gry terenowej, zorganizowanej w ramach Projektu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Niepołomice. Grupa uczniów reprezentujących naszą szkołę udała się do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa, by uczestniczyć w zmaganiach dotyczących czystości powietrza. Zadanie wymagało sprytu, współpracy i wiedzy, ponieważ gracze musieli rozszyfrować zagadki ukryte w różnych częściach miasta. Liczyły się spostrzegawczość oraz orientacja w terenie, jednak czynnikiem decydującym był czas, w jakim trasa została pokonana. Oprócz doskonałej zabawy i wiedzy, która była wynikową zdobytych wcześniej wiadomości udało nam się zdobyć zaszczytne III miejsce!
Gra pokazała, że w grupie nie tylko siła, ale i talent mierzony współpracą i zaangażowaniem!
Grażyna Rosiak
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z wręczenia nagród

Pierwsza pomoc to ważne!

Bezpieczeństwo i zdrowie to sprawy priorytetowe, dlatego w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia przez pielęgniarkę szkolną z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach „Odblaskowej szkoły”. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy VI, którzy po obejrzeniu filmu instruktażowego pt.: „Czy potrafisz ratować życie” rozpoczęli praktyczne działania dzieląc się wiedzą i umiejętnościami z uczniami klasy Ib. Warsztaty obejmowały pokaz jak należy zachować się w czasie wypadku, jak prawidłowo wezwać pomoc, a także działania praktyczne. Pierwszoklasiści uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i realizować tzw. bezpieczną pozycję boczną ustaloną. Wykorzystując manekin – „Mini Anię” – uczniowie klasy I uczyli się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Pierwszoklasiści chętnie angażowali się w zajęcia i brali aktywny udział w ćwiczeniach niezbędnych do ratowania życia. Lekcja uświadomiła wszystkim jak ważna jest odpowiedzialność za siebie i za innych.
Grażyna Rosiak
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,097,292 Unikalnych wizyt