Odblaskowe sadzenie drzewek
Dodane przez admin dnia Październik 15 2017 21:27:53
Już od kilku lat tradycją kultywowaną przez naszą szkołę stało się sadzenie drzewek w przyszkolnym ogrodzie. I tym razem – mając na uwadze obchodzone 10 października „Święto Drzewa” oraz naszą dbałość o estetykę krajobrazu, przy ogromnej pomocy pana Czesława Szczyligara i Nadleśnictwa Niepołomice - udało nam się wzbogacić teren wokół szkoły o kolejne naturalne nabytki – drzewko czereśni oraz dwie sosny.
W lekcji terenowej uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib oraz klasa IVa wraz z opiekunami, a moment sadzenia poprzedziła krótka dyskusja kierowana przez pana leśniczego. W trakcie rozmowy uczniowie trafnie odpowiadali na pytania, wyjaśniali sens istoty sadzenia drzew. Starsi mogli spróbować swoich sił już w samym kopaniu i sadzeniu drzewek, młodsi zaś pozyskali najprostszy klucz do wiedzy - „pokaż mi, a zapamiętam”.
W tym roku akcja przybrała nieco inny charakter, ponieważ uczniowie i nauczyciele mieli na sobie kamizelki odblaskowe. Mając na uwadze własne bezpieczeństwo wykazali, że dbają także o los naszej planety.
Dziękujemy panu Czesławowi Szczyligarowi za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dzięki Panu i Nadleśnictwu Niepołomice możemy podziwiać, jak nasz przyszkolny teren z roku na rok staje się piękniejszy.
Organizatorzy akcji Grażyna Rosiak i Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz: