Muzealna lekcja patriotyzmu
Dodane przez admin dnia Listopad 19 2017 16:29:00

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 0 i klasy II ze swoimi wychowawcami p.p. Karoliną Puchałą i Marią Macieją uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzealnej pt. „Kto ty jesteś ? Polak mały!” organizowanej przez Muzeum Niepołomickie.
Zajęcia przeprowadzone były w komnatach zamkowych wśród galerii malarstwa i dostarczyły dodatkowej wiedzy historycznej. Uczniowie utrwalili wiadomości nt. powstania państwa polskiego, obejrzeli pouczający film o symbolach narodowych – fladze, godle i hymnie państwowym, wzięli również udział w krótkiej inscenizacji o Lechu, Czechu i Rusie. Mieli możliwość podziwiać dokumenty, i pieczęcie na których widniał orzeł z czasów piastowskich. Na koniec wykonali biało-czerwone okolicznościowe kotyliony.
Lekcja muzealna w doskonały sposób utrwaliła pojęcia i symbole tak ważne dla każdej Polki i Polaka.
W drodze na zajęcia, na trakcie królewskim uczniowie spotkali przebywającego w Niepołomicach kardynała Angelo Comastri - Wikariusza Generalnego Państwa Watykańskiego. Niecodzienny Gość z życzliwym uśmiechem wręczył każdemu pamiątkowy obrazek przedstawiający wizerunek papieża Jana Pawła II z relikwią wielkiego Polaka i Świętego.
Było to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
Karolina Puchała, Maria Macieja

Kliknij tu i zobacz: