Odblaskowe Święto Drzewa w hołdzie dla Niepodległej, czyli jak Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej łączy siły z Przedszkolem Samorządowym!

Ziemia to nasz wspólny dom, który należy chronić i pielęgnować. Dbając o swoje terytorium, pamiętamy o dobrodziejstwach, które w znaczący sposób wpływają nie tylko na klimat czy środowisko, ale także poprawiają estetykę krajobrazu. Dlatego też – kultywując tradycję z lat ubiegłych – wzięliśmy udział w obchodach Święta Drzewa, które w tym roku miały szczególny charakter. Mieliśmy dodatkowe wsparcie, ponieważ do klasy II b oraz IV b dołączyła także grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Woli Batorskiej.
10 października 2018 r. wszyscy zebrali się w szkolnym ogrodzie, by – przy współpracy z nadleśniczym panem Czesławem Szczyligarem – posadzić kolejne drzewka, które rokrocznie wzbogacają teren wokół naszej placówki. Najpierw wszyscy wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej idei sadzenia drzew, a co z tym związane poznali naturalne sposoby na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, a następnie podkreślono ważność tego spotkania. Bezpieczna planeta, to także jej bezpieczni mieszkańcy, dlatego też każdy z uczniów biorących udział w tym wydarzeniu nie zapomniał o odblaskowej kamizelce.
W tym roku obchody miały szczególny charakter, ponieważ sadziliśmy dla Niepodległej! 100 – rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości została uwieczniona za pomocą specjalnej tabliczki.
Dbając o środowisko, pamiętamy o naszej historii, która w tym roku utożsamiana jest z wieloma przedsięwzięciami na terenie naszej placówki.
Grażyna Woźniak-Rosiak, Justyna Bielec