Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej rozpoczęła nowy rok szkolny od wznowionej kampani pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły“.

Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu "Odblaskowa szkoła", w ramach którego odbyło się spotkanie z policjantem i przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Pieszych. Uczniowie klas I otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione przez Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, a uczniowie klas starszych znaczki odblaskowe. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawcy przećwiczyli w praktyce prawidłowe poruszanie się po jezdni w miejscach, gdzie nie ma chodnika oraz przechodzenie przez drogę na przejściu dla pieszych.

Aby zapewnić uczniom bezpieczny dojazd do szkoły przejście przez jezdnię w bezpośrdnim sąsiedztwie budynku nadzoruje pani "stopka", która pomaga uczniom w bezpiecznym przejściu na drugą stronę ruchliwej drogi. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie kl. I – III przygotowali wystawę prac plastycznych poświęconych zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze, a wychowawcy klas zoorganizowali konkurs na najładniejszą gazetkę klasową pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Miejmy nadzieję, że wszystkie podjęte działania spowodują, że nasi najmłodsi uczniowie będą bezpiecznie docierać do szkoły i z niej powracać.

o1_small.jpg o2_small.jpg o3_small.jpg o4_small.jpg
o5_small.jpg o6_small.jpg o7_small.jpg o8_small.jpg
o9_small.jpg o10_small.jpg o11_small.jpg o12_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator