Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: Kampania "Bezpieczna droga do szkoły"

Kampania "Bezpieczna droga do szkoły"

Już na pierwszym spotkaniu z rodzicami dyrektor szkoły p. Anna Gąsłowska zaapelowała do rodziców o rozmowę z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zobowiązała wychowawców klas do przypomnienia uczniom zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów na drodze. Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Odblaskowa szkoła", w ramach którego odbyło się spotkanie z policjantem i przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Pieszych. Uczniowie klas I otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione przez Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, a uczniowie klas starszych znaczki odblaskowe. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawcy przećwiczyli w praktyce prawidłowe poruszanie się po jezdni w miejscach, gdzie nie ma chodnika oraz przechodzenie przez drogę na przejściu dla pieszych. Aby zapewnić uczniom bezpieczny dojazd do szkoły przejście przez jezdnię w bezpośrdnim sąsiedztwie budynku nadzoruje pani "stopka", która pomaga uczniom w bezpiecznym przejściu na drugą stronę ruchliwej drogi. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie kl. I – III przygotowali wystawę prac plastycznych poświęconych zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze, a wychowawcy klas zoorganizowali konkurs na najładniejszą gazetkę klasową pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Miejmy nadzieję, że wszystkie podjęte działania spowodują, że nasi najmłodsi uczniowie będą bezpiecznie docierać do szkoły i z niej powracać.