Zaproszenie dla członków Rady Rodziców

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców, które odbędzie się 27 października 2015 r. (we wtorek) o godz. 18.00, w sala nr 10.

Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska, Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Donatowicz

Odblaskowe działania

Inauguracja roku szachowego 2015/16

Nasi mali szachiści uczestniczyli 11 września 2015 r. w uroczystej inauguracji projektuSzachy w szkole” w Szkole Podstawowej w Staniątkach. Celem projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości: odpowiedzialności, koncentracji i intuicji.
W naszej szkole naukę gry w szachy w ubiegłym roku szkolnym wprowadziły w ramach innowacji pedagogicznej „Rozwój przez szachy” nauczycielki: Karolina Puchała, Maria Macieja, Marzena Krzysztofek.
Rok szachowy 2015/2016 zaczął się dla nas bardzo szczęśliwie. W Ogólnopolskim Turnieju Szachowym zdobyliśmy złoto. W turnieju wzięło udział ponad 100 uczestników. I miejsce i złoty puchar zdobyła Gabrysia Wilk z kl. IIIb. Statuetkę dla najlepszej dziewczynki naszej szkoły otrzymała Antosia Jurczak z kl. IIIb, a dla najlepszego chłopca zdobył Jakub Sieradzki z kl. IIb.
Serdecznie gratulujemy!

Kliknij tu i zobacz fotki z turnieju!

Odblaskowy piątek

18 września 2015 uczniowie klas IIa i IId wybrali się na odblaskowy spacer, w trakcie którego wzięli udział w pokazowych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość wykazać się swoją wiedzą o zasadach ruchu drogowego i przepisach dotyczących pieszych i rowerzystów. Ponadto wzięli udział w pokazie ratownictwa medycznego nad brzegiem jeziora. Atrakcją wycieczki było odblaskowe śniadanie w Nadleśnictwie Niepołomice, na którym zaproszonym gościem był pszczelarz, który odkrył tajniki swojego zawodu. W drodze powrotnej uczestnicy tej odblaskowej wycieczki zwiedzili hodowlę strusi oraz stadninę koni pamiętając na każdym kroku o zasadach bezpieczeństwa.
Odblaskowy piątek na łonie natury był nie tylko formą aktywnego spędzenia czasu, ale przede wszystkim niezwykłą lekcją o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Kliknij tu i zobacz co się działo!
Kliknij tu i zobacz filmik z tej odblaskowej wycieczki

"Zróbmy razem coś dla szkoły"

1 września szkolny dzwonek przypomniał wszystkim uczniom naszej Szkoły o rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Jednak nie tylko dźwięk dzwonka zachęcił dzieci i młodzież do radosnego powitania szkoły. Dzięki pomocy ze strony firmy Coca – Cola i pracy kilkunastu wolontariuszy wnętrze szkoły zyskało nową twarz. Ściany, klatka schodowa i sklepik zostały odmalowane na delikatne, sprzyjające odpoczynkowi i wyciszeniu kolory. Szkolny sklepik stał się miejscem, w którym uczniowie mogą zjeść swój zdrowy posiłek, zrelaksować się na przerwie i uczestniczyć w spotkaniach zarówno z nauczycielami jak i rówieśnikami.
Inicjatorką i koordynatorem akcji była p. Izabela Batko.
Wszyscy członkowie społeczności szkolnej cieszą się z wakacyjnej metamorfoza szkoły i dziękują firmie Coca-Cola za okazywaną życzliwość a wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną pomoc.

Kliknij tu i zobacz co się działo!

Zaproszenie dla Rodziców

Dn. 15 września 2015 r. (wtorek) serdecznie zapraszam na:
  • godz. 17.30 - 18.00 spotkanie z terapeutą (dotyczy Rodziców uczniów uczęszczających na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne)- sala nr 10
  • godz. 18.00 - 18.30 spotkanie z Dyrektorem Szkoły - sala gimnastyczna
  • godz. 18.30 - 19.30 spotkanie z Wychowawcami klas - przydzielone sale lekcyjne
  • godz. 19.30 - 20.00 spotkanie Rodziców dzieci uczęszczających na świetlicę- sala gimnastyczna.

UWAGA!
Dnia 22 września 2015r. (wtorek) o godzinie 18.00 spotkanie Rady Rodziców oraz Rad Oddziałowych

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2015/2016

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
1 września 2015 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2015/16
  • godz. 9.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
  • godz. 10.00 - 10.30 - uroczyste spotkanie uczniów z dyrektorem na sali gimnastycznej
  • godz. 10.30 - 11.00 - spotkanie uczniów z wychowawcami klas w salach lekcyjnych
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Nauczycielom życzymy optymizmu i satysfakcji z wykonywanej pracy, Uczniom - wielu sukcesów oraz okazji do rozwijania swoich talentów i pasji, a Rodzicom - zadowolenia z osiągnięć ich dzieci.

UWAGA - Zestaw podręczników na rok szkolny 2015/16

Szanowni Państwo - Rodziece Uczniów naszej szkoły!

Prezentujemy Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015/16 dla klas I - VI

Wspomnienia z Pikniku 2015

Tegoroczny Piknik szkolny odbył się pod hasłem "W moim centrum świata jest mama i tata" i był wspaniałą zabawą całej społeczności szkolnej.
Uczniowie i Rodzice przygotwali różnego rodzaju niespodzianki.

Kliknij tu i zobacz filmik z występu Rodziców

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2014/15 odbędzie się 26 czerwca 2015r.
Porządek:

• 9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
  • 10.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
  • 10.30 - 11.15 - wręczenie nagród w klasach I - III na sali gimnastycznej
  • 10.30 - 11.15 - wręczenie świadectw klas IV - VI w salach lekcyjnych z wychowawcami
  • 11.15 - 12.00 - wręczenie nagród w klasach IV - VI na sali gimnastycznej
  • 11.15 - 12.00 - wręczenie świadectw klas I - III w salach lekcyjnych z wychowawcami
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Dzień Otwarty dla klas pierwszych w roku szkolnym 2015/16

Chcąc przybliżyć atmosferę szkoły, formy i zasady jej pracy organizujemy ,,DZIEŃ OTWARTY’’.
Zachęcamy przyszłych Pierwszoklasistów i ich Rodziców do odwiedzenia naszej szkoły 22 czerwca 2015r. w godz. 10.00 – 12.00.

Kliknij tu i zobacz fotki z "Dnia Otwartego Szkoły" w roku 2013/14