"Pamiętam i nigdy nie zapomnę" - uroczysta wieczornica z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości
Dodane przez admin dnia Listopad 26 2018 00:47:39
Jeszcze brzmi w uszach muzyka, jeszcze poezja wypełniająca nasze serca, woła do nas przywołując te jakże uroczyste chwile… 9 listopada 2018 roku był dla społeczności naszej Szkoły dniem szczególnym. Już od samego rana rozpoczęły się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które zapoczątkowała wizyta długo wyczekiwanych gości. Ułani…W słowach radosnej pieśni przybywają pod okienko, więc i u nas nie mogło być inaczej. Kiedy zegary wskazały godzinę 11.11 wszyscy zebrali się na przyszkolnym placu, by wspólnie odśpiewać cztery strofy „Mazurka Dąbrowskiego”, ponieważ włączyliśmy się w akcję zwaną „Rekordem dla Niepodległej”.
Uwieńczeniem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była uroczystość, która zjednoczyła społeczność nauczycieli, rodziców, uczniów, a także zaproszonych gości i odbyła się o godzinie 16.00 w tym samym dniu. Przygaszone światło, świece, portret Wincentego Witosa wyeksponowany tak, by „Ojciec Niepodległości” spoglądał na wszystkich w dumie - zaznaczając swoją rolę. Na dekoracji napis: „Pamiętam i nigdy nie zapomnę skąd pochodzę i jaką mam historię”, który – bez dodatkowych wyjaśnień - wskazuje na pamięć, która jest obowiązkiem każdego.
Akademia rozpoczęła się od montażu słowno-muzycznego z elementami tańca przygotowanego przez uczniów, a całość uświetnił występ chóru PRO-ARTE pod przewodnictwem pani Aleksandry Polak, z komentarzem słownym pana Janusza Rojka, a także panie z „Koła Gospodyń Wiejskich” z Batorskiej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie i rodzice. Wydarzenie pokazało, że miłość do Ojczyzny można wyrażać na wiele sposobów, a jedność która zrzesza pokolenia jest szczególnie ważna.
Dziękujemy za pomoc tym, którzy pomogli w przygotowaniu obchodów, a także panu Arturowi Mrozowskiemu za piękne uwiecznienie tych chwil w postaci zdjęć i filmów.
Justyna Bielec
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tej uroczystości