"Wszystkie moje mamy" - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno
Dodane przez admin dnia Czerwiec 05 2018 00:59:19
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską rozpoczęło się w Domu Kultury w Woli Batorskiej od pytania skierowanego do dzieci: – Wiecie, kim była Irena Sendlerowa? – Wszędzie na świecie ją znają, a u nas bardzo słabo. To wstyd, że nie uczą o niej w szkole, mało mówią w telewizji, chociaż uratowała w czasie wojny 2500 dzieci – dodała.
,,Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej to książka o Irenie Sendlerowej i dzieciach przez nią uratowanych. O dzieciach i dla dzieci. Irena Sendlerowa przez dziesięciolecia żyła wśród nas prawie niezauważona. Historię jej niezwykłej odwagi i dobroci zaczęto odkrywać i opowiadać dopiero pod koniec jej życia (1910 – 2008).
Renata Piątkowska opowiedziała o swojej najnowszej książce uczniom klas V, VI i VII – Chciałam, aby polskie dzieci poznały historię tej niezwykłej kobiety. „Ta książka nie epatuje grozą, bo dzieci z nieco innej perspektywy odbierają wojnę” – wyjaśniała. Fragmenty książki czytała lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, a autorka opowiadała o losach Szymona Baumana, który jest bohaterem książeczki „Wszystkie moje mamy”.
Beata Walczyk
Kliknij tu i zobacz