„Kocham, lubię, szanuję……nie śmiecę”

Nasza szkoła, jak co roku przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Przed wyjściem w teren uczniowie klas piątych nawiązując do tegorocznego hasła akcji „Sprzątanie Świata”- „Kocham, lubię, szanuję…..nie śmiecę” przedstawili krótką inscenizację społeczności szkolnej pt. „Śmieci to nie zabawa, ale poważna sprawa”. Odgrywając rolę pragnęli zwrócić uwagę, jak należy postępować, aby chronić środowisko naturalne i czuć się za nie odpowiedzialnym.

Następnie uczestnicy akcji zostali wyposażeni w worki oraz rękawice foliowe i ruszyli w teren. Najmłodsze dzieci porządkowały teren przy szkole. Natomiast klasy piąte sprzątały wyznaczony rejon na teren swojej miejscowości. Uczniowie uczestniczyli w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem.

Odbyło się również spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Niepołomice Panem Czesławem Szczyligarem dla uczniów klasy III, Va iVb. Leśniczy zainteresował grupę uczniów ciekawymi opowieściami na temat zaśmiecania Puszczy Niepołomickiej i rozszerzył ich wiedzę na temat recyklingu.

e1_small.jpg e2_small.jpg e3_small.jpg e4_small.jpg
e5_small.jpg e6_small.jpg e7_small.jpg e8_small.jpg
e9_small.jpg e10_small.jpg e11_small.jpg e12_small.jpg
e13_small.jpg e14_small.jpg e15_small.jpg e16_small.jpg
e17_small.jpg e18_small.jpg e19_small.jpg e20_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator