Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych. Jest to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich oraz święto całej szkoły. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych.
Uroczystość rozpoczęła się wejściem pierwszoklasistów. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny bogaty w treści patriotyczne oraz prezentujący znajomość przez uczniów zasad bezpieczeństwa. Część artystyczną poprowadziły uczennice z klasy III.
Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia, którego symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Anna Gąsłowska. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej 6 października 2023 r. zabrzmiały doniosłe słowa roty ślubowania.
Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki i zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Maria Macieja, Beata Walczyk