Kampania "Bezpieczna droga do szkoły"
Dodane przez admin dnia Październik 09 2011 16:32:41
Początek roku szkolnego to okres wzmożonego ruchu na drogach. Szczególnie piękny w tym roku wrzesień sprawił, że wielu uczniów (w tym tych najmłodszych z kl. I – III) dojeżdża do szkoły rowerami. Pomimo wykonanych w ostatnim okresie chodników, wielu uczniów porusza się po pasie jezdni.
Nasza szkoła położona przy bardzo ruchliwej drodze 964 rozpoczęła nowy rok szkolny od wznowionej kampani pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły“, w ramach której przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu "Odblaskowa szkoła".
Kliknij tu i zobacz zdjęcia z tej kampanii
Kliknij tu i zobacz Kampania „Bezpieczna droga do szkoły“ - gazetki klasowe

Treść rozszerzona
Już na pierwszym spotkaniu z rodzicami dyrektor szkoły p. Anna Gąsłowska zaapelowała do rodziców o rozmowę z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zobowiązała wychowawców klas do przypomnienia uczniom zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów na drodze. Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Odblaskowa szkoła", w ramach którego odbyło się spotkanie z policjantem i przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Pieszych. Uczniowie klas I otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione przez Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, a uczniowie klas starszych znaczki odblaskowe. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawcy przećwiczyli w praktyce prawidłowe poruszanie się po jezdni w miejscach, gdzie nie ma chodnika oraz przechodzenie przez drogę na przejściu dla pieszych. Aby zapewnić uczniom bezpieczny dojazd do szkoły przejście przez jezdnię w bezpośrdnim sąsiedztwie budynku nadzoruje pani "stopka", która pomaga uczniom w bezpiecznym przejściu na drugą stronę ruchliwej drogi. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie kl. I – III przygotowali wystawę prac plastycznych poświęconych zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze, a wychowawcy klas zoorganizowali konkurs na najładniejszą gazetkę klasową pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Miejmy nadzieję, że wszystkie podjęte działania spowodują, że nasi najmłodsi uczniowie będą bezpiecznie docierać do szkoły i z niej powracać.