Szkolny Odblaskowy Partol Policyjny

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… bezpieczeństwo – oczywiście. Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej zabawiła się w prawdziwych strażników prawa i rozpoczęła gruntowną kontrolę, której tematem było sprawdzenie posiadania kamizelek odblaskowych przez obywateli - tudzież tych, którzy w danym dniu postanowili przekroczyć szkolne mury. A nie ma na to lepszego miejsca niż… drzwi wejściowe. To właśnie tam specjalni wysłannicy wzorowo wypełniali przydzielone im zadanie. Jak to na prawdziwy patrol przystało, kiedy padło podejrzenie, że ów obywatel nie posiada pożądanego odblaskowego elementu, dano czas na wymówkę, zgadzano się nawet na rewizję dokonaną przez samego zatrzymanego – tzn. gruntowane przeszukanie plecaka w nadziei, że może tam kamizelka się znajduje. Niestety, na nic usprawiedliwienia, kamizelka ma być, ale widoczna! Ku zaskoczeniu sprawcy, kara była sroga. Z racji tego, że bezpieczeństwo - rzecz najważniejsza, mandat musi być! Niestety, specjalni wysłannicy wręczali go w wersji specjalnej. Nie mieli żadnych skrupułów - dodatkowe zadanie z języka polskiego lub matematyki! Nie było wyjątków, nauczyciele też musieli się wykazać, dlatego i oni zostali w tym dniu obarczeni dodatkową pracą. W końcu poloniście zadanie z matematyki chyba nie zaszkodzi?
Justyna Bielec, Beata Walczyk
Zobacz fotorelację