Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej - News: "Warto być widocznym"

"Warto być widocznym"

Następnie uczniowie kl. I pod opieką wychowawców, udali się na przejście dla pieszych, gdzie pod opieką przedstawicieli Straży Miejskiej ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i poruszanie się po niej.
Już dwa dni później (13.10.2012r.) uczniowie kl. IV – VI naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze strażakami. Młodzież miała okazję ćwiczyć pod czujnym okiem strażaków udzielania pierwszej pomocy. Na szczęście swoje umiejętności dzieci doskonaliły tylko na fantomie. Uczniowie ćwiczyli bardzo pilnie dlatego w nagrodę strażacy zaprosili nas na prezentację możliwości nowoczesnego wozu strażackiego, który służy do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.
Aby wszystkim uczniom zwrócić uwagę jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w szkole zorganizowano:
• Konkurs plastyczny pod tytułem „ Bezpieczeństwo na drodze”
• Ogólnoszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
• Konkurs na najciekawszą gazetkę klasową, poświęcony również tej tematyce
Przez cały rok szkolny pracownicy szkoły kontrolują czy uczniowie noszą kamizelki odblaskowe.
Mamy nadzieję, że podejmowane przez szkołę działania sprawią, że nasi uczniowie będą widoczni i bezpieczni na drodze.