20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – święto, które każdego roku zwraca uwagę na dzieci i ich prawa. Społeczność naszej szkoły świętowała ten dzień w szczególny sposób, ponieważ wraz z akcją dołączyła do Klubu Szkół UNICEF, który zrzesza wszystkie jednostki podejmujące działania na rzecz dzieci potrzebujących pomocy na całym świecie. To szczególny rodzaj wolontariatu, który jest nie tylko samym wsparciem, ale i budzeniem świadomości uczniów w tym zakresie. Uczniowie i nauczyciele ubrali się w tym dniu na niebiesko, co wskazało na wyjątkowość tej daty. Szkolne korytarze zostały przystrojone niebieskimi balonami przypominały magiczną alejkę, a na drzwiach pracowni przedmiotowych widniały hasła propagujące prawa dzieci. W czasie przerw wyświetlana była prezentacja promująca idee organizacji, jaką jest UNICEF.

u0_small.jpg u1_small.jpg u2_small.jpg u3_small.jpg
u4_small.jpg u5_small.jpg u6_small.jpg u7_small.jpg