Finałowe działania w ramach "Odblaskowej Szkoły 2017"
Dodane przez admin dnia Październik 29 2017 21:18:14


Mimo deszczowej pogody społeczność naszej szkoły postanowiła zorganizować finałowe działania w ramach „Odblaskowej Szkoły 2017”, na które zostali zaproszeni znamienici goście: pan Burmistrz naszej Gminy Adam Twardowski, Małopolski Inspektor Transportu Drogowego Paweł Kucharczyk oraz Telewizja Kraków.
Pierwszym z nich było spotkanie z Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego połączone z ciekawą prezentacją dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w trakcie której uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które Inspektorzy udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Wszyscy uczniowie otrzymali również opaski odblaskowe z krokodylkiem.
Kolejnym działaniem było otwarcia nowo wybudowanej drogi asfaltowej przyległej bezpośrednio do szkoły z zatoczką dla rodziców typu „kiss & ride”, której dokonali zaproszeni goście. Pani dyrektor Anna Gąsłowska dziękując powiedziała: „długo czekaliście na tę drogę, ale już ją mamy i dzisiaj otwieramy. Bardzo się cieszę, ponieważ droga dzieci do szkoły stanie się jeszcze bardziej bezpieczna ze względu na szeroki chodnik. Cieszę się, że jest to kolejny krok do tego żeby uczniowie byli bezpieczni, to bardzo ważne, bo bezpieczeństwo naszych dzieci jest jednym z najważniejszych priorytetów pracy naszej szkoły. Bardzo dziękuję władzom Miasta i Gminy za pomoc wsparcie oraz przekazane środki na budowę tej drogi”.
Pogoda nie zachęcała do plenerowego „Odblaskowego happeningu” ale zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Wola Batorska z panem Prezesem Tomaszem Tomalą na czele czekali na uczniów. Barwny korowód wyposażony w kamizelki odblaskowe i transparenty na czele z panią Dyrektor, nauczycielami, i zaproszonym gośćmi ruszyli w drogę. Na placu przed strażnicą na uczestników tej akcji czekały wozy bojowe, pokaz sprzętu gaśniczego oraz pokaz ratownictwa drogowego. Na koniec zaprzyjaźnieni z naszą szkołą od wielu lat Strażacy z naszej miejscowości przygotowali słodkie łakocie, o których zawsze pamiętają.
To był dla nas wszystkich uczestników dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

Kliknij tu i zobacz: