Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: �Wystawa: "Każdy ma swojego bzika, każdy swoje hobby ma"

Wystawa: "Każdy ma swojego bzika, każdy swoje hobby ma"

Na wystawie zaprezentowano także stare monety. Numizmatykę uznaje się powszechnie za „Króla Hobby” ponieważ jako forma sztuki sięga aż do XIV wieku. Miłośnicy sportu a zwłaszcza piłki nożnej także mieli swój kącik. Obok plakatów i zdjęć piłkarzy znalazły się też atrybuty prawdziwego kibica: koszulki, czapeczki, szaliki, kubeczki w barwach ulubionej drużyny piłkarskiej. Jedna z uczennic z wielkim zaangażowaniem zaprezentowała swoją pasję - astronomię. Specjalnie na tą okazję przygotowała multimedialną prezentację zdjęć astronomicznych, plakat w 3D, zdjęcia prezentujące zaćmienia księżyca, słońca oraz ciekawą literaturę na temat kosmosu. Zachwyt oglądających wystawę wzbudził także pokaz własnoręcznie wykonanej biżuterii – były: bransoletki drewniane- ręcznie malowane, naszyjniki a także ozdoby z filcu. Największe zaskoczenie wzbudziły kolczyki wykonane z klocków Lego. Na wystawie można było również zobaczyć żywą żabkę, jaszczurkę oraz pogłaskać chomika. Uczniowie byli zadowoleni, że mogli zaprezentować swoją wiedzę w trochę inny sposób niż na lekcjach i bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie wystawy - za co bardzo im dziękujemy. A oto twórcy wystawy:
  • Martyna Figiel – astronomia
  • Katarzyna Lenda – plakaty : popularnych aktorów, piosenkarzy, zespołów muzycznych
  • Jacek Filas – kamienie, minerały
  • Michał Trzos oraz Joanna Makula – sport, piłka nożna