Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: �Wycieczka klas V a Góry Świętokrzyskie

Wycieczka klas V a Góry Świętokrzyskie

14 maja 2013r. uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawcami- panią Grażyną Rosiak i panią Marzeną Solarz wybraliśmy się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Od samego rana sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda. Najpierw udaliśmy się do Nowej Słupi, by stamtąd wyruszyć niebieskim szlakiem na szczyt Łysej Góry. Tam zwiedziliśmy Klasztor Benedyktynów i muzeum przyrodnicze, a następnie z tarasu widokowego podziwialiśmy gołoborze oraz panoramę Gór Świętokrzyskich. Później pojechaliśmy do Kielc i tam pan przewodnik pokazał nam amfiteatr na Kadzielni. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie jaskini Raj. Warto zaznaczyć, że jest ona uważana za najpiękniejszą polską jaskinię. Do domów wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wycieczka nam się podobała, dzięki niej wzbogaciliśmy swoją wiedze na temat fauny i flory Gór Świętokrzyskich.

Kliknij tu i zobacz fotki z wycieczki