?WI?TUJEMY ROCZNIC?

Odblaskowa Szko?a 2018!

Projekty wspó?finansowane pezez Uni? Europejsk?

Konkursy organizowane przez szko??

WSPIERAMY NASZ? SZKO??

Szkolny Odblaskowy Partol Policyjny

Je?eli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… bezpiecze?stwo – oczywi?cie. Grupa uczniów ze Szko?y Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej zabawi?a si? w prawdziwych stra?ników prawa i rozpocz??a gruntown? kontrol?, której tematem by?o sprawdzenie posiadania kamizelek odblaskowych przez obywateli - tudzie? tych, którzy w danym dniu postanowili przekroczy? szkolne mury. A nie ma na to lepszego miejsca ni?… drzwi wej?ciowe. To w?a?nie tam specjalni wys?annicy wzorowo wype?niali przydzielone im zadanie. Jak to na prawdziwy patrol przysta?o, kiedy pad?o podejrzenie, ?e ów obywatel nie posiada po??danego odblaskowego elementu, dano czas na wymówk?, zgadzano si? nawet na rewizj? dokonan? przez samego zatrzymanego – tzn. gruntowane przeszukanie plecaka w nadziei, ?e mo?e tam kamizelka si? znajduje. Niestety, na nic usprawiedliwienia, kamizelka ma by?, ale widoczna! Ku zaskoczeniu sprawcy, kara by?a sroga. Z racji tego, ?e bezpiecze?stwo - rzecz najwa?niejsza, mandat musi by?! Niestety, specjalni wys?annicy wr?czali go w wersji specjalnej. Nie mieli ?adnych skrupu?ów - dodatkowe zadanie z j?zyka polskiego lub matematyki! Nie by?o wyj?tków, nauczyciele te? musieli si? wykaza?, dlatego i oni zostali w tym dniu obarczeni dodatkow? prac?. W ko?cu poloni?cie zadanie z matematyki chyba nie zaszkodzi?
Justyna Bielec, Beata Walczyk
Zobacz fotorelacj?