Na przestrzeni kilku ostatnich lat wzrasta świadomość tego, że o naszą planetę należy dbać i kwestii tej nie można odkładać na później. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej udowodnili, że sprawa ta nie jest im obojętna i z wielką ochotą wzięli udział w Tygodniu Edukacji Globalnej, który odbył się od 18 do 24 listopada 2019 roku.

Z tej okazji odbyły się w placówce liczne akcje, które pozwoliły na lepsze zrozumienie wielu zjawisk, które prowadzą do degradacji naszej planety.

Jedną z form uświadamiania były warsztaty edukacyjne Młodzież dla klimatu, które objęły szereg działań na rzecz samego klimatu i nie tylko. W ramach tego wydarzenia przeprowadzono konkurs plastyczny, zaprojektowano ulotki informacyjne o tematyce związanej ze zmianami klimatycznymi, a także przyłączono się do akcji „Miesiąc dla klimatu”. Ważnymi działaniami było przygotowanie prezentacji multimedialnej oraz przeprowadzenie akcji „ Sadzimy drzewo dla klimatu – listopad 2019 ”. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wirtualnym festiwalu pn. „Tydzień Edukacji Globalnej”, gdzie wypracowali sposoby radzenia sobie z lokalnym problemem, jakim jest zanieczyszczenie powietrza przez spalanie śmieci i paliw stałych. Istotnym elementem projektu była także kwestia informacyjna dotycząca społeczności lokalnej. Temat ten dotyczył zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi.

Akcja była odzewem młodych skierowanym przeciw destrukcji naszego świata. Zjawiska takie jak smog, jego skutki dla zdrowia nie są tematem tabu i należy im przeciwdziałać za pomocą każdego z możliwych sposobów.

teg1_small.jpg teg2_small.jpg teg3_small.jpg teg4_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator