Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: �Pierwsza pomoc to ważne!

Pierwsza pomoc to ważne!

Bezpieczeństwo i zdrowie to sprawy priorytetowe, dlatego w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia przez pielęgniarkę szkolną z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach „Odblaskowej szkoły”. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy VI, którzy po obejrzeniu filmu instruktażowego pt.: „Czy potrafisz ratować życie” rozpoczęli praktyczne działania dzieląc się wiedzą i umiejętnościami z uczniami klasy Ib. Warsztaty obejmowały pokaz jak należy zachować się w czasie wypadku, jak prawidłowo wezwać pomoc, a także działania praktyczne. Pierwszoklasiści uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i realizować tzw. bezpieczną pozycję boczną ustaloną. Wykorzystując manekin – „Mini Anię” – uczniowie klasy I uczyli się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Pierwszoklasiści chętnie angażowali się w zajęcia i brali aktywny udział w ćwiczeniach niezbędnych do ratowania życia. Lekcja uświadomiła wszystkim jak ważna jest odpowiedzialność za siebie i za innych.
Grażyna Rosiak
Zobacz fotorelację