Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: #Szkoła Pamięta

#Szkoła Pamięta

Pamięć o historii jest obowiązkiem każdego. To ona kształtuje przyszłe pokolenia, pozwala na zrozumienie teraźniejszości i snucie planów na przyszłość. Kształtowanie postaw patriotycznych to ważny cel, więc nie mogliśmy nie wziąć udziału w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta", której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach.
Klasa Vb przygotowała wystawę pamiątek z okresu II wojny światowej, a na zajęciach rozwijających z j. polskiego chętni uczniowie podzielili się opowieściami rodzinnymi, które dotyczyły ich krewnych. Całość dopełniła prezentacja wspominająca tych, którzy zmarli w 2018 r., a swoim życiem udowodnili, że miano bohatera jest tożsame z ich osobą... Nie zapomnieliśmy oczywiście o zasłużonych dla społeczności lokalnej. Na zakończenie obejrzeliśmy slajdy z uroczystej wieczornicy, która odbyła się rok temu. Pamięć bohaterów uczcili także uczniowie uczęszczający na zajęcia plastyczne, którzy pod opieką p. Marioli Grochot zadbali o groby zasłużonych i wybrali się na cmentarz wojskowy w Woli Batorskiej.
Historio! Ty jesteś nauczycielką życia!
Justyna Bielec