Kartka z kalendarza: Odblaskowa wycieczka rowerowa z policjantami!

Już październik, a my wracamy do radosnych wspomnień dotyczących wydarzeń, które miały miejsce dwa tygodnie temu, kiedy do naszej szkoły przybyli goście, którzy swoją obecnością wzbudzili wielkie zainteresowanie. Byli to policjanci z komisariatu w Niepołomicach, którzy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Drogowego spotkali się z uczniami klas I-III i mieli dla nich mnóstwo niespodzianek! Najpierw odbyła się krótka prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawdzenie znajomości podstawowych przepisów, a następnie uczniowie pod opieką policjantów udali się na krótką wycieczkę przemierzając ulice wzdłuż budynku szkolnego. Radości nie było końca, ponieważ za środek transportu posłużyły rowery – dla naszych uczniów szczególnie bliskie, bo z radością wspominamy zaszczytne miejsce zdobyte w majowym konkursie „Rowerowy Maj”.
Dziękujemy policjantom Komisariatu Policji w Niepołomicach za ten pełen emocji dzień i niespodziankę, którą otrzyma dwóch uczniów naszej szkoły, by móc bezpiecznie poruszać się po drogach.
Koordynatorki akcji „Odblaskowa szkoła”
Beata Walczyk, Mariola Grochot, Dorota Tomala, Justyna Bielec
Zobacz fotorelację