Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: Szkoła pamięta!

Szkoła pamięta!

29 października uczniowie naszej szkoły - zgodnie z tradycją - wzięli udział w akcji MEN "Szkoła Pamięta". W ramach przedsięwzięcia młodsi uczniowie udali się na cmentarze, a starsi uczestniczyli w lekcjach związanych z patriotyzmem i kultywowaniem tradycji. Chętni uczniowie z klasy 7b poprowadzili wspaniale przygotowane lekcje nt. sposobów wyrażania swojego przywiązania do ojczyzny w dzisiejszych czasach. Część wykładową zakończył quiz wiedzy na temat "Ojców Niepodległości" przygotowany za pomocą aplikacji Kahoot. Uczennice, które wcieliły się w rolę nauczycielek przygotowały też słodkie nagrody dla zwycięzców. Na ścianach korytarza mogliśmy przeczytać o naszej trudnej drodze do niepodległości, a już po weekendzie czeka na uczniów 4-8 zapowiedziana gra terenowa "Listy z przeszłości", a dla klas młodszych niespodzianka w formie innego quizu. Miłość do ojczyzny można wyrażać na różne sposoby. Akcję koordynuje Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami.
Justyna Bielec